Naši dorostenci urvali velmi cennou výhru v Hluku

/Hluk/ To bylo drama! Dorostenci věděli o tom, že první Uherský Brod zaváhal v zápase se Štítnou, a tak případná výhra nad Hlukem posune naše hráče do čela tabulky! To se nakonec podařilo po velkém boji, kdy kluci ukázali slavičínské srdíčko a zápas dotáhli do zdárného konce!

2:3 (1:2)

Branky: Zámečník(ZL), L. Šebák, Fojtů
Gergela – Švadleňák, Blažek, Dobiáš, Miklas – L. Šebák, Kamenčák, Zámečník(ZL), Šmotek, Staněk – Fojtů
Střídali: Melichařík, Častulík

V nedělním odpoledni zajížděli naši dorostenci k soupeři Spartaku Hluk, který se v posledních kolech veze na vítězné vlně. A že si hráči Hluku věří se ukázalo hned v úvodu utkání, kdy si na dlouhý míč za obranu zaběhl jeden z hráčů domácích a nekompromisně zakončil křižnou střelou za Gergelova záda 1:0. Tato situace domácí nakopla a tak jim patřil úvod utkání. Po dvaceti ,,ospalých,, minutách se připomněli i hosté. V průběhu tří minut nejprve vyrovnal na 1:1 zlínský Lukáš Zámečník a v 21. minutě obrat dovršil Šebák Lukáš. Oběma situacím předcházel zisk míče na půlící čáře a milimetrové pasy na nabíhající hráče za obranu soupeře. V 30. minutě nám zatrnulo, když se na zemi v nefotbalové pozici po vzdušném souboji ocitl Ondra Miklas, výsledkem tohoto nezaviněného souboje je zranění ramene a jízda na úrazovku do UH.Tento moment vyvedl slavičany z rovnováhy, a tak jsme po zbytek první půle dohrávali v útlumu.

Do druhé půle jsme si museli v kabině říct, co a jak chceme hrát. Hodně hráčů odehrálo totiž už mistrák v sobotu za B-tým, takže síly pochopitelně ubývaly. To se nakonec ukázalo už v 60. minutě, kdy si z důvodu vyčerpání řekl o střídání L. Šebák. Do hry se tak dostal jediný zbývající náhradník Častulík. Průběh druhé půle byl vyrovnaný, my hrozili brejky a domácí měli velmi nebezpečné standardní situace. Když už to vypadalo, že zápas dotáhneme do vítězného konce, dostali se domácí k zahrávání rohového kopu. Tento roh nešťastně usměrnil za záda bezmocného Gergeli střídající Častulík. Je srovnáno 2:2. Pro domácí je to vzpruha, hnali se dopředu a chtěli dát vítězný gól. Štěstěna se však přiklonila na naši stranu a to v 88. minutě, kdy stoper domácích otálel s rozehrávkou. To vycítil Kuba Fojtů, o míč jej připravil a v přímém souboji obešel i brankáře Hluku a strhnul vítězství na stranu FC TVD 2:3!!! V hektickém závěru, kdy do naší šestnáctky mířil jeden míč za druhým nás podržel gólman Gergela, kdy reflexivně vytěsnil ránu z malého vápna. Tato situace byla poslední, co jsme v zápase mohli vidět. Po ní už přišel závěrečný hvizd rozhodčího, a my tak získáváme důležité tři body.

,,Dnešní zápas nebyl pro slabší povahy. Hororový začátek, obrat během pěti minut, poté zranění, vyrovnání domácích po našem vlastňáku a nakonec Kubova(pozn. Fojtů) trpělivost, šikovnost a vůle jít za míčem a chtít dát gól. Nabádal jsem kluky, že mají domácí určitou kvalitu a že se výsledkově zvedli. Byli více než dobrým soupeřem. U nás bylo vidět, že spousta kluků už hrála za béčko. Dále jsme věděli o zaváhání Brodu a prohře se Štítnou, což nám na klidu nepřidalo. Tři body však nakonec máme. V závěrečném sčítání můžou mít cenu zlata. Jsou před námi poslední tři kola, musíme se na ně dobře připravit a uvidíme jak to nakonec celé dopadne,“ uzavřel své hodnocení spokojený asistent trenéra Michal Švach.