Naše rezerva si nepohlídala začátek utkání a odjela z Tlumačova s prázdnou

/Tlumačov/ Naše rezerva tentokrát nastoupila v Tlumačově, kde se nám tradičně nedaří. Domácí tým, ač bez kanonýra Dana Máčaly, vstoupil do utkání velmi agresivně s chutí a jasným cílem zisku 3 bodů.

2:1 (2:0)

Branky: Both
Jelínek – Fojtů, Fojtík, Ondruš, Both – Miklas, Švach M. ml., Sochora, Kalík, Salajka – Žáček
Střídali: Šmotek

My jsme tentokrát nastoupili velmi vlažně a nezvládli začátek utkání. Tým byl sice značně oslaben o několik hráčů, ale doplněním hráčů dorostu se přeci jen dal dohromady. Mladí kluci však nezvládli úvod utkání, když jsme po první akci domácích zcela propadli a hned ve 3.minutě jsme prohrávali 1–0. Trochu nás to rozhodilo, ale vzápětí jsme odpověděli dvěma nebezpečnými útoky, které však domácí golman zlikvidoval. Domácí však nepolevili a po našich chybách se dostali do několika slibných příležitostí a jen díky skvělému Jelínkovi v naší brance se skore neměnilo. Opět jsme se nadechli, ale v koncovce nám chyběl klid, a tak přišel trest, kdy po dalších zmatcích v naší defenzivě domácí zvýšili na 2–0. Dlouho nám trvalo než jsme se oklepali, hra byla neurovnaná a silně poznamenaná prudkým větrem, který nám bral míče do zámezí. Těsně před půlí se nám navíc zranil další hráč a do utkání musel nastoupit již pátý dorostenec.

Po poločase jsme udělali tedy zásah do sestavy i hry a ta se zcela změnila. Začali jsme kombinovat a zatlačili soupeře do defenzívy. Náš tlak se stupňoval, dobře jsme kombinovali a dostávali se do nebezpečných situací, ale mladíci stále nemohli najít recept na domácího brankáře. Až v 84.minutě matador Miki Both zkušeně uklidil kvalitní centr mladého Salajky do brány, ale to bylo vše, na co jsme se zmohli, a tak odjíždíme s těsnou prohrou.

,,Jako nějaká epidemie mi připadají zranění, která se hromadí v áčku mužů a teď se to „přeneslo“ i do dorostu a B týmu, když vinou zranění vypadli klíčoví hráči. Nicméně dorostenci, kteří nastoupili v utkání nezklamali a především druhá půle byla z naší strany kvalitní. Škoda první 20ti minutovky, která nám utekla. Utkání by slušela remíza, ale neprosadili jsme se střelecky a tak odjíždíme s prázdnou. Za druhý poločas všem klukům patří dík,“ okomentoval utkání v Tlumačově trenér Jiří Váňa.