Naše béčko porazilo Lípu i díky třem brankám dorostenců

/Slavičín/ Náš B-tým navázal na plný bodový zisk z Příluk a po zásluze vyhrál své druhé domácí utkání, tentokrát s týmem Lípy. Potěšitelným faktem je, že se v utkání trefili tři dorostenci.

3:0 (2:0)

Branky: Zvoníček, Ondruš, Šebák L.
Kuja – Šebák O., Ondruš, Bureš, Both – Kalík, Sochora, M. Švach ml., Zvoníček, Bartoš – Plšek
Střídali: Šebák L., Fojtů, Horáček

Tento zdánlivě jednoznačný výsledek se však nerodil lehce a nutno vyzdvihnout kvalitu soupeře, zejména v obranné činnosti, kterou výtečně dirigoval stoper Simerský. Tentokrát se hrálo na travnaté ploše ve Slavičíně a domácím tento povrch „chutnal“, zejména mladším, lehčím a obratnějším hráčům. Hned od prvních minut byla patrná snaha domácích o aktivní kombinační útočnou hru, která byla v 5. minutě odměněna překrásně zahraným trestným kopem mladého Dana Zvoníčka, který vymetl šibenici z 25 metrů a překvapil Švejdu v brance hostí. Dobře organizovaná obrana hostí však nadále s jistotou odolávala tlaku domácích a navíc po ztrátách domácích rychle a kvalitně zakládala protiútoky, které však nepřinesly žádný efekt. V závěru poločasu se domácí začali více prosazovat a po jednom z průniků byl před hranicí 16tky sražen M. Švach. Z následného dobře zahraného trestného kopu Danem Zvoníčkem se důrazem prosadil další dorostenec Filip Ondruš a zvýšil tak vedení domácích ve 43. minutě na 2:0.

Po změně stran již tradičně domácí polevili v koncentraci a umožnili tak hostům daleko více hrát útočný fotbal. Ofenzíva Lípy byla najednou plná elánu a domácí tak byli nuceni několikrát jen odkopávat míče. Domácí brankář Kuja však byl vždy na svém místě a v naprostém klidu všechny situace vyřešil. V závěru utkání hosté otevřeli hru a za domácí se po samostatném úniku prosadil v pořadí třetí dorostenec Lukáš Šebák a uzavřel tak skore utkání na 3:0.

,,Byli jsme papírově mírným favoritem, ale přesto jsem kluky nabádal k zodpovědnému přístupu a nepodcenění soupeře. Rychlý první gól nás uklidnil a mohli jsme hrát svou hru, ale hosté měli zahuštěný střed a dobře bránili, a tak jsme se nemohli prosadit. Jsem rád, že jsme to nakonec zvládli a v klidu dohráli. Všem patří poděkování,“ shrnul nedělní výhru trenér Jiří Váňa.