Slavičínský dorost i v druhém domácím zápase zvítězil. Porazil Bojkovice

/UT Hrádek/ I druhé domácí utkání našich dorostenců, hrané opět na umělé trávě v Hrádku, znamenalo v sobotním dopoledni zisk tří bodů. Díky brankám Lukáše Zámečníka v každém poločase odjeli hosté z Bojkovic domů s prázdnou.

2:0 (1:0)

Branky: 2xZámečník L.
Kuja – Blažek, Častulík R., Janků, Vrba – Šmotek, Švadleňák, Zámečník L., Zvoníček, Šebák – Fojtů
Střídali: Staněk, Fiodor

Od prvních minut se hrál od obou aktérů utkání důrazný a kombinačně pohledný fotbal. Hosté z Bojkovic hrozili zejména nakopávanými míči, domácí spíše rychlými brejky po stranách. V průběhu první půle jsme si v rozmezí 15-ti minut vypracovali slibné gólové příležitosti, kdy nejprve po krásné souhře agilně hrající dvojice Zvoníček – Šebák zakončovali postupně Fojtů, Švadleňák a Zámečník. Narůstající tlak a úsilí o vedoucí branku se nám podařilo prolomit v 38. minutě, kdy opět po centru zprava zakončoval Lukáš Zámečník 1:0.

Druhá půle byla ve znamení hostujícího týmu. Z naší strany už to bylo spíše o tom neudělat zbytečnou chybu. Hosté se vrhli do útoku a ve snaze o vyrovnání zapomínali na bránění. Tato skutečnost vyhovovala domácím hráčům, kteří tak mohli chodit do otevřené obrany. Největší šancí druhé půle byla ta ze 75. minuty, kdy už celkem slušně zaplněné tribuny zvedaly ruce nad hlavu a to když po nádherné kombinační akci tria Fojtů – Zvoníček – Šebák zakončoval z malého vápna Šmotek. Bohužel jeho střela mířila jen do nohou hostujícího brankáře. Zasloužené pojistky jsme se tak dočkali až v samotném závěru utkání, kdy se individuálně prosadil střelec první branky Zámečník a svým druhým gólem potvrdil své vydařené vystoupení i výkon celého týmu.

,,Dnes musíme kluky pochválit za výkon, bojovnost a nasazení, které v utkání předvedli. Oproti prvnímu zápasu jsme se poučili a neprobudili se až po dvaceti minutách. Celé utkání bylo o tom, kdo dá první branku. Myslím ale, že vzhledem k nabídnutým šancím, je vítězství spravedlivým obrazem dnešního vystoupení obou mužstev. Co dodat závěrem, dvě utkání doma=plný bodový zisk, to je dobrý začátek nového ročníku.  Klukům i divákům, kterých se dnes v Hrádku sešlo hodně, patří poděkování,“ uzavřel své hodnocení asistent trenéra Michal Švach.