Mladší přípravka je stále v čele. O celkovém vítězi však rozhodne poslední turnaj v Bojkovicích

/Luhačovice/ Poprvé v satelitním turnaji jsme neskončili na stupních vítězů, ale i přes to zůstáváme nadále v celkovém pořadí na prvním místě. Rozhodně tak poslední turnaj konaný v Bojkovicích!

Sestava

T. Homola, J. Šustek, Š. Ptáček, J. Vacula, I. Valenta, J. Valenta, A. Ptáček, A. Gerych, D. Ruman, M. Dorúšek, Š. Uher, H. Matouchová, M. Both, J. Borán

Střelci

D. Ruman, M. Dorúšek, M. Both

Hodnocení a komentář

Do turnaje jsme nastupovali téměř v kompletní sestavě s počtem 14 hráčů, což budilo pozornost až nepopsatelný úsměv trenérů ostatních přípravek, protože normální počet je maximálně 8 hráčů.

Před turnajem jsme si uvědomovali, že budeme muset při tak velké počtu hráčů z naší strany přizpůsobit sestavu přípravky Slavičína a kostru týmu mladší přípravky rozdělit do více skupin, abychom byli schopni nějakým způsobem konkurovat hře výběru nejlepší hráčů přípravek na tomto turnaji.

Dalo se předpokládat, že tento experiment nasazením tak velkého počtu hráčů Slavičína do turnaje nám nepřinese nic dobrého. Naši kluci s tím bojovali po celou dobu pěti zápasů. Obraz naší hry byl následovný. Hra byla rozkouskovaná, kluci se nedostali do tempa a nebyli schopni dostat soupeře pod souvislý tlak a navíc v zápase, který trvá 15 minut každý strávil na palubovce 3-4 minuty a z toho pramenila v určitých herních situacích ukvapená hra.

Přes všechny problémy způsobené při hře s tak velkým počten hráčů kluci předvedli solidní výkon. Od úspěchu v turnaji nás dělila jediná branka v posledním zápasu s Vizovicemi, kde rozhodčí zapomněl, že nepíská dospělé muže, ale přípravku a zapískal nám nastřelenou ruku, což se v příravce nepíská! Z následného tresného kopu jsme ikasovali branku, která byla jediná v zápase s Vizovicemi a způsobila náš nejhorší výsledek v jednom kole satelitu.

Do posledního kola satelitu v Bojkovicích budeme nastupovat s 4 bodovým vedením na druhý Uherský Brod. To nám dává nepatrnou výhodu, ale při účasti všech našich kluků nás to vrací zpět na stejnou startovní čáru s Uh.Brodem, se kterým budeme hrát o první místo v satelitu.

Pokud se vrátíme o tři roky zpět, kdy se na prvním tréninku benjamínků sešli kluci ze všech částí Slavičína a okolí, tak nikdo nepředpokládal, že budeme za pár sezon předvádět fotbal, se kterým můžeme konkurovat těm nejlepším přípravkám z našeho okolí. Kluci svým téměř profesionálním přístupem v trénincích v sobě vybudovali chuť hrát fotbal. Za minulé sezony dokázali vyhrát s mnohem kvalitnějšími týmy přípravek jako jsou např. 1.FC Slovácko, FC Fastav Zlín, AS Trenčín, MFK Dubnica a mnoho dalších. Kluci si jistě zaslouží odměnu v podobě vítězství v turnaji, nicméně navzdory tomu jakým výsledkem závěr satelitu ukončíme, jsou pro nás trenéry kluci mladší přípravky vítězové už dnes.

trenéři Tibor Šustek a Ivan Gerych

Výsledky

FC Elseremo Brumov0:0FC TVD SlavičínFC TVD Slavičín
ČSK Uherský Brod1:0FC TVD SlavičínFC TVD Slavičín
TJ Spartak Valašské Klobouky0:1FC TVD SlavičínFC TVD Slavičín
SK SV BojkoviceBojkovice1:2FC TVD SlavičínFC TVD Slavičín
SK VizoviceSK Vizovice1:0FC TVD SlavičínFC TVD Slavičín

 

Tabulka turnaje v Luhačovicích

Poř.TýmVRPSB
1.BojkoviceSK SV Bojkovice3117:410
2.ČSK Uherský Brod3024:39
3.FC ELSEREMO Brumov2215:38
4.FC TVD SlavičínFC TVD Slavičín2123:37
5.SK VizoviceSK Vizovice2034:56
6.TJ Spartak Valašské Klobouky1041:63

 

Celková tabulka turnaje po 5. kole

Poř.TýmVRPSB
1.FC TVD SlavičínFC TVD Slavičín184349:1758
2.ČSK Uherský Brod166347:1654
3.BojkoviceSK SV Bojkovice124946:2940
4.SK VizoviceSK Vizovice931327:3730
5.FC ELSEREMO Brumov651423:4023
6.TJ Spartak Valašské Klobouky22218:618