Naše dorostenecké pušky zvítězily na půdě Napajedel

/Topolná/ V nedělním dopoledni zajížděli naši dorostenci na hřiště Topolné, kde hrají svá domácí utkání hráči Napajedel. Zápas byl po celou dobu hrán za nepřetržitého deště, nicméně na kvalitě hry hostujícího týmu to nebylo znát.

1:5 (0:1)

Branky: 3xŠebák L., 2xFojtů
Sestava FC TVD Slavičín
Gergela – Vrba, Miklas, Janků, Svoboda – Šmotek, Švadleňák, Zámečník L. I., Staněk, Šebák -Fojtů
Střídali: Švach, Fiodor, Zámečník L. II., Častulík J.

Zápasový komentář

Od prvních minut jsme se usadili na polovině domácích a zjevně přetížená obrana odolávala jen s velkými obtížemi. K vedoucí brance z 11. minuty nám velkou měrou přispěl domácí brankář, který při rozehrávání standardní situace z vlastního pokutového území podklouzl a rozehrál tak nešťastně, že Kubovi Fojtů nezbývalo než dát gól – 0:1. Další minuty se vedly v podobném duchu jako začátek, dařila se nám zejména hra po stranách, bohužel bez skórování. A tak i soupeř dal o sobě vědět v podobě závarů před naším pokutovým územím. Výsledkem toho bylo nastřelené břevno a série rohových kopů. Do poločasu žádný z týmů již branku nevstřelil, a tak jsme šli do kabin s jednobrankovým vedením.

Druhý poločas vyšel výborně našim barvám. Po dvou minutách druhé půle se po souhře na jeden dotek dostal za obranu střelec posledních zápasů L. Šebák a vsítil druhou důležitou branku – 0:2. Domácí však bezprostředně po rozehrání a následném úniku kontrovali na 1:2. Naštěstí obdržená branka nevyvedla naše hráče z herní pohody a i nadále předváděli na těžkém podmáčeném terénu dobrou kombinaci. V 55. minutě po závaru a následných zmatcích se dostal míč opět k dobře postavenému J. Fojtů a ten už ví, co v takových situacích dělat – 1:3. To, že zápas bude dnes jako na houpačce, svědčí situace z 60. minuty, kdy jsme po nedorozumění obrany, nabídli soupeři výhodu pokutového kopu. Pověst ,,penaltového mága“ potvrdil Michael Gergela, který už tak kryl třetí penaltu v průběhu 7 odehraných utkání. Tato nevyužitá situace s domácími hráči zjevně otřásla a poslední dvacetiminutovka patřila hostujícímu týmu, který tak navýšil své skóre na konečných 1:5, kdy svou formu pečetil Lukáš Šebák hattrickem.

Pozápasový komentář

,,Výsledek možná může nabudit dojem, že je dorost na podzim rozjetý. Nicméně na rovinu musím prozradit, že o poločase bylo v kabině malé zemětřesení. Dlouho nám totiž trvá, než rozjedeme hru na vyšší obrátky a to by mohlo být s těžšími soupeři problémové. Druhá věc, která se nám dnes nedařila je ta, že sotva gól dáme, hned taky inkasujeme, a to není dobré. Závěrem však chci končit pozitivně, poněvadž terén i počasí dnes opravdu bylo náročné. Za předvedenou hru, nasazení a přístup je naše vítězství zcela zasloužené,“ uzavřel své hodnocení asistent trenéra Michal Švach.