Jarní tažení béčka za záchranou se dotáhlo do zdárného konce

Příluky jaro 16

Záchrana je na světě!! V uplynulých dvou týdnech náš B-tým odehrál dvě utkání. Hned v tom prvním zápase na Příluku si vybojoval vytouženou záchranu a do posledního utkání doma proti Lukovu, tak mohl jít s vědomím, že má jistou účast v dalším ročníku soutěže 1.B třídy.

1:3 (0:1)

Branky: Školník, Goňa, M. Švach st.
Sestava FC TVD Slavičín
Vypušťák – Ondrůš, Kalus, T. Švach, M. Švach st. – Goňa, Sochora, Školník, Horáček, Bartoš – Velecký
Střídali: Kalík, Šebák L., Pavelka, Floreš

Pozápasový komentář

,,K důležitému utkání jsme odjížděli posíleni o hráče A mužstva a na hřišti to bylo znát. První branku jsme dali v 9. minutě, když se dokázal prosadit Školník. Další šance jsme si dokázali vytvořit, ale buď jsme nebyli dostatečně důrazní nebo domácí brankář byl na svém místě. Druhý poločas jsme začali dobře, když se v 55. minutě trefil Goňa. V 65.minutě domácí snížili na 1:2, po naší špatné rozehrávce do středu hřiště, kdy domácí podnikli útok po pravé straně a následně jsme nepokryli hráče na zadní tyči. Po této brance domácí ožili, ale naštěstí nedokázali srovnat výsledek. Příluky v závěru hráli vabank a nám se podařilo v 85. minutě navýšit výsledek na 1:3, když z brejku po pravé straně odcentroval Horáček a našel Švacha M. staršího, který vstřelil branku. Domácí byli těžkým protivníkem a zisku 3 bodů si velmi vážíme a jsou pro nás velmi důležité k záchraně,“ okomentoval s úlevou záchranu trenér Lubomír Hnilo.

FOTOGALERIE

2:3 (2:0)

Branky: Pavelka, Neuman
T. Švach – Ondrůš, Kalus, Bureš, Floreš – Neuman, M. Švach ml., Sochora, Váňa, Kalík – Pavelka
Střídali: Šebák L, Kovář, Šebák O.

,,Do posledního zápasu jsme vstoupili dobře. Mužstvo bylo aktivní a vytvářelo si šance, chyběl jen klid v zakončení. První branku jsme vstřelili 9. minut před koncem poločasu. Navýšení výsledku obstaral aktivní Neuman 2.minuty do poločasu. Do druhé půle jsme nevstoupili dobře, hostům se podařilo snížit na 1:2. Za chvíli bylo ještě hůře, když se zranil kapitán Sochora a v ten moment nám přestal fungovat střed zálohy a hosté ožili. Vyústění byla vyrovnávací branka. Lukov dokázal vstřelit vítěznou branku 5. minut před koncem. Utkání ovlivnila vynucená střídání v obranných řadách,“ zhodnotil poslední utkání jarní části sezóny trenér domácích Lubomír Hnilo.