FC TVD Slavičín http://fotbal-slavicin.cz Oficiální stránky klubu Sat, 23 Jun 2018 20:09:13 +0000 cs-CZ hourly 1 Béčko se rozloučilo se sezonou prohrou v Tečovicích http://fotbal-slavicin.cz/becko-se-rozloucilo-se-sezonou-prohrou-v-tecovicich/ Sat, 23 Jun 2018 20:06:15 +0000 http://fotbal-slavicin.cz/?p=7309 /Tečovice/ V posledním kole letošní sezony jelo béčko na půdu Tečovic. Bohužel my jsme se nedokázali vyvarovat hrubých individuálních chyb v obraně, čehož domácí využili a v konečném výsledku nás porazili.]]>

Béčko se rozloučilo se sezonou prohrou v Tečovicích

/Tečovice/ V posledním kole letošní sezony jelo béčko na půdu Tečovic. Celý zápas předváděly oba celky pěknou fotbalovou podívanou. Bohužel my jsme se nedokázali vyvarovat hrubých individuálních chyb v obraně, čehož domácí využili a v konečném výsledku nás porazili.

4:1 (2:1)

FC TVD Slavičín
Branky: Fojtů
Sestava FC TVD Slavičín
Gergela – O. Šebák, Bureš, Ondruš, Both – Šmotek, Sochora, M. Švach ml., Fojtů, Salajka – Šála
Střídali: Janků

Zápasový komentář

Ve 2. minutě utkání jsme házeli dlouhý aut do šestnáctky, kde ho prodloužil Šála na Michala Švacha, který bohužel sám před gólmanem přestřelil. Hned v 8. minutě prošel centr naši šestnáctkou na domácího hráče. Ten si jej zpracoval, naznačil střelu našemu obránci, místo střely si však míč zasekl, potáhl a následně až potom vystřelil na zadní tyč, kdy se domácí ujali vedení 1:0. Druhá branka na sebe nenechala dlouho čekat, když domácí hráč poslal dlouhý míč za hostující obranu. Naši hráči přestali kvůli domnělému ofsajdu hrát, ale rozhodčí nechal pokračovat hru a rázem jsme prohrávali o dvě branky. My však dokázali snížit díky Kubovi Fojtů. Do konce poločasu jsme byli na míči, ale nedokázali si vytvořit lepší šanci.

Do druhé půle jsme vstoupili aktivněji, ale kromě pár náznaků šancí jsme si nedokázali nic podstatného vytvořit. Naopak domácí udeřili opět po naší hrubé chybě v obraně, což nás zlomilo. Poté přidali ještě čtvrtý gól do naší sítě. My kontrolovali zajímavou střelou Salajky, ale domácí brankář si dokázal poradit. Bohužel jsme měli na střídání jednoho hráče, což se v pozdější fázi hry projevilo na naší kondici. Utkání jsme prohráli 4:1.

]]>
V posledním zápase sezony jsme vysoko podlehli Kozlovicím http://fotbal-slavicin.cz/v-poslednim-zapase-sezony-jsme-vysoko-podlehli-kozlovicim/ Sat, 23 Jun 2018 19:31:03 +0000 http://fotbal-slavicin.cz/?p=7304 /Slavičín/ V posledním utkání jsme doma hostili celek z Kozlovic. Osud utkání výrazně ovlivnila přísná červená karta pro našeho kapitána Petra Švacha. Hosté si nakonec odvezli vysoké vítězství a my jsme se doma rozloučili s fanoušky tím nejméně vhodným způsobem.]]>

V posledním zápase sezony jsme vysoko podlehli Kozlovicím

/Slavičín/ V posledním utkání jsme doma hostili celek z Kozlovic. Osud utkání výrazně ovlivnila přísná červená karta pro našeho kapitána Petra Švacha. Hosté si nakonec odvezli vysoké vítězství a my jsme se doma rozloučili s fanoušky tím nejméně vhodným způsobem.

FC TVD Slavičín

1:5 (0:2)

Branky: T. Švach
Sestava FC TVD Slavičín
Kuja – Goňa, Fojtík, T. Švach, Kocián – L. Šebák, Elšík, Horáček, Zvoníček, P. Švach – Juřica
Střídali: Kříž, Šťastný, Vaculík
Karty: ČK P. Švach

Pozápasový komentář

,,Výsledek vypadá děsivě. Bohužel utkání hodně ovlivnila červená karta, kterou jsme dostali před koncem poločasu. Od toho se potom odvíjel celý průběh. Když bych to spočetl, tak na gólové šance to bylo 6:6, ale soupeř byl produktivní. My jsme svoje šance neproměnili, a proto to dopadlo takovým výsledkem, kterým většinou my vyhráváme venku,“ kroutil hlavou nad nepovedeným zápasem trenér Pavel Prešnajder.

Napsali o nás

Krutý debakl Slavičína, kouč Prešnajder se nečekaně loučí – zlinsky.denik.cz

Trpká výhra. Kozlovice na závěr smetly Slavičín, titul unikl o vlásek – prerovsky.denik.cz

Fotogalerie

Slavičín – Kozlovice – slavicin.rajce.idnes.cz

]]>
Na závěr se dorostenci rozloučili vysokým vítězstvím proti Baťovu http://fotbal-slavicin.cz/na-zaver-se-dorostenci-rozloucili-vysokym-vitezstvim-proti-batovu/ Mon, 18 Jun 2018 16:38:12 +0000 http://fotbal-slavicin.cz/?p=7260 /Slavičín/ Poslední domácí zápas vyšel našim dorostencům na jedničku. Hlavním hrdinou byl autor čtyř branek David Staněk! V celkové tabulce skončili naši dorostenci na krásném druhém místě.]]>

Na závěr se dorostenci rozloučili vysokým vítězstvím proti Baťovu


/Slavičín/ Poslední domácí zápas vyšel našim dorostencům na jedničku. Hlavním hrdinou byl autor čtyř branek David Staněk! V celkové tabulce skončili naši dorostenci na krásném druhém místě.

FC TVD Slavičín

5:1 (2:0)

Branky: 4xStaněk, Šmotek
Sestava FC TVD Slavičín
Gergela – Janků, Blažek, Ondruš, Dobiáš – Zámečník(ZL), Šmotek, Zámečník(BO), Zvoníček, Staněk – Fojtů
Střídali: Kamenčák, Švadleňák, Častulík

Pozápasový komentář

,,Zápas s Baťovem byl poslední zápas sezóny, která byla myslím si vydařená a úspěšná. Apelovali jsme na kluky, aby ten zápas zvládli a rozloučili se doma s vítězstvím. Navíc na to, že se hrálo ve čtvrtek, tak přišlo hodně diváků i rodičů. Jsme velmi spokojeni, že jsme vyhráli,“ začal s hodnocením trenér Petr Švach.

Ten se ve zkratce vyjádřil i k samotnému zápasu. ,,Baťov se předvedl v dobrém světle. S bráchou(pozn. asistent trenéra Michal Švach) jsme si říkali, že i když se nacházeli na spodu tabulky, tak nám nedali nic zadarmo. Celý zápas byl hodně soubojový, tvrdý, ale férový. V prvním poločase rozhodly dvě branky Davida Staňka ve 12. a 16. minutě. To nám strašně pomohlo a kluci se uklidnili. Od té doby se dá říct, že jsme měli zápas pod kontrolou.“

Hvězdou zápasu byl autor čtyř branek David Staněk. ,,To, co předvedl David, tak musím říct klobouk dolů, to se jen tak nevidí,“ pochválil svého svěřence mladý trenér a pokračuje. ,,David se plně aklimatizoval na dorostenecký fotbal. Když přicházel ze žáků, tak měl takový pomalejší rozjezd, ale udělal obrovský pokrok a věřím, že příští sezónu bude patřit ke stěžejním hráčům sestavy.“

Hráči mají sezónu zakončenou se vším všudy. ,,Je to tak. Závěrečná proběhla v pátek a myslím si, že byla ve velkém stylu. Všichni kluci si to užili. Sezóna je zakončená přesně jak má být,“ dodal spokojeně trenér Petr Švach.

Foto po zápase

Dorost vítězná

Vítězný pokřik

]]>
Další zápas našich benjamínků. Tentokrát se utkali s Újezdem http://fotbal-slavicin.cz/dalsi-zapas-nasich-benjaminku-tentokrat-se-utkali-s-ujezdem/ Thu, 14 Jun 2018 08:17:29 +0000 http://fotbal-slavicin.cz/?p=7256 /Slavičín/ Další zápas odehráli naši nejmenší proti Újezdu. Zápas opět probíhal na hlavní ploše našeho stadionu. Kluci předvedli výborný výkon a přihlížející diváci je odměňovali častým potleskem.]]>

Další zápas našich benjamínků. Tentokrát se utkali s Újezdem

/Slavičín/ Další zápas odehráli naši nejmenší proti Újezdu. Zápas opět probíhal na hlavní ploše našeho stadionu. Kluci předvedli výborný výkon a přihlížející diváci je odměňovali častým potleskem.

Sestava

Brankář: Adam Jonášek

1. pětka: Oliver Überall, Oskar Überall, Filip Remeš, Jan Žák, Dan Málek

2. pětka: Patrik Fojt, Adam Liška, Jakub Vaculín, Viktor Jančařík, František Pavelka

Krátký zápasový komentář

Kluci si zahráli s chutí. Po rozpačitém startu do utkání, kdy dostali úvodní gól, se rychle zkonsolidovali a několika brankami v řadě získali pohodu na své kopačky. V každé pětici byl na naší straně jeden z menších, na hře to však nebylo znát. Benjamínky z Újezda nenechali vydechnout a stále ohrožovali hostující branku. Diváci odměňovali mladé fotbalisty častým potleskem, a dopřáli jim hezký zážitek. I když se brankář hostů činil, konečný výsledek 16:4 pro domácí byl zasloužený ačkoliv nebyl vůbec důležitý. Nakonec si kluci zastříleli pokutové kopy a zapózovali na společné fotce.

trenéři Roman Überall a Dalibor Majc

]]>
Ach ty penalty. Béčko nedokázalo ani napotřetí uspět v penaltové loterii. Louky si odvezli bod navíc http://fotbal-slavicin.cz/ach-ty-penalty-becko-nedokazalo-ani-napotreti-uspet-v-penaltove-loterii-louky-si-odvezli-bod-navic/ Tue, 12 Jun 2018 07:55:52 +0000 http://fotbal-slavicin.cz/?p=7245 /Slavičín/ V posledním domácím jarním soutěžním utkání hostila rezerva Slavičína celek Louk, které v jarní části podávají kvalitní výkony a pohybují se v horní části tabulky.]]>

Ach ty penalty. Béčko nedokázalo ani napotřetí uspět v penaltové loterii. Louky si odvezli bod navíc

foto: Jan Zahnaš

/Slavičín/ V posledním domácím jarním soutěžním utkání hostila rezerva Slavičína celek Louk, které v jarní části podávají kvalitní výkony a pohybují se v horní části tabulky.

FC TVD Slavičín

0:1p (0:0)

Sestava FC TVD Slavičín
Gergela – Janků, Bureš, Ondruš, Both – Fojtů, M. Švach ml., Staněk, Bartoš, P. Švach – Šťastný
Střídali: Zvoníček, Melichařík

Zápasový komentář

Hosté nastoupili ve stabilní sestavě, naopak domácí museli značně improvizovat. Ve všech týmech Slavičína je na konci sezony hodně zraněných a únava, a proto Slavičínské béčko jen velmi těžce skládalo sestavu. Nastoupilo celkem 7 dorostenců a z toho dokonce tři ročníku 2002, tj. letos 16ti letých. Mladí dorostenci tak ale měli velkou příležitost zahrát si se svým trenérem Petrem Švachem, který posílil tým a sbírat od něj obrovské zkušenosti. Utkání se začalo opatrně a na obou stranách se chvíli nic podstatného nedělo. Po čtvrthodině zahrozili obě strany a zbytek utkání provázelo značné množství neproměněných brankových příležitostí na obou stranách. Hrálo se hodně mezi šestnáctkami, ale v závěru utkání se hra otevřela a na obou stranách se blýskalo před brankami, ale oba dva brankáři, jak domácí mladý Gergela, tak i hostující Pavelka byli nad síly hráčů a nepustili žádnou branku. V penaltovém rozstřelu Slavičín tradičně „vyhořel“, a tak bod navíc si odváží Louky.

Pozápasový komentář

,,Ještě ráno před utkáním jsme neměli dostatek hráčů a nevěděl jsem, kdo nastoupí. Nakonec jsme to „nějak“ poskládali a utkání důstojně odehráli. Kádr béčka je na konci sezóny doslova zdevastovaný a týmy dorostu i áčka mají také mnoho zdravotních problémů, takže jsem rád, že jsme to alespoň takto poskládali. Mladí kluci, ale nezklamali a odehráli dobrý zápas i přes velkou únavu. Všem hráčům patří dík za odvedený výkon,“ shrnul poslední domácí utkání trenér Jiří Váňa.

]]>
Dorostenci si odvezli z Hulína vysoké vítězství http://fotbal-slavicin.cz/dorostenci-si-odvezli-z-hulina-vysoke-vitezstvi/ Mon, 11 Jun 2018 16:46:40 +0000 http://fotbal-slavicin.cz/?p=7239 /Hulín/ Po nevydařeném domácím zápase z minulého kola jsme zajížděli k soupeři Spartaku Hulín, který na jaře podává velmi dobré výkony a na domácím hřišti ztratili jen s vedoucím týmem z Uherského Brodu. ]]>

Dorostenci si odvezli z Hulína vysoké vítězství

/Hulín/ Po nevydařeném domácím zápase z minulého kola jsme zajížděli k soupeři Spartaku Hulín, který na jaře podává velmi dobré výkony a na domácím hřišti ztratili jen s vedoucím týmem z Uherského Brodu.

1:5 (0:2)

FC TVD Slavičín
Branky: 2xFojtů, 2xStaněk, Šmotek
Sestava FC TVD Slavičín
Gergela – Ondruš, Zámečník(BO), Švadleňák, Janků – Zámečník(ZL), Kamenčák, Šmotek, Melichařík, Staněk – Fojtů
Střídali: Častulík

Zápasový komentář

Úvod zápasu byl od obou týmů opatrný, více ze hry měli domácí. Hrozili zejména nakopávanými míči, s kterými si ale naše obrana věděla rady. V 18. minutě jsme se dostali do vedení, kdy po zisku míče na středu hřiště a následném centru Staňka zakončoval zcela osamocen Jakub Fojtů 0:1. Domácí to evidentně zaskočilo a tak se dostal Slavičín ke slovu podruhé. Po půlhodině hry opět zisk míče středovými hráči Šmotkem a Melichaříkem, následné posunutí agilně hrajícímu Staňkovi do náběhu a jeho bezchybné zakončení křižnou střelou na vzdálenější tyč 0:2. Tento moment znamená pro domácí další rozčarování a po zbytek první půle jsou v útlumu.

Ani poločasová přestávka neoživila hráče domácích a tak jsou stále dominantnější na hřišti naši kluci. V 55. minutě po krásném centru zlínského Zámečníka zakončoval hlavou Kuba Fojtů a zvýšil tak svým druhým gólem v zápase na 0:3. Za další tři minuty se dostal ke slovu kapitán Šmotek a upravil na 0:4. Domácí jsou zralí na ručník. Po tomto momentu je prakticky po zápase, naši kluci evidentně ubrali na tempu a toho využili domácí a snížili na 1:4. Slavičínští však další kolaps nepřipouští a na konečných 1:5 z přímého kopu upravil taktéž svým druhým gólem v zápase David Staněk. Zbytek utkání se v horkém sobotním dopoledni dohrálo už jen z povinnosti a pro naše barvy je to povedený reparát za výpadek z předchozího kola.

Pozápasový komentář

,,Odjížděli jsme na horkou půdu silného soupeře. Zápas s Luhačovicemi jsem už klukům nepřipomínal. Nicméně poučili jsme se z něho a soustředili se více a hlavně lépe na bránění i proměňování nabídnutých šancí. A to se dnes do puntíku splnilo. Tak jak nám minulý zápas nevyšel, tak dnešní proti Hulínu byl jako balzám na nervy. Všude jsme byli první, kluci drželi míč, dobře jsme kombinovali a doplňovali se. Všechny branky byly po krásných akcích a pro domácí je výsledek ještě milosrdný. Přiznám se, že jsem čekal od Hulína víc. Všem hráčům za předvedený výkon a přístup děkuji,“ uzavřel své hodnocení spokojený asistent trenéra Michal Švach.

]]>
V Jeseníku jsme si s chutí zastříleli http://fotbal-slavicin.cz/v-jeseniku-jsme-si-s-chuti-zastrileli/ Sun, 10 Jun 2018 17:32:35 +0000 http://fotbal-slavicin.cz/?p=7227 /Jeseník/ Do Jeseníku jsme si jeli napravit reputaci za předchozí zápasy. To se nám na výborně připraveném pažitu podařilo nadmíru. Po celý zápas jsme kontrolovali hru a domácí jsme přehráli ve všech směrech.]]>

V Jeseníku jsme si s chutí zastříleli

/Jeseník/ Do Jeseníku jsme si jeli napravit reputaci za předchozí zápasy. To se nám na výborně připraveném pažitu podařilo nadmíru. Po celý zápas jsme kontrolovali hru a domácí jsme přehráli ve všech směrech.

1:5 (0:3)

FC TVD Slavičín
Branky: 2xJuřica, Školník, Kocián, Elšík
Sestava FC TVD Slavičín
Kuja – Goňa, Fojtík, T. Švach, Mezírka – L. Šebák, Elšík, Školník, Zvoníček, Kocián – Juřica
Střídali: Šťastný, Vaculík

Pozápasový komentář

,,Já jsem se toho utkání docela obával, protože jsem čekal, že ten zápas bude pro nás těžký, ale jak se ukázalo, nebylo tomu tak. Po celý zápas jsme byli jasně lepším týmem a zaslouženě vyhráli. Od úvodních minut jsme byli lepší na míči, soupeř se spoléhal pouze na nakopávané balony. Měl nějaké náznaky, potažmo šance, ale my domácí hráče přehráli fotbalovostí a zaslouženě vyhráli,“ zhodnotil spokojeně trenér Pavel Prešnajder.

Napsali o nás

Slavičín nasázel Jeseníku bůra – zlinsky.denik.cz
Jeseník schytal pětku od Slavičína. Kouče naštval přístup hráčů – sumpersky.denik.cz
Jeseník – Slavičín 1:5 – www.fotbaljesenik.cz

Fotogalerie

]]>
Z Veselé jsme si odvezli bod za remízu. Penalty opět vyzněly pro soupeře http://fotbal-slavicin.cz/z-vesele-jsme-si-odvezli-bod-za-remizu-penalty-opet-vyznely-pro-soupere/ Wed, 06 Jun 2018 08:53:40 +0000 http://fotbal-slavicin.cz/?p=7175 /Veselá/ V dalším kole naše rezerva zavítala na hřiště Veselé. Ta má postupové ambice, proto se dalo očekávat zajímavé utkání. Nám se znovu podařilo smazat dvoubrankový náskok soupeře a zápas dotáhnout do penalt, kde jsme bohužel znovu neuspěli.]]>

Z Veselé jsme si odvezli bod za remízu. Penalty opět vyzněly pro soupeře

/Veselá/ V dalším kole naše rezerva zavítala na hřiště Veselé. Ta má postupové ambice, proto se dalo očekávat zajímavé utkání. Nám se znovu podařilo smazat dvoubrankový náskok soupeře a zápas dotáhnout do penalt, kde jsme bohužel znovu neuspěli.

3:2p (1:0)

FC TVD Slavičín
Branky: Bartoš, Horáček
Sestava FC TVD Slavičín
Kuja – Goňa, Bureš, Ondruš, Both – Zámečník(ZL), Horáček, M. Švach ml., Fojtů, Bartoš – Šťastný
Střídali: Šála, Havlín, Staněk

Zápasový komentář

Počátek utkání byl oboustranně opatrný, ale s narůstajícími minutami domácí lepší kombinací několikrát ohrozili Kuju v brance hostí. Hosté působili ustrašeně a když se dostali do nebezpečných situací, tak zcela selhávala koncovka. Ve 29. minutě si s hostující obranou pohrál mladý Szivák a domácí poslal do vedení 1:0. Hosté lehce zvýšili tempo, ale do vyložených šancí se nedostávali, vše zlikvidovala obrana a dobře chytající Červenka v domácí brance. Naopak hosty několikrát podržel kvalitními zákroky Kuja.

Ve druhé půli hosté zkvalitnili a zpřesnili hru, ale v 62. minutě jejich defenzíva nezvládla útok domácích, kteří se Manďákem dostali do dvoubrankového vedení. Domácí trochu polevili a hosté naopak zvýšili obrátky a jen díky štěstí a výbornému brankáři domácích se skore neměnilo. V 73. minutě Červenka dokonce bravurně zlikvidoval pokutový kop Bartoše. Ten však svou chybu napravil a hned o 2 minuty později dal kontaktní branku hostí. Nepříjemností bylo zranění hostujícího Havlína, který si v 85. minutě vážně poranil koleno. Hosté již měli vystřídáno a tak se v 10ti hráčích pustili do útoku a po precizní akci Goni přesně zakončoval Horáček. Utkání tak skončilo asi zaslouženou remízou a na penalty byli šťastnější domácí.

Pozápasový komentář

,,Jako již tradičně jsme zcela změnili sestavu a na sehranosti to bylo chvíli znát, ale postupem času jsme se dostávali více do hry a přes nepříznivý vývoj jsme vybojovali alespoň bod. Kluci to opět nezabalili a v závěru zabrali, za což jim patří dík,“ shrnul venkovní zápas na Veselé trenér Jiří Váňa.

]]>
V divoké přestřelce jsme doma podlehli Ústí http://fotbal-slavicin.cz/v-divoke-prestrelce-jsme-doma-podlehli-usti/ Mon, 04 Jun 2018 05:53:58 +0000 http://fotbal-slavicin.cz/?p=7136 /Slavičín/ Po nepodařeném zápase v Havířove jsme si před domácím publikem chtěli napravit reputaci. To se nám však nepodařilo, kdy jsme nezachytili první poločas a pak už nedokázali zápas dotáhnout alespoň na remízu.]]>

V divoké přestřelce jsme doma podlehli Ústí

/Slavičín/ Po nepodařeném zápase v Havířove jsme si před domácím publikem chtěli napravit reputaci. To se nám však nepodařilo, kdy jsme nezachytili první poločas a pak už nedokázali zápas dotáhnout alespoň na remízu.

FC TVD Slavičín

3:4 (0:3)

Branky: Školník, Zvoníček, Kalus
Sestava FC TVD Slavičín
Vypušťák – O. Šebák, Kocián, T. Švach, Mezírka – L. Šebák, Školník, Horáček, Zvoníček, Kalus – Juřica
Střídali: Elšík, Kříž, Fojtík

Pozápasový komentář

,,My jsme nezachytili začátek zápasu. Celý první poločas z naší strany nebyl moc šťastný. První branku jsme obdrželi po našem zbytečném faulu, ze kterého nás soupeř potrestal, kdy to trefil krásně přes zeď. Následně jsme dostali gól z brejku a další po chybě brankáře. Vypadalo to hrozivě těch 0:3. Nám se naštěstí podařilo snížit na 1:3, měli jsme tam ještě další příležitosti, ale soupeř nám znovu odskočil na rozdíl tří branek. My se potom dokázali vrátit do zápasu zkorigováním na 3:4. Škoda byla, že jsme kontaktní gól nedali dříve a pokusili se ten zápas alespoň zremizovat. Druhá půle z naší strany už nebyla špatná. Myslím si, že je to pro nás ztráta, protože tomu zápasu by odpovídala remíza,“ shrnul domácí prohru trenér Pavel Prešnajder.

Napsali o nás

Dvacetiminutovka srazila vaz diviznímu Slavičínu – zlinsky.denik.cz

Fotogalerie

Slavičín – Ústí – slavicin.rajce.idnes.cz

]]>
Domácí kolaps s Luhačovicemi posadil dorostence zpátky na zem http://fotbal-slavicin.cz/domaci-kolaps-s-luhacovicemi-posadil-dorostence-zpatky-na-zem/ Sat, 02 Jun 2018 18:22:04 +0000 http://fotbal-slavicin.cz/?p=7119 /Slavičín/ Dorostenci v cestě za titulem ve své soutěži tvrdě narazili. Hráli proti beznadějně poslednímu celku, Luhačovicím. Bohužel tlak, že musí vyhrát neustáli a po velmi zdařilých brejcích Luhačovic doma podlehli nedalekému soupeři.]]>

Domácí kolaps s Luhačovicemi posadil dorostence zpátky na zem


/Slavičín/ Dorostenci v cestě za titulem ve své soutěži tvrdě narazili. Hráli proti beznadějně poslednímu celku, Luhačovicím. Bohužel tlak, že musí vyhrát neustáli a po velmi zdařilých brejcích Luhačovic doma podlehli nedalekému soupeři.

FC TVD Slavičín

3:5 (0:3)

Branky: 3xFojtů(1x z pen.)
Sestava FC TVD Slavičín
Gergela – Švadleňák, Ondruš, Blažek, Dobiáš – Zámečník(ZL), Melichařík, Šmotek, Zámečník(BO), Staněk – Fojtů
Střídali: Zvoníček, Janků, Častulík

Pozápasový komentář

Naši dorostenci se po minulém kole vyhoupli do čela a teď hráli proti poslednímu. ,,Naše priorita byla kluky připravit na to, aby to nepodcenili. Už od čtvrtka jsme jim to s bráchou(pozn. asistent trenéra Michal Švach) říkali a snažili se je upozornit, že nás nečeká lehký zápas,“ naznačil průběh příprav na zápas trenér Petr Švach.

Bohužel veškerá příprava přišla vniveč, když jsme po půlhodině hry prohrávali 0:3. ,,Nemůžu úplně říct a potvrdit, že bychom to podcenili. Soupeř využil všeho co měl. Jak nám to v předchozích zápasech padalo, tak teď nám Luhačovice ukázaly lekci z produktivity. Pro nás ten celý začátek byl jednoznačně šok, tohle jsme ani náhodou nečekali,“ řekl mladý trenér.

Při nepříznivém stavu se snažil trenér Petr Švach něco udělat, proto sáhl ke střídání a na plac šel Dan Zvoníček. ,,Ve 30. minutě nebylo na co čekat a do hry šel Dan Zvoníček, protože ta změna byla na místě. Dan to oživil a my snížili na 2:3. Bohužel jsme ve druhém poločase dostali hloupé branky na 2:4, potažmo 2:5. Věřil jsem, že jak jsme dali na 2:3, tak to zvládneme, ale Luhačovice řešily své brejky mistrně.“

Čím si vysvětlit domácí kolaps? ,,Kolaps je jednoznačně správné slovo. Myslím si, že kluci teď moc řešili své postavení v tabulce. Sami cítili tlak, že se musí vyhrát. Dnes byla přemíra snahy pro nás smrtící. Kluci dřeli, nedali spoustu gólových šancí. Pak čas běžel rychleji a rychleji a už to nešlo, vkrádala se tam křeč. Hráči moc chtěli, ale hlava jim to prostě nedovolila. Po zápase mi bylo kluků strašně líto, protože byli opravdu moc zklamaní,“ popsal zklamání, které zavládlo v kabině.

Na závěr chtěl kouč pochválit brankáře Luhačovic. ,,Já bych chtěl vyzdvihnout luhačovického golmana. Odchytal zápas, který už se asi nebude nikdy opakovat, protože to, co pochytal bylo k neuvěření. Naši kluci z něho byli nešťastní!“

]]>