Slavičínští pokračují na vítězné vlně

Hranice jaro 16

/Hranice/ I přes značně pozměněnou sestavu si hosté odvážejí tři body. I takto by mohl znít titulek po sobotním vystoupení hráčů FC TVD na hřišti zachraňujících se hráčů SK Hranice.

0:3 (0:0)

Branky: 2Kříž, Elšík
Jelínek – Kocián, B. Fojtík, Lukaštík, Mezírka – Ondrůš, M. Švach, Elšík, P. Švach, Šindler – Kříž
Střídali: Horáček, M. Švach ml., Havlín
Rozhodčí: Polanský Jan – Páral Roman, Chlevišťan Karel
Počet diváků: 160

Komentář k utkání:

Domácí vědomi si svého žití či nežití v divizní soutěži začali velmi aktivně. Již v 6. minutě zahrávali rohový kop a po následné skrumáži nastřelili břevno Jelínkovy brány. I nadále jsou aktivnější spíše domácí. Zejména nejproduktivnější střelec Ferenc dělá starosti hostující obraně. V 16. minutě se řítí sám na brankáře hostů domácí útočník, skvělým zákrokem Jelínek vytěsňuje prudkou ránu na rohový kop. Ve 26. minutě vytahuje další z řady skvělých zákroků brankář Jelínek, tentokrát po rychlé akci z pravé strany. Tlak domácích výrazně narůstá, v průběhu závěrečné patnáctiminutovky první půle mají řadu standardních situací, které buď končí v rukavicích Jelínka nebo na brankové konstrukci. Hosté se v prvním poločase dostávají ke dvěma slibným situacím. Nejprve byl do zakončení vyzván Kříž, jeho střela končí vedle svatyně domácích. Nejnebezpečnější akcí v podání hostů je situace z 43. minuty, kdy po dlouhém nákopu a prodloužení hlavou Kříže, se dostává zleva do zakončení Šindler, jeho prudká přízemní střela končí v rukavicích domácího brankáře.

Druhá půle ze strany hostů byla diametrálně rozdílná. Nejprve oživuje hru v 55. minutě Švach M. mladší, který střídá talentovaného 16- tiletého dorostence Ondrůša, pro kterého to byl první divizní start. Hrozíme zejména z brejkových situací, domácím zjevně dochází dech. Toho využíváme poprvé v 72. minutě, kdy po dobré kombinační hře v podání Švach P. – Švach M.  se dostává k centru Elšík a ten nachází hlavu Pavla Kříže poprvé 0:1! Domácí zaskočeni vývojem hry otvírají obranu a tak se situace předcházející prvnímu gólu opakuje jako přes kopírák. Tentokrát pro změnu zleva nachází Elšík hlavu Kříže podruhé a tím se dostáváme do vedení 0:2! Aby si domácí vypili kalich hořkosti až do dna, tak v samotném závěru pečetí výhru hostů Elšík. To když si opět hlavou nejvýše naskočil na skvěle zakroucený přímý kop v podání nestárnoucího Josefa Lukaštíka 0:3!

Pozápasové komentáře:

,,Soupeř, vědom si svého postavení v tabulce, předvedl velice kvalitní a bojovností okořeněný fotbal. Zejména v první půli na hřišti dominovali, a kdyby to v poločase bylo 4:0, neřekneme ani půl slova. Skvěle však zachytal Jelínek a co už nechytil, skončilo na břevně. Těší nás jednak výsledek, sportovně uznáváme, že je pro domácí krutý, a těší nás i vystoupení hráčů ze širšího kádru. Určitě nezklamali, takže je vidět dobrá práce kolegů trenérů v oddíle. I když je jasné, že chvíli jsme se na hřišti hledali, dokázali jsme trpělivostí a zlepšeným výkonem v druhé půli body urvat,“ zhodnotil utkání asistent trenéra Michal Švach, který musel dokonce nastoupit do utkání.

Napsali o nás

Omlazený fotbalový Slavičín vybral Hranice. Drží sérii 11 zápasů bez porážky – zlínský deník