Slavičané narazili na houževnatý odpor soupeře

Vsetín jaro 16/UT Hrádek/ Poprvé v jarní části jsme se představili na domácí půdě. Bohužel pro nás jsme toto utkání nedokázali dotáhnout do vítězného konce. Soupeř se dokonce ujal vedení, ale ještě do poločasu jsme vyrovnali. Ve druhé půli už další branka nepadla, proto jsme se rozešli se soupeřem smírně.

1:1 (1:1)

Branky: Velecký
Vypušťák – Kocián, Plšek, Lukaštík, Mezírka – Goňa, Školník, Horáček, P. Švach, Šindler – Velecký
Střídali: Jelínek, B. Fojtík

Komentář k utkání:

Premiéra na domácím hřišti slavičínským příliš nevyšla. Soupeř, ač hrající o záchranu, nezačal vůbec ustrašeně a již ve 3. minutě se po nedůrazném bránění v obranném prostoru a špatném vyběhnutí domácího brankáře Vypušťáka ujímá vedení 0:1. Rychlý gól domácí evidentně zaskočil a jen stěží jsme se dostávali do zápasu. Hostující hráči dále hráli ze zajištěné obrany, dobře vyplňovali střed hřiště a dobrým pohybem nepouštěli naše hráče ke kombinační hře. Domácí se tak dostali ke slovu až po čtvrthodině hry, kdy nejprve těsně vedle střílel Velecký, poté se po ideálním centru zleva od Šindlera ocitl sám před brankářem hostů P. Švach, jehož umístěná hlavička však k vyrovnání nesměřovala. Za dalších pět minut se po další standardní situaci dostává míč až k osamocenému Plškovi. Bohužel ani tato ,,tutovka“ ke změně stavu nevedla. Poté se připomněli i hosté. Dlouhým nákopem za obranu se dostává ke slovu jeden z hostujících útočníků, jeho zakončení však ke spokojenosti diváků bylo nepřesné. Po tomto varování se domácí hráči probudili, zlepšili jsme kombinaci a začali jsme být nebezpeční. Běžela 37. minuta, kdy na sebe vzal zodpovědnost Petr Švach, zmocnil se míče na půlící čáře, dostal se až k zakončení, jeho prudkou střelu výborně chytající hostující brankář s námahou vyrazil, ale pro J. Veleckého už nebyl problém uklidit míč do sítě – 1:1. Zbytek první půle byl plný osobních soubojů a bez pohlednějších situací.

Do druhého poločasu jsme byli nuceni provést změnu na postu brankáře, pro nevolnost nahradil Vypušťáka Jelínek. Ten hned po pěti minutách podržel domácí hráče a jen díky skvělému zákroku zabránil změně skóre. To totiž hostující ,,exslavičan“ Matúš nepříjemně zakončoval z hranice velkého vápna. I nadále to byli spíše hosté, kterým vyšel lépe úvod druhé půle. Poté se hra vyrovnala, oběma mužstvům se nedala upřít snaha o vstřelení branky, nicméně ke změně stavu už nedošlo. Domácím patřila závěrečná desetiminutovka a zejména standardní situace, které však tentokrát zůstaly nevyužity. Tu největší měl v nastaveném času Velecký, jeho zakončení po skrumáži v pokutovém území soupeře jen těsně míjí bránu.

Pozápasové komentáře:

,,Soupeř, vědom si svého postavení v tabulce, předvedl u nás velice kvalitní a bojovností okořeněný fotbal. Díky našemu vlažnému začátku utkání, kdy jsme si nechali dát ,,hloupý gól z ničeho“, jsme dostali soupeře do sedla. Dlouho jsme se z toho oklepávali, vázla nám kombinace i křídelní hra. Škoda jen, že závěrečný tlak přišel až v posledních minutách. Citelně nám chyběl Pavel Elšík. Myslím ale, že vzhledem k nabídnutým šancím, je remíza spravedlivým obrazem dnešního vystoupení obou mužstev,“ uzavírá své hodnocení asistent trenéra Michal Švach.