V prvním mistrovském zápase jsme udolali Přerov

/UT Hrádek/ Naše áčko prožilo vítězný start v jarní části proti Přerovu. Nutno podotknout, že náš výkon zejména v první půli byl až podprůměrný, čehož naštěstí soupeř nevyužil. Naopak my dokázali dát branku před koncem poločasu a ve druhém si náskok navýšit. Přerov pak už jen korigoval výsledek a my tak získali první tři jarní body!

2:1 (1:0)

Branky: P. Švach, Mezírka
1. poločas: Vypušťák – Kocián, T. Švach, Elšík, Mezírka – L. Šebák, Zvoníček, Školník, P. Švach – Juřica, Žůrek
Střídali: Goňa, Horáček, Fojtů

Hned v úvodu svého hodnocení trenér Slončík naznačil, že vítězství v úvodním zápase jarních odvet je vždy dobré. ,,Vždy je dobré na úvod vyhrát, vstup je důležitý. Zvlášť když hrajeme doma a se soupeřem ze spodní části tabulky. Tyhle zápasy bychom měli vyhrávat, což se nám dnes podařilo, i když to bylo všelijaké, kostrbaté. Nejen naše, ale i ostatní mužstva než přepnou na soutěžní režim, tak se chvíli hledají, což byl i náš dnešní výkon.“

Zejména v prvním poločase nebyl s výkonem svého mužstva spokojen. ,,My ten první poločas nezvládli. Z naší strany to bylo nervózní, hodně zbytečných ztrát. Sice jsme tam měli dvě příležitosti, ale to soupeř taky, navíc gólovější. Nám se naštěstí podařilo dát po pěkné akci gól do šatny, čímž se mužstvo uklidnilo,“ okomentoval první půli a pokračoval druhou. ,,Náš klid díky vedoucí brance se projevil na vstupu do druhého poločasu. Začali jsme být silní na balónu, v kombinaci a začali jsme si vytvářet gólové šance, které pochytal soupeřův brankář. My pak zvýšili na 2:0, ale bohužel chvíli poté jsme zaspali v defenzivě a nechali soupeře snížit na 2:1. Přerov logicky ožil, vycítil šanci a my se tak strachovali do konce o výsledek, což by se nemělo stávat. Mohli jsme se uklidnit třetí brankou, ale samostatné nájezdy na jejich gólmana musíme řešit mnohem lépe,“ není spokojen s řešením důležitých situací.

Další zápas odehrajeme opět na domácí půdě, tentokrát přivítáme silné Kozlovice. Stačil by nám dnešní výkon na další přerovský tým? ,,Těžko říct. Já si zase až tolik nemyslím, že zápas s Kozlovicemi bude tak odlišný od dnešního, budou hrát podobným stylem. Přerov hrál z bloku, na brejky do naši obrany, což se jim tam i dařilo. Nicméně předpokládám i k úctě k našemu dnešnímu soupeři, že kvalita Kozlovic bude asi větší,“ předpokládá trenér Petr Slončík.