V Pitíně se nám dařilo. Porazili jsme Bystřici nad Pernštejnem

/Pitín/ Utkání proti celku ze spodní části tabulky nám velelo jasně – získat povinné tři body. Na velmi dobře připraveném trávníku v Pitíně jsme však prohrávali, ale díky dobře zvládnuté druhé půli jsme zápas otočili a dotáhli do vítězného konce.

2:1 (0:1)

Branky: Kocián, Kříž
Vypušťák – Kocián, T. Švach, Lukaštík, Kalus – Goňa, Školník, Horáček, Salajka – P. Švach, Kříž
Střídali: Žáček, L. Šebák, Ondruš

Hned ve 4. minutě zápasu jsme se dostali do slibné šance. Horáček si pohrál s obráncem, ale jeho centr do vápna nedokázal Pavel Kříž usměrnit do brány. Poté se hra uklidnila a úvod byl především o soubojích a nepřesnostech na obou stranách. Až 14. minuta přinesla trochu vzruchu. Netradičně se na pravém křídle objevil Kříž a jeho střílený centr našel přesně Petra Švacha, který se prezentoval dobrou střelou, ale hostující obránce nasadil doslova vlastní hlavu do střely a dostal knockout. O pár minut později jsme se dočkali první velké šance na naší straně. Petr Švach si narazil s Goňou a následný pokus jen s námahou vyrazil brankář. Nedáš-dostaneš platilo i tentokrát. Hosté z následného brejku udeřili po nenápadné akci, kdy jejich útočník měl dostatek času na zamíření a poslal střelu přesně k tyči Vypušťákovi svatyně – 0:1. My jsme mohli odpovědět ve 22. minutě, ale Kalusův centr Kříž minul, kdy nečekal, že brankář míč podběhne. V 26. minutě jsme špatně pokryli prostor při odraženém míči na šestnáctce, kdy jsme na poslední chvíli zblokovali střelu na roh. Z následného rohu hlavičkoval osamocený hostující hráč jen těsně mimo! V 33. minutě našel Horáček stříleným přízemním centrem Petra Švacha, který přistrčil míč na Školníka, ale jeho střela bohužel nad. Ke konci poločasu jsme zvýšili otáčky a výsledkem toho byly velké šance. Nejprve v 38. minutě nejaktivnější hráč první půle, Petr Švach, trefil míč z voleje nad bránu. Ve 40. minutě chyboval obránce a Salajka se prezentoval krásnou střelou, kterou golman nadvakrát dokázal chytit. Hned o minutu později si Petr Švach narazil míč se Salajkou, ale v jasné šanci z hranice penalty netrefil ani bránu!! Do kabin jsme tak šli s jednobrankovým mankem.

Druhý poločas jsme začali nejlepším možným způsobem. Ve 47. minutě jsme vyrovnali stav utkání na 1:1. Školník z vlastní půlky našel skvěle utaženou přízemní přihrávkou Salajku, který se dokázal u lajny zbavit dvou protihráčů a přihrál Horáčkovi na střed hřiště, ten rychle posunul na Kociána, kdy jeho následná střela zapadla přesně k levé tyči!! Hra poté byla hodně neurovnaná, bylo k vidění plno soubojů, chyb a nadějné akce končily většinou před šestnáctkou na obou stranách. V 56. minutě šli hosté 3 na 2, ale střela jejich útočníka šla naštěstí těsně mimo. Hned o minutu později si navedl míč Kříž, ale jeho pokus šel jen do levé tyče. V 67. minutě bylo rušno před hostující brankou. Nejprve Goňův pokus brankář lapil a o chvíli později Salajka nedokázal propálit z malého vápna hradbu těl. Rozhodující moment zápasu přišel v 70. minutě. Střídající Žáček se dokázal zbavit dotírajícího obránce, prostrčil následně na Salajku, který přesnou přihrávkou našel před prázdnou bránou Pavla Kříže, pro kterého nebyl problém dopravit míč do brány – 2:1! V 81. minutě Školník zahrával standardní situaci a jeho pokus jen těsně minul bránu. Hosté museli otevřít hru a to nám nahrávalo na brejky a další šance. V 88. minutě se pěkně uvolnil Kalus, ale jeho střelu zblízka vyrazil brankář na roh. Ten jsme rozehráli nakrátko, kdy si Školník vychutnal bránícího obránce a jeho následný centr nedokázal osamocený Kříž doklepnout do prázdné brány. V 90. minutě jsme měli poslední šanci zápasu, kdy se po rychlém brejku dostal k míči Ondruš, ten nacentroval přesně na hlavu Petra Švacha, ale jeho hlavičku gólman chytil. Utkání tak skončilo 2:1.

,,Dnes jsme to urvali bojovností a srdcem. Jsem velmi rád, že jsme to zvládli a jdeme si stále za tou metou těch 50 bodů v sezóně. Nesmím ani zapomenout na výborně připravený trávník v Pitíně, za což bych jim chtěl poděkovat,“ vysekl poklonu našemu hostiteli trenér Milan Otépka.

Napsali o nás

Pavel Kříž nejprve přijel na koni, aby pak v neděli rozhodl zápas pro Slavičín – zlinsky.denik.cz