Slavičínští zvládli vstup do jarní sezóny na výtečnou

Dolní Benešov jaro 16/Dolní Benešov/ Lépe snad slavičani ani začít nemohli! První mistrovský zápas pod taktovkou Milana Otépky vyšel na výbornou. Z horké benešovské půdy si odvážíme po zásluze všechny 3 body! Po bezbrankové první půli jsme domácí zaskočili zvýšenou aktivitou ve druhém poločase, kdy se nám podařilo skórovat hned třikrát.

0:3 (0:0)

Branky: Školník(z pen.), Horáček, Elšík
Sestava FC TVD Slavičín
Vypušťák – Goňa, Elšík, Lukaštík, Mezírka – P. Švach, Plšek, Školník, Horáček, Šindler – Velecký
Střídali: Kocián, Floreš, Havlín
Rozhodčí: Trávníček Miroslav – Běhal Radek, Kondler Petr. Delegát: Malinovský Jiří.
Počet diváků: 97

Komentář k utkání:

Utkání jsme začali lépe, byli jsme aktivnější. Bohužel naše veškeré centry ze stran nalézali jenom hlavy domácích obránců. Paradoxně se tak mohli dostat do vedení benešovští, když po nepříliš důrazném výběhu Vypušťáka na hranici šestnáctky překopli odkrytou bránu. Poté se hra přelévala ze strany na stranu převážně s nakopávanými míči. První větší vzruch tak způsobil Velecký, který se dostal po centru Petra Švacha do dobrého zakončení, ale jeho hlavička šla těsně nad. Hned vzápětí se výborně na levé straně uvolnil Velecký, následoval míč do šestnáctky na Plška, ten ještě posunul na Petra Švacha, který v tutové šanci selhal, jeho střelu vyrazil gólman domácích. Další povedená akce slavičanů na sebe nenechala dlouho čekat. Po krásném prostrčení agilního Švacha na nabíhajícího Goňu, který centrem nachází Šindlera, ale ten z malého vápna střílí vedle brány. Poslední tečkou za první půli byla střela útočníka Benešova, která šla těsně nad břevnem Vypušťákovi svatyně.

Do druhého poločasu jsme nastoupili v aktivnějším pojetí a odměny v podobě gólu jsme se brzy dočkali. Po dobré akci se k zakončení mohl dostat Šindler, toho ale domácí obránce zezadu srazil k zemi a pískala se tak penalta. Tu Školník s přehledem proměnil a poslal TVD do vedení. V další brance měl opět prsty středopolař Ondra Školník, to když se u lajny krásně uvolnil a nahrává pod sebe míč Horáčkovi, který zvyšuje na 2:0. Aby toho nebylo málo, tak o pár minut později jsme navyšovali už na 3:0! V pohodě hrající Školník z levé strany šestnáctky centruje střílený míč, který šikovně tečuje Elšík a brankářovi míč propadá pod rukou. Do konce utkání jsme si již plnili svědomitě obranné povinnosti a nepustili jsme tak Dolní Benešov k ničemu.

Pozápasové komentáře:

,,První poločas byl z obou stran nervózní, takový nevýrazný. Přechod z umělé trávy na přírodní byl znát. O přestávce jsme si řekli nějaké věci, nefungoval nám střed řady. Ve druhém poločase si střední záložníci začali plnit své povinnosti a po první brance z penalty se mužstvo uklidnilo a začalo hrát to, co jsme chtěli. Mile mě překvapil při své premiéře Jirka Velecký, který podal dobrý výkon,“ zakončil své první mistrovské hodnocení trenér Otépka.