Slavičín nepoznal na jaře hořkost porážky. Na závěr porazil Petřkovice

Petřkovice jaro 16

Slavičín – V posledním zápase sezony 2015/2016 jsme hostili již jistého vítěze divize E mužstvo z Petřkovic u Karviné. Soupeř si zajistil postup do 3. ligy už tři kola před koncem.

4:1 (1:0)

Branky: 2xKříž, Šindler, Mezírka z pen.
Jelínek – Goňa, Elšík, T. Švach,  Mezírka – P. Švach, Školník, Horáček, Šindler – Kříž, Velecký
Střídali: M. Švach ml., Ondrůš, Bartoš
Diváci: 160
Rozhodčí: Kneisl Leoš – Batík Tomáš, Poláček David

Komentář k utkání:

Od prvních minut měl soupeř naordinované defenzivní rozestavení, kdy po většinu první půle bránili všichni hráči na vlastní polovině hřiště. My jsme chtěli potvrdit jednak jarní neporazitelnost a zároveň uhájit třetí místo v tabulce. I z tohoto důvodu jsme začali na dva útočníky. Hned v první minutě jsme se dostali k rohovému kopu a z něj nebezpečně hlavičkovali těsně vedle. Za dalších pět minut jsme zahrozili po pravé straně, zakončení Kříže končí v rukavicích brankaře hostí. V 15. minutě o sobě dává poprvé vědět i lídr tabulky. Po dlouhém vhazování do vápna domácích a následném uvolnění se dostává k zakončení hostující Václavík, Jelínek vyráží na rohový kop. Za další dvě minuty se dostáváme do rychlého protiútoku, z nějž Horáček pálí nad bránu. Ve 24. minutě po pěkně rozehrané standardní situaci v podání Horáčka se na míč natahoval P. Švach, na míč už však nedosáhl. V tuto chvíli si začínají domácí zejména díky standardním situacím vytvářet územní převahu, soupeř však dobře brání a podniká nebezpečné protiútoky. Jeden takový nastal po špatné rozehrávce na polovině hřiště ve 37. minutě, kdy se řítil na domácího brankáře hostující Burian, Jelínek svým skvělým zákrokem drží bezbrankový výsledek. Minutu na to po dlouhém nákopu a přiklepnutí Veleckého střílí P. Švach nad bránu hostí. To ve 40. minutě jsme se trefili do černého. Po pěkné kombinační akci zprava dává P. Švach na Goňu a ten přesným centrem nachází P. Kříže, který uklidil hlavou míč k pravé tyči hostující brány 1:0! Do poločasu mohlo být pro hosty ještě hůř, protože opět po nádherném pasu Horáčka hlavičkuje zcela osamocen P. Švach těsně vedle.

Obraz druhé půle v podání hostů se nijak nezměnil. Všichni hráči zalezli na vlastní polovině hřiště. V 51. minutě po dalším nákopu do vápna se k propadlému míči dostává v poslední době v pohodě hrající Šindler a svou ,,kouzelnou levačkou“ zvyšuje na 2:0! To do našich řad přináší patřičné uklidnění a začínáme zcela ovládat hru. V rozmezí mezi 65. až 70. minutou využíváme všechny tři možnosti střídání a dáváme tak prostor předvést své umění před domácím publikem i mladším hráčům. Že to byl tah vydařený se ukázalo prakticky vzápětí, kdy nově příchozí Švach M. ml. vypichuje míč obráncům a vybízí nezištně k samostatnému průniku P. Kříže, který se nemýlí a upravuje na 3:0. Domácí jsou v tuto chvíli při chuti a vytváří si další šance. V 84. minutě je po faulu na P. Švacha nařízena penalta, kterou bezpečně proměňuje Mezírka, pro kterého je to tak první divizní gól v barvách Slavičína. V samotném závěru se dočkal i hostující celek, který tak upravil na konečných 4:1 pro barvy FC TVD.

Pozápasový komentář:

,,Za dnešní výkon, ale i za přístup hráčů po celou jarní sezonu, nezbývá než smeknout. I když se nám nevyhýbala zranění, dařilo se nám vždy vhodně doplnit a zapracovat nové hráče do sestavy. Neokusit hořkost porážky po celou jarní část, to se moc často nevidí. Myslím, že třetí místo je tak za poctivou práci tou správnou odměnou a my si ji teď můžeme patřičně vychutnat,“ povídá spokojeně asistent trenéra Michal Švach.