Pevnost je dobyta! Doma jsme nestačili na Uherský Brod

/Slavičín/ Doma jsme prohráli naposledy 6.9.2015 doma s Frýdlantem. Od té doby jsme neokusili porážku a zastavili jsme se na čísle 20 neprohraných zápasů. Bohužel osudným se stal Uherský Brod. Utkání by více slušela remíza, ale Brod proměnil své šance, kdežto my ne.

1:2 (0:1)

Branky: Kalus
Jelínek – Kalus, T. Švach, Lukaštík, Mezírka – Horáček, Elšík, Školník, P. Švach – Kříž, Matůš
Střídali: Bartoš, Žáček
Počet diváků: 300

Komentář k zápasu:

Od začátku utkání bylo jasné, že budou vítězit osobní souboje než pohledná hra. Na těžkém terénu to obě mužstva měly hodně složité. V 11. minutě se opřel do míče Školník, ale jeho střela jen těsně minula bránu. Ve 23. minutě využil hostující hráč chybu naší obrany a postupoval z boku na Jelínka, který ale následnou střelu skvěle zlikvidoval. O chvíli později jsme kontrovali Petrem Švachem. Ten si zpracoval na malém vápně odražený míč a z otočky bodlem vyzkoušel pozornost gólmana hostí, který jen tak tak vyrazil hokejovým způsobem míč na roh. V 33. minutě se opět uvolnil agilní Petr Švach, který vystřelil přízemní střelu k tyči, kde se ale opět vyznamenal brankář, který míč vyrazil. V 38. minutě jsme kapitulovali poprvé. Po ztrátě ve středu hřiště hosté poslali přesný míč na exslavičínského Dolinu, který rychlý brejk se štěstím propasíroval za záda Jelínka. Před koncem poločasu jsme mohli snížit, ale nejlepší hráč prvního poločasu, Petr Švach, opět ztroskotal na hostujícím brankáři. Ten jeho těčovanou dělovku s vypětím všech sil vyškrábl na roh. Poločas tedy 0:1.

Do druhé půle jsme chtěli jít s cílem, co nejrychleji vyrovnat, a to se nám podařilo. Už ve 49. minutě si na roh Dana Horáčka nejlépe naskočil Kalus a nekompromisně hlavou vyrovnal na 1:1. V tu chvíli se zdálo, že bychom mohli určovat další vývoj utkání, ale naše plány nabourala 58. minuta. Po rohovém kopu hostů jsme prohrávali 1:2. Na zadní tyči dokázal hostující hráč dostat míč do naší brány. My jsme mohli vyrovnat v 65. minutě. Opět po rohovém kopu, tentokrát zahrávaném Pepou Lukaštíkem, vyskočil nejlépe Kalus, ale z totožné situace, kdy vstřelil gól, tentokrát neuspěl. Jeho pokus skvělým zákrokem na čáře vytáhl brankář. Pro nás jasná gólová situace. Od té doby jsme se snažili bušit do velice pozorné obrany Uherského Brodu, ale bez úspěchu. Utkání tak skončilo naší porážkou na našem hřišti 1:2.

Pozápasové komentáře:

,,Hosté začali v totální defenzivě, ale i tak jsme se tam dokázali dvakrát dostat, ale bohužel jsme šance neproměnili. Vlastní chybou jsme jim dali příležitost skórovat. Do druhého poločasu jsme chtěli co nejdříve skórovat a to se nám taky podařilo. Nicméně poté jsme chybovali podruhé. Naši obránci čekali jeden na jednoho, kdo to odkopne, ale naopak hostující hráč dal gól, což bylo rozhodující. Myslím si, že soupeř měl dnes blíže k vítězství. Z naší strany tam nebyla taková vůle se porvat a vyhrát jako byla třeba v předcházejícím domácím utkání s Hodonínem,“ zhodnotil prohrané utkání trenér Milan Otépka.