V prvním přáteláku si dorostenci poradili s muži z Rudimova

/UT Hrádek/ Dorostenci nastoupili k prvnímu zápasu zimní přípravy, když poměřili síly s muži z Rudimova. Hlavním cílem tohoto zápasu bylo pokračování v nabírání fyzické kondice a také zvýšení agresivity v osobních soubojích proti účastníkům III. B třídy dospělého fotbalu.

5:3 (2:1)

Branky: Vrba, Havlín, Salajka, Častulík, Melichařík
Sestava FC TVD Slavičín
Jurša – Floreš, Častulík, Šebák O., Salajka – Švadleňák, Fojtů, Vrba, Šebák L. – Janků, Havlín
Střídali: Melichařík, Staněk, Svoboda

Zápasový komentář

Domácí nastoupili od zápasu velmi aktivně, v prvních 15 minutách jich bylo plné hřiště. Zejména krajní hráči Lukáš Šebák a Martin Salajka hýřili aktivitou. Po zásluze se dorostenci dostali do dvougólového vedení, gól vstřelili Vrba a Havlín. Po chybě ve středové řadě hosté do poločasu ještě snížili na 2:1 pohledným lobem.

V 63. minutě hosté prokázali svůj důraz v pokutovém území a přetlačili jednoho z našich obránců, z čehož vznikl vyrovnávající gól. V průběhu druhé půle došlo k vystřídání několika hráčů a střídající hráči (Melichařík, Staněk, Svoboda ze žákovské kategorie) se ukázali jako rozdíloví. Staněk se staral o dění na levé straně hřiště a po faulu na něj Martin Salajka s přehledem proměnil penaltu. V posledních deseti minutách zápasu hostům došly síly a mládí trestalo. Nejprve se trefil Radim Častulík aby za dvě minuty navýšil na 5:2 Melichařík po nádherné přihrávce za obranu z dílny Staňka. V poslední minutě zápasu hosté korigovali z penalty na konečných 5:3.