One man show v podání Adama Bartoše proti hulínské Admiře

/UT Hrádek/ V dalším domácím utkání hostila slavičínská rezerva zkušený tým Admiry Hulín. Hosté se sice nacházejí ve spodních patrech tabulky, ale mají velmi kvalitní a zkušené mužstvo.

6:3 (1:1)

Branky: 5xBartoš, Pastorek
Kuja – Goňa, Ondruš, Plšek, Both – Kalík, Sochora, Bartoš, Zvoníček, Salajka – Pastorek
Střídali: Mikš, Floreš

Od prvních minut bylo znát, že na sebe narazili dva fotbalově vyzrálé týmy. V úvodní čtvrthodince ani jeden ze soupeřů nedovolil výraznější ohrožení vlastní branky. V 16. minutě se domácí dostali vcelku šťastně do vedení, když po rohovém kopu pohotově a tvrdě vypálil odražený míč Kalík a jeho střelu tečoval před bránou Bartoš. Domácí poté hráli aktivněji, ale hosté stále hrozili nebezpečnými kontry. Po jednom z protiútoků jeden z nejlepších hráčů na hřišti Csomor ve 40. minutě nikým neatakován tvrdě a přesně skóroval z hranice pokutového území a do šaten se tak šlo za stavu 1:1.

Do druhé půle lépe vstoupili hosté, když opět z brejku do odkryté obrany pronikl Prokop, který prostřelil Kuju a hosté vedli 1:2. Domácí reagovali změnou rozestavení a tato branka je „nakopla“, kdy hned o pár minut později bylo vyrovnáno Bartošem. Pak se slavičínští mladíci rozjeli a stále zvyšovali tempo, kterému nešlo odolat, ale hosté přeci jen odolávali až do 75. minuty. To se opět prosadil střelecky dobře naladěný Adam Bartoš. Tentýž hráč pak během 10 minut sám rozstřílel Admiru, když uzavřel svůj účet na pěti brankách. V samotném závěru pak po zbytečných chybách v obraně Slavičína hosté ještě zabojovali, kdy snížili na 5:3, ale jejich naděje definitivně pohřbil Pastorek, který v 89. minutě vstřelil šestou branku domácích.

,,Před utkáním jsem měl mírné obavy, které jsem tlumočil i hráčům, jelikož Hulín hrál dosavadní utkání se soupeři z horní poloviny a nikdo je nějak výrazně nepřehrál. Naopak 4x remizovali a 2x těsně prohráli s kvalitními týmy. Po minulém utkání v Březnici jsme postrádali středopolaře Michala Švacha, který doplatil na tvrdou až zákeřnou hru a s natrženými vazy nám bude chybět do konce soutěže. Dále také stopera Ondru Šebáka, který má rovněž poraněné vazy a nemohl nastoupit, a tak se opět musela měnit sestava. Až na okamžiky těsně před a po přestávce jsme utkání zvládli a především Adam Bartoš měl mimořádný střelecký den (velká gratulace) a 5ti brankami tak výrazně pomohl k jednoznačnému vítězství. Všem klukům moc dík za dobrý výkon,“ shrnul domácí utkání Jiří Váňa.