Rezerva otočila domácí zápas proti Lidečku ve svůj prospěch

/UT Hrádek/ Ve druhém jarním kole se utkala rezerva Slavičína s celkem Lidečka. Hrálo se na umělé trávě v Hrádku za velmi slunného počasí. Naše béčko brzy prohrávalo, ale zlepšeným výkonem zápas otočilo ve svůj prospěch.

3:1 (1:1)

Branky: Fojtů, Šťastný, O. Šebák
Sestava: Böhm – Dobiáš, O. Šebák, Blažek, Salajka – Šmotek, M. Švach, A. Fojtík, Šťastný, Bartoš – Fojtů
Střídali: Staněk, Miklas, Janků, Both

Hosté naprosto zaskočili domácí tým, když od prvních sekund nasadili obrovské tempo, agresivitu a aktivitu. Ihned v 1. minutě se ujali po rohu vedení a po té stále hýřili aktivitou. Domácí mladíci se nemohli dostat do tempa a kupili řadu chyb. Po 15 minutách však hosté polevili a slavičínští začali přebírat iniciativu, ovládat hru a druhá část první půle již byla v režii domácích, kteří srovnali výsledek na 1:1. Do druhé půle Slavičín vstoupil aktivněji, ale herní převahu vyjádřil až v 60. minutě vedoucí brankou. V závěru hosté otevřeli hru a několikrát zahrozili, ale domácí potvrdili vítězství třetí brankou do otevřené obrany.

,,Před utkáním jsme měli respekt ze soupeře, jelikož i přes nepříliš přesvědčivé výsledky došlo po zimní přestávce k výraznému zlepšení kvality jejich hry. Naše hráče jsem nabádal k zodpovědnému výkonu, ale nechali jsme se od prvních minut zaskočit a chvíli trvalo než jsme se dostali do hry. Kluci však i přes své mládí zklidnili svou hru, přestali chybovat a začali lépe kombinovat, což vyústilo ve vyrovnání. Ve druhé půli jsme lépe kombinovali, byli aktivnější a ujali se vedení, ale hosté byli velmi nepříjemní, především při nakopávání míčů do naší obrany. Všechny nebezpečné situace v závěru utkání jsme však vyřešili a zaslouženě vyhráli,“ zhodnotil zápas trenér Jiří Váňa.