Po bezbrankové remíze jsme doma s Rosicemi získali bod

Rosice podzim 16

/Slavičín/ Obrany kralovaly. Na těžkém terénu jsme se dnes utkali s Rosicemi, které mají spolu s námi nejlepší obranu v divizi a ani jednomu celku se branku vstřelit nepodařilo.

0:0 (0:0)

Jelínek – Kalus, T. Švach, Lukaštík, Mezírka – Horáček, Elšík, Školník, P. Švach – Kříž, Matůš

Od začátku utkání bylo jasné, že na těžkém terénu to bude především o bojovnosti. V 9. minutě Matůš šikovně přiťukl míč na Elšíka, ale jeho střela zpoza velkého vápna minula těsně bránu. O minutu později se dostal k balónu Petr Švach, který nacentroval na Matůše, ale ten se z penaltového puntíku trefil jenom do přemisťujícího se hostujícího brankáře. Poté se hra uklidnila a především bylo k vidění plno osobních soubojů. V 25. minutě se k zajímavé střele dostal Školník, ale jeho pokus brankář chytl. Ve 40. minutě mohlo být zle. Po chybě naší obrany hostující útočník servíroval míč přímo před Jelínkovu svatyni, ale v poslední chvíli Kalus odkopl míč. Těsně před poločasem jsme měli obrovskou příležitost. Trestného kopu se ujal Školník, kdy jeho přímou střelu se štěstím vyrazil brankář před sebe a k naší smůle nám chyběl krok, abychom dorazili míč do brány.

Po příchodu z vyhřátých kabin jsme ihned zahrozili. Na roh Lukaštíka si naběhl Kříž a jeho tvrdá hlavička z bezprostřední blízkosti jen o pár centimetrů minula pravou tyč. V 53. minutě Horáček poslal přízemní centr do vápna, kde ho Elšík přepustil na Kříže, který sám z penalty vystřelil bohužel pro nás do hostujícího brankáře. V 68. minutě se k odraženému míči dostal Elšík, který si ho zpracoval na prsa a z úrovně penalty promarnil možnost na vstřelení tolik kýženého gólu, když trefil dobře postaveného brankáře. V 75. minutě po našem náhodném odkopu postupoval sám na brankáře Kříž, ale v posledním dotyku si balón moc ukopl a sám sebe tak připravil o možnost vstřelit branku. Do konce utkání branka nepadla a tak jsme se rozešli s Rosicemi smírně 0:0.

,,Potkali se dvě nejlepší obrany v soutěži a tak to i vypadalo. V prvním poločase jsme měli jednu velkou šanci, kterou jsme neproměnili. Hostující brankář prokázal své kvality, kdy z 11 zápasů udržel osmkrát čisté konto. Do druhé půle jsme nastoupili aktivně a měli loženky Kříže a Elšíka, ale bohužel gól nám tam nespadl. Myslím, že my i soupeř nakonec bod bereme. Udrželi jsme domácí neporazitelnost a musíme teď něco dovézt z Bystřice nad Pernštejnem,“ zhodnotil bezbrankové utkání trenér Milan Otépka.