Šest vstřelených branek, tři body, vítězství. Takhle vypadal venkovní výjezd do Dětmarovic

/Dětmarovice/ Tak to byla jízda! Áčko si přivezlo ze sobotního výjezdu do Dětmarovic tři body za vítězství a ještě si vylepšilo skóre díky šesti trefám do sítě soupeře. Velmi spolehlivým výkonem se prezentoval navrátilec do sestavy, Pavel Elšík, který navrch přidal dvě branky.

0:6 (0:2)

Branky: 2xŽůrek, 2xElšík, Juřica, Školník
Sestava: Vypušťák – Kocián, B. Fojtík, Elšík, Mezírka – Kalus, Školník, P. Švach – L. Šebák, Žůrek, Juřica
Střídali: Horáček, Goňa, Zvoníček

,,První poločas byl z naší strany slušný. Herně jsme obstáli, hráli hodně kombinačně. Soupeř hrál jiným způsobem než na podzim u nás, což bylo dané i kvalitou a velikostí hřiště, navíc mají změny v kádru, kdy je posílili hráči z Karviné a bývalý prvoligový fotbalista Tomáš Mičola, takže tohle všechno přispělo k dobré kvalitě fotbalu,“ začal na úvod trenér Petr Slončík. ,,My přežili standardní situaci soupeře, kdy ji chytil brankář Vypušťák. Následně jsme si začali vytvářet šance. Dvakrát jsme šli sami na brankáře, z čehož jednou se nám ho podařilo překonat, ale na poslední chvíli vykopl míč domácí obránce. Pak jsme dohráli svým důrazem dvě situace, díky čemuž jsme šli do dvoubrankového vedení. Nejen my, ale i soupeř mohl dát nějaké branky, takže první poločas mohl klidně skončit 1:3 nebo 2:3 pro nás.“

Kdo čekal tlak Dětmarovic ve druhé půli, ten byl na omylu, protože naši hráči rychle navýšili skóre a bylo prakticky po zápase. ,,Byli jsme poučeni z minulého zápasu s Heřmanicemi, kdy jsme ve druhém poločase vypadli z tempa hry, což se teď nestalo. Díky dvěma standardkám jsme šli rychle do čtyřgólového vedení. I pak to z naší strany bylo v pořádku, byli tam kombinačně velmi dobré věci a další možnosti. Ani soupeř to nevzdal a stále hrál fotbal. My pak prostřídali hráče a chvíli nám trvalo než si sedla organizace hry, takže do dalších zápasů musíme zapracovat hlavně na tomto,“ vysvětluje trenér Slončík.

Příští týden nás čeká zajímavý zápas, konkrétně doma přivítáme Hranice, kterým se na jaře taktéž daří a v posledním zápase doma porazili vysoko Přerov 5:0. ,,Očekávám otevřený zápas. Hranice chtějí hrát fotbal, jsou aktivní, na toto utkání se moc těším, protože to bude zajímavý zápas,“ má jasno kouč před nadcházejícím duelem.