Naše rezerva si hned v úvodu jara vyšlápla na silný tým z MladcovéLípa podzim 16

/UT Hrádek/ V prvním jarním mistrovském utkání jsme přivítali na umělé trávě v Hrádku velmi silný tým Mladcové, která přezimovala na 4. místě a navíc v zimním období posílila na několika postech.

5:1 (1:1)

Branky: 2xŽáček, Bartoš, Sochora, Šebák L.
Jelínek – Fojtů M., Fojtík, Bureš, Both – Bartoš, Švach M. st., Švach M. ml., Sochora, Kalík – Žáček
Střídali: Miklas, Šebák L.

Náš tým měl značné problémy se sestavou, jelikož jsme měli malou marodku. Nemohli jsme počítat s hráči „áčka“, které hrálo v Tasovicích a navíc i dorost hrál dopoledne v Otrokovicích s Baťovem. Nicméně zápas pro nás začal velmi dobře, když hned ve 2.minutě napřáhl k přesné střele Dan Sochora a z 20ti metrů překonal brankáře hostí. Hra byla vyrovnaná, ale z naší strany hodně nepřesná. V 17.minutě jsme udělali ve středu pole velkou chybu a po ztrátě míče soupeř trestal a vyrovnal na 1–1. Poté jsme přenechali iniciativu hostům a nadále zbytečně chybovali. Ve 35.minutě došlo na polovině hřiště k nešťastnému střetu, po kterém musel ze hry odstoupit stoper Broněk Fojtík, který byl nejprve ošetřován, ale velká tržná rána na hlavě mu neumožnila nastoupit zpět do utkání. Téměř 15.minut jsme hráli v oslabení a hosté nás zatlačili do defenzivy, ale naše obrana odolala.

Do druhé půle nastoupil dorostenec Miklas, který se velmi dobře zapojil do hry. Nicméně hosté byli velmi aktivní a vytvořili si několik příležitostí, které však likvidovala naše obrana v čele s Burešem a hlavně skvělým Jelínkem v bráně. Známé pravidlo nedáš-dostaneš se opět potvrdilo a v 56.minutě se po úniku dobře orientoval ve vápně Žáček a ujali jsme se opět vedení. Hosté se zvedli k velkému náporu, ale naše konto zůstalo čisté. V závěru utkání se hosté vrhli do útoku téměř bezhlavě a my jsme tvrdě trestali, nejprve v 84.minutě po krásném centru Bartoše hlavou zvýšil na 3–1 s chutí hrající Žáček, krátce poté přesnou střelou zvýšil na 4–1 Bartoš a triumf domácího týmu symbolicky završil na 5–1 střídající dorostenec L. Šebák.

,,Věděli jsme, že utkání bude pro nás velmi těžké a to se také potvrdilo. Navíc se již ve 35.minutě zranil B. Fojtík, který je klíčový pilíř obrany a neviděl jsem situaci moc dobře. Kluci se ale náramně semkli a zabrali, navíc byli vysoce produktivní, a tak zaslouženě bereme 3 body. Všem patří moc velké poděkování. Pro soupeře je vzhledem k vývoji utkání tak vysoká porážka krutá, jelikož mají velmi kvalitní tým,“ ohodnotil první jarní utkání svého týmu lodivod béčka Jiří Váňa.