Naše béčko nezvládlo duel v Hulíně a prohrálo

Malenovice jaro 16

/Hulín/ Slavičínská rezerva zavítala do Hulína, kde se v 9. kole utkala s týmem Admiry. Hrálo se o čtvrté místo a stejně jako na jaře, tak i na podzim jsme podlehli domácímu týmu.

3:1 (2:0)

Branky: Zvoníček
Sestava FC TVD Slavičín
Vypušťák – Sochora, Fojtík, Bureš, Both – Kalík, M. Švach ml., M. Švach st., Zvoníček, Žáček – Pekárek
Střídali: Šmotek

Zápasový komentář:

Do utkání jsme opět nenastupovali zdaleka v plné síle, ale i tak jsme chtěli předvést kvalitní výkon. Od prvních minut jsme však hráli velmi špatně, domácí nás přehrávali a když se ujali hned v 10. minutě vedení 1–0, tak naše hra ještě uvadla. Do první povedené akce jsme se dostali až po čtvrt hodině hry, ale domácí hned kontrovali a mohlo to být 2–0, ale domácí útočník ve vyložené šanci těsně minul naši branku. Ve 21. a 23. minutě jsme přeci jen  zahrozili po stranách, ale hlavičku Fojtíka a po té Kalíka skvělý domácí brankář vychytal. Když to vypadalo, že se naše hra zlepšila a začali jsme být mírně aktivní, tak domácí skvěle zakombinovali a ve 27. minutě zvýšili na 2–0. Naše hra opět upadla do podprůměru a domácí mohli navýšit skóre, ale Vypušťák v naší brance několikrát skvěle podržel tým. V závěru poločasu jsme se přeci jen dostali do dvou šancí, když Kalík šel sám na domácí branku, ale prováhal správný okamžik a těsně před půlí krásně vypálil ze 30 metrů Fojtík, ale opět se zaskvěl vynikající Hložek v domácí brance a jeho střelu vyrazil na roh.

V půli jsme museli pro zranění střídat zkušeného Michala Švacha a místo něj nastoupil 16ti letý dorostenec Kamil Šmotek ke svému prvnímu startu za muže a nutno říct, že se uvedl kvalitním a nebojácným výkonem. Do druhé půle jsme nastoupili s odhodláním zvrátit výsledek a na hřišti to bylo vidět. Začali jsme dobře kombinovat a soupeře přehrávali. V 50. minutě nejprve Kalík v dobré příležitosti minul branku, ale hned v 52. minutě po našem velkém tlaku se k odraženému míči dostal mladík Šmotek, šikovně se uvolnil a přesně nahrál Zvoníčkovi, který snížil na 2–1. Ucítili jsme šanci na zvrat a zvýšili tempo. V této fázi utkání jsme byli lepším týmem a dostávali jsme se do tlaku, ale nešťastnou se stala 60. minuta, kdy jasný rohový kop v náš prospěch obrátil pomezní rozhodčí proti nám a velmi nepřesný hlavní potvrdil odkop. Domácí hned po rychlém rozehrání a našich doznívajících protestech  z brejku šťastně zvýšili na 3–1. Tato branka nás zcela rozhodila a několik minut jsme opět vypadli z tempa. V závěru jsme hru otevřeli a dostali se do několika slibných příležitostí, zejména v 78. minutě Žáček, ale na zvrat v utkání to zdaleka nestačilo.

Pozápasový komentář:

,,Opětovné problémy s úzkým kádrem jsou již tradicí, ale tentokrát nás na poslední chvíli „vypekli“ hlavně dorostenci, kteří pravidelně nastupují v béčku. Do zápasu jsme však tentokrát nastoupili špatně a celou první půli se nedostali do hry. Ve druhé půli jsme sice zlepšili hru, snížili na 2–1, ale po zbytečných diskuzích s rozhodčím a nekoncentrovaností jsme se  připravili o lepší výsledek,“ zhodnotil utkání trenér Jiří Váňa.