Série skončila. Ve Velké Bíteši jsme padli

Velká Bíteš podzim 16

/Velká Bíteš/ Po osmnácti soutěžních zápasech jsme padli. Prohospodařili jsme první poločas a ve druhém jsme i přes enormní snahu nedokázali vstřelit branku. Navíc jsme přišli o vykartovaného Petra Švacha a zraněného Pavla Elšíka.

1:0 (1:0)

Vypušťák – Kocián, T. Švach, Lukaštík, Mezírka – P. Švach, Školník, Elšík, Horáček, Kalus – Matůš
Střídali: Velecký
Karty: ČK Petr Švach
Počet diváků: 212

Komentář k utkání:

Do utkání jsme vstoupili celkem aktivně. Již v páté minutě Elšíkův pokus skončil těsně vedle levé tyče. Domácí hráli spíše nakopávané míče, se kterými jsme si věděli rady. Častokrát nás do té doby zastavoval až zvednutý praporek pomezního. Důkazem toho byla 18. minuta. Po dobře zahrané standardní situaci z kopačky Horáčka se míč dostal na hlavu Matůše, který ho usměrnil do brány, ale pro údajný ofsajd gól neplatil. V 21. minutě jsme nezachytili rychlou rozehru domácích a jejich útočník se štěstím propálil brankáře Vypušťáka. Ve 32. minutě jsme mohli vyrovnat. Petr Švach naváděl míč z pravé strany do šestnáctky, ale jeho střela minula levou tyč domácí svatyně. Důležitý moment se odehrál ve 44. minutě, kdy Petr Švach dostal červenou kartu a musel předčasně do sprch.

Do druhé půle jsme vstoupili velmi dobře. Byli jsme častěji na míči a domácí se bránili jenom za cenu odkopů z vlastního obraného pásma. V 55. minutě centroval Kocián, Matůš sklepl na Horáčka, který z jedničky střílel vedle levé tyče. O pět minut později jsme vykombinovali balón z levé strany a ten se dostal ke Školníkovi, ale jeho střela z malého vápna postrádala razanci a skončila v rukavicích domácího brankáře. V 70. minutě se připomněli hráči Bíteše. Při brejku se dostali k míči před naší šestnáctkou a nebezpečnou střelu kryl Vypušťák. Bohužel zápas se vyvíjel o to hůř, když v 75. minutě odstoupil Elšík, který se střetl hlavou s domácím obráncem a následně ho musela odvést záchranná služba. V 88. minutě mohl vyrovnat hostující Tomáš Švach, ale jeho střelu na poslední chvíli zblokovali domácí hráči na roh. Ten domácí odvrátili, ale ke konci utkání jsme měli další roh, kde šel do zakončení i brankář Vypušťák. Přetažený míč z rohu vracel na malé vápno Matůš, který našel Veleckého, ale jeho hlavička jenom těsně minula horní tyč. Utkání tak skončilo výhrou 1:0 pro domácí.

Pozápasový komentář:

,,První poločas se nám nevyvedl dle našich představ. Chyběl nám hlavně větší pohyb, důraz a chuť do hry. Utkání ovlivnilo přísné vyloučení Petra Švacha. Do druhého poločasu jsme nastoupili s cílem zlepšit celý obraz hry. Tlak i šance jsme si vytvořili, ale nepodařilo se nám vstřelit vyrovnávací branku. Prohra v tomto utkání je jedna věc, ale více nás mrzí ztráty dvou hráčů. Z téhle prohry se musíme co nejrychleji otřepat a připravit se na příštího soupeře,“ okomentoval utkání a další plány asistent trenéra Lubomír Hnilo.