Soustředění je za námi. Teď nás čeká 6 týdenní intenzivní blok, povídá trenér Prešnajder.

Soustředění 18 úvodní

Krátce po zahájení přípravy se naši fotbalisté přesunuli na soustředění. Jak se to celé vyvedlo nám pověděl trenér Pavel Prešnajder, který zároveň nastínil další plán přípravy.

Soustředění

,,Vydařilo se nad očekávání. Chtěli jsme, aby to bylo mimo jiné vyhraněné i teambuildingu a to se povedlo. Jen mě mrzí, že nevyšlo počasí, protože bychom zapojili běžky. Nicméně odchozené kilometry, které jsme podnikli na našich túrách, splnily to, co jsme si představovali. Vrcholem byl pro nás výstup na Lysou horu, který jsme si všichni užili. Navrch jsme využili i místní hotel, který nám nabídl halu, kde jsme odehráli fotbalový turnaj 2 vs. 2 a badminton, dále bowling a v neposlední řadě i potřebný wellness, kde jsme dobře zregenerovali,“ zhodnotil povedené soustředění trenér Pavel Prešnajder.

Co nás čeká

,,Teď nás čeká intenzivní 6 týdenní blok. Nerozlišuji jestli je zimní nebo letní příprava. Já chci takhle aktivně trénovat pořád. Bude se to hodně týkat intervalových her, kde budeme požadovat nátlakovou hru,“ poodhalil tréninkový plán mladý trenér. O tomto víkendu odehrajeme první přátelské utkání proti Konicím, které hrají 1.A třídu. ,,Dříve bylo za mě, že pokud nevyhrajeme proti celku, který je o jednu nebo dvě soutěže níže minimálně o 3 branky, tak se jde druhý den běhat,“ povídá se smíchem kouč a vysvětluje, jak to teda bude. ,,Já to takhle ale rozhodně neberu. Každý zápas nám něco ukáže a navíc v prvních přátelácích rozložíme síly na dvě jedenáctky. Teprve poté se bude krystalizovat sestava a tím pádem zvyšovat porce minut. Teď je to spíše fáze testování a zkoušení nového systému,“ popisuje očekávaný průběh prvních zápasů. Na poslední chvíli jsme si mohli dokonce zahrát s celkem z 2. ligy. ,,Je to tak, včera jsme měli místo tréninku odehrát zápas proti Viktorii Žižkov, ale na poslední chvíli jsme se nedohodli. Oni chtěli hrát dopoledne, ale to my bohužel chodíme do práce,“ pokrčil rameny nad neuskutečněným zápasem.

Posily

Nejednoho fanouška zajímá, zda-li přivedeme nějaké nové tváře. ,,Do přípravy jdou s námi mladí kluci, které jsme posunuli a v první řadě budeme dávat šanci našim odchovancům. Samozřejmě, že se poohlížíme i po okolí, ale nikoho nestavíme na druhou kolej,“ vysvětluje trenér Prešnajder. Nicméně víme, kde nás tlačila pata a proto na zkoušku přišel ze Štítné nad Vláří útočník Tomáš Vaculík. ,,Jsme s Tomášem domluvení, že s námi bude měsíc a pak se uvidí, co a jak. Bude taky hodně záležet na jeho mateřském oddílu, zda-li by ho uvolnil. Máme vytipované ještě dva hráče, ale tady je to zatím ve fázi prvotních domluv, takže nemá smysl být konkrétní,“ uzavírá debatu na příchod nových hráčů ambiciozní trenér.