FC TVD Slavičín http://fotbal-slavicin.cz Oficiální stránky klubu Wed, 21 Mar 2018 19:48:56 +0000 cs-CZ hourly 1 Návrat do Slavičína není rozhodně krokem zpět, povídá slavičínský odchovanec Vojta Kalus http://fotbal-slavicin.cz/navrat-do-slavicina-neni-rozhodne-krokem-zpet-povida-slavicinsky-odchovanec-vojta-kalus/ Wed, 21 Mar 2018 19:47:33 +0000 http://fotbal-slavicin.cz/?p=6337 /Rozhovor/ Návrat slavičínského odchovance, Vojtěcha Kaluse, se odehrál opravdu rychlostí blesku. Již o víkendu se zapojil do zápasu proti Uherskému Brodu a ukázal, že bude pro náš tým platnou posilou.]]>

Návrat do Slavičína není rozhodně krokem zpět, povídá slavičínský odchovanec Vojta Kalus

/Rozhovor/ Návrat slavičínského odchovance, Vojtěcha Kaluse, se odehrál opravdu rychlostí blesku. Již o víkendu se zapojil do zápasu proti Uherskému Brodu a ukázal, že bude pro náš tým platnou posilou.

Tvůj návrat se uskutečnil velmi rychle a znenadání. Co stálo za tvým návratem do Slavičína?
Po půlročním angažmá v Rakousku jsem zjistil, že to asi nebude úplně pro mě. Teda především režim, který s tím byl spjatý. Přes týden jsem se totiž i skrze práci nedonutil moc trénovat, což mi pak v zápasech chybělo a šlo to vidět. Hlavně jsem to poznal sám na sobě, že se necítím na hřišti dobře a tak mě fotbal ani moc nebavil. Tak jsem se rozhodl vrátit do Česka a zkusit Viktorku Otrokovice, kde jsem absolvoval v podstatě celou přípravu. No a minulý týden, nejenom s poměrně velké hráčské konkurence v Otrokovicích, ale taky časové náročnosti hrát 3. ligu, jsem se domluvil s panem Rakem, že bych se rád vrátil do Slavičína. Za což jsem moc rád, že mi to v pohodě umožnil.

Nebereš tedy návrat domů jako krok zpět?
Ne, jako krok zpět to rozhodně neberu. Myslím si, že už několik let je Slavičín jeden z nejlepších divizních týmů, jak výsledkově, tak předváděnou hrou, a navíc je tu spousta kvalitních fotbalistů, od kterých se mám co učit.

Jak s odstupem času hodnotíš své působení v Rakousku?
Byla to pro mě cenná zkušenost, jak životní, tak fotbalová. Zlepšil jsem angličtinu, protože jsem musel hodně komunikovat, jak se spoluhráči, tak s vedením. A taky jsem trochu poznal, jaký je rozdíl mezi českým a rakouským fotbalem.

V čem vidíš největší rozdíl?
Největší rozdíl je podle mě po fyzické stránce. I v nižších soutěžích jsou na tom snad všichni hráči dobře kondičně i silově. Za to takticky a technicky mi přijde, že jsou na tom Češi líp.

Jak už jsme zmínili, vrátil ses po půlroce. Změnilo se něco od tvého odchodu ve Slavičíně?
Za největší změnu považuji asi nové trenérské duo a taky přechod zpátky do divize ,,E“, ale to jsem samozřejmě v průběhu toho půlroku zaregistroval. Jinak parta a dobrá nálada v týmu zůstala stejná, což je super.

Nakousl jsi nového trenéra. Bavil ses s ním na jaký post s tebou počítá? Co od tebe očekává?
Zatím jsem toto s trenérem(pozn. Pavel Prešnajder) nějak moc neřešil asi i proto, že na to nebylo moc času. Odtrénoval jsem 2 tréninky a o víkendu hrál už zápas, kde mě viděl jak uprostřed, tak na kraji zálohy, kde se cítím trošku líp. Ale nechci si vymýšlet, tam kde bude potřeba, tam budu hrát.

Co ty sám si slibuješ od staronového angažmá?
Tak v první řadě chci Slavičínu a klukům pomoct co k nejlepšímu umístění v dobře nastartované soutěži, to znamená prát se o místo v základní sestavě, taky se něco nového naučit od zkušenějších spoluhráčů a samozřejmě se fotbalem bavit

Sledoval jsi i nadále výsledky Slavičína? Byl jsi s někým z týmu v kontaktu?
Výsledky jsem bedlivě sledoval, a protože jsem o víkendech stihl snad jen 2 domácí zápasy, tak jsem se díval alespoň online, pokud byl zápas vysílaný. Jinak v kontaktu jsem byl především se Školňou, protože pracujeme ve stejné firmě, tak ten mi většinou popisoval jak probíhaly zápasy a co je nového.

O víkendu startuje divize a my jedeme do Frýdlantu nad Ostravicí, kde nás čeká bouřlivé prostředí. Jak ty se těšíš na první zápas?
Na zápas se těším hodně. Po dlouhé zimní přípravě se většinou nemůžu dočkat prvního jarního zápasu, kde jde už o víc než v přátelácích. Navíc jestli si dobře pamatuji poslední zápas, co jsem proti nim hrál, tak jsme prohráli a dostal jsem docela nakopáno, takže jim mám co vracet. (smích) Doufám že z Frýdlantu přivezeme 3 body!

]]>
Díky skvělému obratu ve druhé půli jsme vyloupili Uherský Brod http://fotbal-slavicin.cz/diky-skvelemu-obratu-ve-druhe-puli-jsme-vyloupili-uhersky-brod/ Sun, 18 Mar 2018 16:55:00 +0000 http://fotbal-slavicin.cz/?p=6325 /Uherský Brod/ Generálka proti Strání je odčiněna. Kvůli zrušení prvního jarního kola jsme domluvili přátelský zápas proti Uherskému Brodu. V první půli jsme dvakrát inkasovali, ale po změně stran jsme zatlačili domácí a celý zápas otočili v náš prospěch!]]>

Díky skvělému obratu ve druhé půli jsme vyloupili Uherský Brod

/Uherský Brod/ Generálka proti Strání je odčiněna. Kvůli zrušení prvního jarního kola jsme domluvili přátelský zápas proti Uherskému Brodu. V první půli jsme dvakrát inkasovali, ale po změně stran jsme zatlačili domácí a celý zápas otočili v náš prospěch!

2:3 (2:0)

FC TVD Slavičín
Branky: 2xP. Švach, Horáček
Sestava FC TVD Slavičín
Talčík – Goňa, Fojtík, T. Švach, Mezírka – P. Švach, Elšík, Horáček, Kalus – Fojtů, Vaculík
Střídali: Vypušťák, O. Šebák, Salajka, Kříž

Pozápasové komentáře

,,Když bych měl zhodnotit první půli, tak jsme inkasovali po standardní situaci a chybě ve středu pole, ale jinak si myslím, že naše hra nebyla špatná. Naopak ve druhé půli, i když jsme hráli po větru, tak mančaft nehrál žádné nakopávané míče a díky tomu jsme Uherský Brod přehrávali a nakonec celý zápas otočili v náš prospěch. Jsem rád, že i za stavu 0:2 hráči ten zápas nezabalili a šli stále za tím otočit výsledek, což se nám nakonec podařilo. Ukázalo to velkou vnitřní sílu týmu. I přes nějaké výpadky v přípravě věřím, že nás tahle výhra nastartuje do další práce v sezoně,“ ohodnotil celý zápas v Uherském Brodě trenér Pavel Prešnajder. Ten se taky vyjádřil na adresu našeho odchovance Vojtěcha Kaluse, který se vrátil po půlroční pauze, kterou strávil v Rakousku. ,,Vojta ukázal, že pro nás bude posilou. V zápase byl silný na balonu, dokázal ho podržet, zbytečně nejančil. Jde u něj vidět určitá vyhranost, což nám může jedině pomoct.“


Zimní příprava

datum čas domácí hosté místo
so 27.1.2018 14:00 Slavičín FC TVD Slavičín 8:0 Konice Konice UT Hrádek
st 31.1.2018 17:30 Slavičín FC TVD Slavičín 3:3 FC Fastav Zlín Zlín ,,U-21“ UT Hrádek
so 3.2.2018 10:00 Slavičín FC TVD Slavičín 2:2 Púchov Púchov UT Hrádek
so 10.2.2018 14:00 Slavičín FC TVD Slavičín 0:1 FC Fastav Zlín Zlín ,,U-19“ UT Hrádek
so 17.2.2018 10:00 Slavičín FC TVD Slavičín 0:3 Lednicke Rovne Lednické Rovne UT Hrádek
so 10.3.2018 14:00 Slavičín FC TVD Slavičín 1:3 Strání Strání UT Hrádek
so 17.3.2018 15:00 Uherský Brod Uherský Brod 2:3 FC TVD Slavičín Slavičín UT Lapač
]]>
Mladší přípravka je stále v čele. O celkovém vítězi však rozhodne poslední turnaj v Bojkovicích http://fotbal-slavicin.cz/mladsi-pripravka-je-stale-v-cele-o-celkovem-vitezi-vsak-rozhodne-posledni-turnaj-v-uherskem-brode/ Sat, 17 Mar 2018 11:10:11 +0000 http://fotbal-slavicin.cz/?p=6317 /Luhačovice/ Poprvé v satelitním turnaji jsme neskončili na stupních vítězů, ale i přes to zůstáváme nadále v celkovém pořadí na prvním místě. Rozhodně tak poslední turnaj konaný v Bojkovicích!]]>

Mladší přípravka je stále v čele. O celkovém vítězi však rozhodne poslední turnaj v Bojkovicích

/Luhačovice/ Poprvé v satelitním turnaji jsme neskončili na stupních vítězů, ale i přes to zůstáváme nadále v celkovém pořadí na prvním místě. Rozhodně tak poslední turnaj konaný v Bojkovicích!

Sestava

T. Homola, J. Šustek, Š. Ptáček, J. Vacula, I. Valenta, J. Valenta, A. Ptáček, A. Gerych, D. Ruman, M. Dorúšek, Š. Uher, H. Matouchová, M. Both, J. Borán

Střelci

D. Ruman, M. Dorúšek, M. Both

Hodnocení a komentář

Do turnaje jsme nastupovali téměř v kompletní sestavě s počtem 14 hráčů, což budilo pozornost až nepopsatelný úsměv trenérů ostatních přípravek, protože normální počet je maximálně 8 hráčů.

Před turnajem jsme si uvědomovali, že budeme muset při tak velké počtu hráčů z naší strany přizpůsobit sestavu přípravky Slavičína a kostru týmu mladší přípravky rozdělit do více skupin, abychom byli schopni nějakým způsobem konkurovat hře výběru nejlepší hráčů přípravek na tomto turnaji.

Dalo se předpokládat, že tento experiment nasazením tak velkého počtu hráčů Slavičína do turnaje nám nepřinese nic dobrého. Naši kluci s tím bojovali po celou dobu pěti zápasů. Obraz naší hry byl následovný. Hra byla rozkouskovaná, kluci se nedostali do tempa a nebyli schopni dostat soupeře pod souvislý tlak a navíc v zápase, který trvá 15 minut každý strávil na palubovce 3-4 minuty a z toho pramenila v určitých herních situacích ukvapená hra.

Přes všechny problémy způsobené při hře s tak velkým počten hráčů kluci předvedli solidní výkon. Od úspěchu v turnaji nás dělila jediná branka v posledním zápasu s Vizovicemi, kde rozhodčí zapomněl, že nepíská dospělé muže, ale přípravku a zapískal nám nastřelenou ruku, což se v příravce nepíská! Z následného tresného kopu jsme ikasovali branku, která byla jediná v zápase s Vizovicemi a způsobila náš nejhorší výsledek v jednom kole satelitu.

Do posledního kola satelitu v Bojkovicích budeme nastupovat s 4 bodovým vedením na druhý Uherský Brod. To nám dává nepatrnou výhodu, ale při účasti všech našich kluků nás to vrací zpět na stejnou startovní čáru s Uh.Brodem, se kterým budeme hrát o první místo v satelitu.

Pokud se vrátíme o tři roky zpět, kdy se na prvním tréninku benjamínků sešli kluci ze všech částí Slavičína a okolí, tak nikdo nepředpokládal, že budeme za pár sezon předvádět fotbal, se kterým můžeme konkurovat těm nejlepším přípravkám z našeho okolí. Kluci svým téměř profesionálním přístupem v trénincích v sobě vybudovali chuť hrát fotbal. Za minulé sezony dokázali vyhrát s mnohem kvalitnějšími týmy přípravek jako jsou např. 1.FC Slovácko, FC Fastav Zlín, AS Trenčín, MFK Dubnica a mnoho dalších. Kluci si jistě zaslouží odměnu v podobě vítězství v turnaji, nicméně navzdory tomu jakým výsledkem závěr satelitu ukončíme, jsou pro nás trenéry kluci mladší přípravky vítězové už dnes.

trenéři Tibor Šustek a Ivan Gerych

Výsledky

FC Elseremo Brumov 0:0 FC TVD Slavičín FC TVD Slavičín
ČSK Uherský Brod 1:0 FC TVD Slavičín FC TVD Slavičín
TJ Spartak Valašské Klobouky 0:1 FC TVD Slavičín FC TVD Slavičín
SK SV Bojkovice Bojkovice 1:2 FC TVD Slavičín FC TVD Slavičín
SK Vizovice SK Vizovice 1:0 FC TVD Slavičín FC TVD Slavičín

 

Tabulka turnaje v Luhačovicích

Poř. Tým V R P S B
1. Bojkovice SK SV Bojkovice 3 1 1 7:4 10
2. ČSK Uherský Brod 3 0 2 4:3 9
3. FC ELSEREMO Brumov 2 2 1 5:3 8
4. FC TVD Slavičín FC TVD Slavičín 2 1 2 3:3 7
5. SK Vizovice SK Vizovice 2 0 3 4:5 6
6. TJ Spartak Valašské Klobouky 1 0 4 1:6 3

 

Celková tabulka turnaje po 5. kole

Poř. Tým V R P S B
1. FC TVD Slavičín FC TVD Slavičín 18 4 3 49:17 58
2. ČSK Uherský Brod 16 6 3 47:16 54
3. Bojkovice SK SV Bojkovice 12 4 9 46:29 40
4. SK Vizovice SK Vizovice 9 3 13 27:37 30
5. FC ELSEREMO Brumov 6 5 14 23:40 23
6. TJ Spartak Valašské Klobouky 2 2 21 8:61 8
]]>
Generálka se nepovedla! Doma jsme prohráli se Stráním http://fotbal-slavicin.cz/generalka-se-nepovedla-doma-jsme-prohrali-se-stranim/ Mon, 12 Mar 2018 17:41:55 +0000 http://fotbal-slavicin.cz/?p=6304 /UT Hrádek/ Na generálku musíme zapomenout! V prvním poločase proti celku ze Strání nic nenasvědčovalo, že bychom utkání neměli zvládnout. Bohužel po špatném výkonu ve druhé půli, kdy jsme dvakrát inkasovali, soupeř odjel z našeho hřiště s vítězstvím.]]>

Generálka se nepovedla! Doma jsme prohráli se Stráním

/UT Hrádek/ Na generálku musíme rychle zapomenout! V prvním poločase proti diviznímu celku ze Strání nic nenasvědčovalo, že bychom utkání neměli zvládnout. Bohužel po špatném výkonu ve druhé půli, kdy jsme dvakrát inkasovali, soupeř odjel z našeho hřiště s vítězstvím 3:1.

FC TVD Slavičín

1:3 (1:1)

Branky: P. Švach
Sestava FC TVD Slavičín
1. poločas: Talčík – Goňa, Fojtík, T. Švach, Kocián – L. Šebák, Mezírka, Elšík, P. Švach, Horáček – Vaculík
Střídali: Kříž, Fojtů, Zvoníček, Bartoš, Salajka, Šťastný

Pozápasové komentáře

,,První poločas ačkoliv nebyl úplně vydařený, tak jsme tam měli dobré věci a mohli v klidu vést 5:1. Bohužel o to více nechápu náš kolaps ve druhé půli, kdy jsme úplně zbytečně přestali hrát, nechápu proč. My to sice potom prostřídali, ale bylo takové nemastné, neslané. Celkově stále nechápu, co se stalo ve druhém poločase. Nebyli jsme organizovaní, nikdo na hřišti nezavelel k obratu, všichni spoléhali jeden na druhého a takhle to nejde,“ neskrývá rozčarování trenér Pavel Prešnajder.

Fotogalerie

]]>
Letošní model zimní přípravy se mi líbí, povídá kapitán Petr Švach http://fotbal-slavicin.cz/letosni-model-zimni-pripravy-se-mi-libi-povida-kapitan-petr-svach/ Mon, 26 Feb 2018 13:34:13 +0000 http://fotbal-slavicin.cz/?p=6255 /Rozhovor/ O víkendu jsme kvůli zrušení zápasu neodehráli žádný zápas a tak jsme vyzpovídali našeho kapitána Petra Švacha. Ten si pochvaluje nejen zimní dril, ale i přístup mladých hráčů v tréninku.]]>

Letošní model zimní přípravy se mi líbí, povídá kapitán Petr Švach

/Rozhovor/ O víkendu jsme kvůli zrušení zápasu neodehráli žádný zápas a tak jsme vyzpovídali našeho kapitána Petra Švacha. Ten si pochvaluje nejen zimní dril, ale i přístup mladých hráčů v tréninku.

Máš za sebou skoro dva měsíce zimní přípravy. Pro mnoho fotbalistů je to neoblíbená část sezóny. Jak je to u tebe?
Tak já to vnímám jenom pozitivně, protože rád trénuji a je mi jedno jestli je léto nebo zima. Jasně, v zimním období je zima, což je trochu horší, ale to mi nevadí. Je to asi o tom, kdo rád trénuje atd., takže já nedělám žádné rozdíly v přípravách. Já si ty přípravy naopak užívám.

Ve tvých 36 letech jsou ty přípravy těžší a těžší nebo to zvládáš pořád dobře?
No, abych pravdu řekl, tak je to asi každým rokem o něco horší. Mám však občas nějaké úlevy a ve volném čase se věnuji regeneraci jako je bazén atd., takže se to dá vydržet. Po zápase je to nejhorší, tam to pociťuji..

Ty i přes to, že jsi nejstarší hráč týmu, máš vynikající docházku. Kde se v tobě bere motivace?
Motivace musí být pořád jinak by to nemělo smysl. Mně pomohla jedna výborná knížka, kdy jsem se potom zamyslel a řekl si, že sport, který dělám celý život a mám ho rád, si budu prostě užívat. Pak to jde samo.

Jak se ti líbí probíhající příprava? Je to dle tvého gusta nebo ti tam naopak něco chybí?
Tréninky se mi hodně líbí. Pořád jsme na umělé trávě, hodně s balónem. Je to stokrát lepší než někde běhat v parku, takže i tímto mě to baví ještě více. I v dorostu, který trénuju, to máme nastavené stejně. Bavil jsem se o tom s Pavlem(pozn. Prešnajderem, trenér A-týmu) a máme na tento typ přípravy stejný názor. Čím více fotbalových věcí na tréninku, tím je to lepší. Nic mi nechybí. Tenhle model se mi líbí jak je to nastavené.

Naopak přátelské zápasy nám moc nevychází. Čím si to vysvětluješ?
Hodně točíme sestavu, což je na jednu stranu dobře, protože je nás hodně, skoro na dvě jedenáctky. Zapojují se mladší hráči, takže ty výsledky nejsou úplně ideální, ale je to pořád příprava. Na druhou stranu to, že prohrajeme nehraje až tak velkou roli, protože i z těch porážek se dokážeme ponaučit mnohem lépe, než když bychom pořád vyhrávali.

Do tréninku s áčkem se posunuli mladí hráči, které si vedl na podzim v dorostu. Jak se ti líbí jejich přístup?
Začnu trochu jinak. My s bráchou(pozn. asistent u dorostu Michal Švach st.) chceme, aby se hráči z dorostu už zapojovali s áčkem a zimní příprava je ideální období. Jinak jejich přístup je výborný, protože nechybí na skoro žádném tréninku a když budou takhle pokračovat, tak si myslím, že v horizontu dvou let můžou být divizní hráči. Stále toho mají však hodně před sebou. Je pro ně veliký skok hrát Krajský přebor dorostu a naopak potom hrát v přáteláku proti třetiligovým borcům, takže je to určitě obrovský rozdíl. Když to shrnu a zopakuji, je dobře, že se zapojili a hlavně, že velmi slušně pracují.

Ještě se vraťme k hráčům, kteří se zapojili z dorostu. V trénincích, popřípadě zápasech, ti asi neříkají pane trenére, je to tak?
Řekl jsem jim před začátkem přípravy ať mi při tréninku nebo zápase tykají, ale třeba brankář Gege (pozn. nejmladší hráč áčka Gergela) mi doteď vyká. (směje se) Jinak tohle neřeším, protože je určitě lepší si tykat než vykat. To beru jako samozřejmost.

Ty jsi v létě pozastavil svoji činnost jako rozhodčí. Nicméně nyní jsme tě mohli několikrát vidět běhat po trávníku jako rozhodčí. Změnilo se něco?
To ne, ale za prvé pískání mě stále baví. Druhá věc je ta, že jsem tady správce hřiště a když jsem na umělce, tak mi nedělá problém odpískat zápas. Je málo rozhodčích a když Slavičín shání sudí, tak se nabízím já a pro klub je to ideální.

Přece jen ale, když v sobotu odehraješ ráno zápas a pak ještě během víkendu pískáš zápasy, nepociťuješ tu únavu ještě více?
Samozřejmě si těch zápasů na pískání už tolik neberu. Jak už jsem řekl, když se mám dívat z tribuny na zápas nebo to pískat, tak pomohu. Samozřejmě tempo u těch týmu z nižších soutěží není takové, takže to zvládám a nevadí mi to.

Naši jedinou posilou je útočník Tomáš Vaculík. Jak se ti jeví na postu hrotového hráče? Myslíš, že by mohl do budoucna zastoupit i takového kanonýra jakým je bezesporu Pavel Kříž?
Tam bych to řekl, že asi časem. Tomáše znám už dlouho, věděl jsem o něm, že je to na Krajský přebor šikovný hráč, ale přece jen kraj a divize je rozdíl, byť ne tolik markantní. Záleží jenom na něm, jak mu to půjde. Já doufám, že mu to bude střílet, ale s Pavlem Křížem bych ho teď nesrovnával, to není na místě.

Začátek jarní části se blíží čím dál víc. Myslíš, že mužstvo bude dobře připraveno na odvetné zápasy?
Věřím tomu. Trénujeme opravdu poctivě, ale ve finále se bude všechno hodnotit až podle výsledku jak začnou mistrovské zápasy, protože jedna část jsou příprava a přáteláky a druhá část ta mistrovská. Tam se hraje pod opravdovým tlakem a o všem se rozhoduje!

]]>
Mladší přípravka se dostala po domácím satelitu do čela průběžného vedení v celém turnaji http://fotbal-slavicin.cz/mladsi-pripravka-se-dostala-po-domacim-satelitu-do-cela-prubezneho-vedeni-v-celem-turnaji/ Sat, 24 Feb 2018 17:23:32 +0000 http://fotbal-slavicin.cz/?p=6246 /Slavičín/ To se povedlo! I přes úvodní organizační problémy se podařilo naši mladší přípravce zvítězit na domácím satelitu bez jediné porážky.]]>

Mladší přípravka se dostala po domácím satelitu do čela průběžného vedení v celém turnaji

/Slavičín/ To se povedlo! I přes úvodní organizační problémy se podařilo naši mladší přípravce zvítězit na domácím satelitu bez jediné porážky. Úspěch je to o lepší, že díky tomu jsme se posunuli do čela průběžného vedení v celém satelitu mladších přípravek.

Sestava

T. Homola, J. Šustek, J. Borán, J. Vacula., J. Valenta, H. Matouchová, M.Both , A. Gerych

Střelci

6xJ.Šustek, 4xM.Both, 3xA.Gerych, J. Vacula

Hodnocení a komentář

Na úvod fotbalového turnaje jsme museli řešit několik nepříjemných organizačních problémů, a to když se na turnaj nedostavil rozhodčí a obsluha pro měření odehraného času. Do domácího satelitního turnaje jsme měli k dispozici pouze 8 hráčů včetně brankáře. Před turnajem jsme záměrně vynechali trénink, aby kluci dostali větší hlad na fotbal, což bylo správné rozhodnutí jak se později ukázalo.

Turnaj se rozjel prvním zápasem, ve kterém se představilo ,,sedm statečných“ v čele s brankářem Tomášem Homolou za domácí FC TVD Slavičín proti SV Bojkovice. Průběh zápasu byl naprosto stejný jako v předchozím kole satelitu ve Valašských Kloboukách, kdy jsme po rohovém kopu v prvních minutách prohrávali s Bojkovicemi 1:O. Naši kluci trpělivě čekali na svoji příležitost a po brankách J.Šustka a A.Gerycha výsledek otočili na 2:1. Byl to dobrý odrazový můstek do dalšího průběhu fotbalového soupeření. V následujícím zápase jsme nastoupili proti přípravce FC ELSEREMO Brumov. Předvedli jsme solidní výkon a po dvou brankách M. Botha a po jedné brance J.Šustka, A.Gerycha jsme vyhráli 4:0. Ve třetím zápase mladší přípravka Slavičína bojovala o další body se Spartakem Val. Klobouky a byl to jediný zápas, kde nepanovala z naší strany spokojenost s předvedeným výkonem, ale i přes to všechno jsme vyhráli.Výhru zařídil jediným golem J.Šustek. V předposledním zápase na nás čekala překážka v podobě výborně hrajícího týmu přípravky Uh.Brodu. Vzájemné zápasy mezi námi byly tři remízy a navíc Uh.Brod nepoznal v předchozích třech kolech satelitu jak chutná prohra. Na čtvrtý pokus se nám podařilo kluky z Brodu přehrát v poměru 3:1. Výhru vystřelili M.Both a dvakrát se trefil J.Šustek. V posledním fotbalovém vystoupení jsme odehráli proti SK Vizovicím, kteří předváděli podobnou hru jako naši kluci a navíc ztratili pouze dva body za celý turnaj, takže případná výhra nad naší přípravkou je mohla vystřelit na první místo turnaje u nás. Fotbalové finále turnaje přípravek mezi SK Vizovice a FC TVD Slavičín vyhráli naši kluci v poměru 4:0 po brankách A.Gerycha,J.Šustka,M.Botha a J.Vaculi.

Mladší přípravka Slavičína předvedla na domácím turnaji při absenci poloviny hráčů z důvodů chřipkové epidemie kvalitní výkon. Vítězné tažení v domácím turnaji nás vyneslo na průběžné první místo po čtyřech kolech s náskokem 6 bodů. Dále jsme získali jako jediný tým zimního satelitu maximální počet bodů v jednom kole turnaje. Další kolo satelitního turnaje pokračuje v Luhačovicích dne 10.3.2018. Po všech dosažených výsledcích chceme zůstat pevně nohama na zemi a do konce sezony v tichosti pokračovat v započaté práci.

Závěrem chceme poděkovat všem rodičům kluků mladší přípravky, kteří zajistili úspěšný průběh domácího turnaje a v neposlední řadě aktivní pomoci při řešení nečekaných problému v průběhu turnaje. Děkujeme!

trenéři Tibor Šustek a Ivan Gerych

Výsledky

FC TVD Slavičín FC TVD Slavičín 2:1 Bojkovice SK SV Bojkovice
FC TVD Slavičín FC TVD Slavičín 4:0 FC Elseremo Brumov
FC TVD Slavičín FC TVD Slavičín 1:0 TJ Spartak Valašské Klobouky
FC TVD Slavičín FC TVD Slavičín 3:1 ČSK Uherský Brod
FC TVD Slavičín FC TVD Slavičín 4:0 SK Vizovice SK Vizovice

 

Tabulka turnaje ve Slavičíně

Poř. Tým V R P S B
1. FC TVD Slavičín FC TVD Slavičín 5 0 0 14:2 15
2. SK Vizovice SK Vizovice 3 1 1 8:7 10
3. ČSK Uherský Brod 2 2 1 11:5 8
4. Bojkovice SK SV Bojkovice 1 1 3 7:6 4
5. TJ Spartak Valašské Klobouky 1 0 4 2:14 3
6. FC ELSEREMO Brumov 1 0 4 1:9 3

 

Celková tabulka turnaje po 4. kole

Poř. Tým V R P S B
1. FC TVD Slavičín FC TVD Slavičín 16 3 1 46:14 51
2. ČSK Uherský Brod 13 6 1 43:13 45
3. Bojkovice SK SV Bojkovice 9 3 8 39:25 30
4. SK Vizovice SK Vizovice 7 3 10 23:32 24
5. FC ELSEREMO Brumov 4 3 13 18:37 15
6. TJ Spartak Valašské Klobouky 1 2 17 7:55 5
]]>
Nepovedený první poločas rozhodl o osudu utkání proti Lednickému Rovne http://fotbal-slavicin.cz/i-diky-nevyrazne-prvni-puli-jsme-prohrali-se-slovenskym-celkem-lednicke-rovne/ Sun, 18 Feb 2018 14:47:29 +0000 http://fotbal-slavicin.cz/?p=6238 /UT Hrádek/ V sobotním dopoledni jsme přivítali celek ze Slovenska, Lednické Rovne. I přes slibný úvod jsme inkasovali od soupeře do poločasu dvě branky a zlepšení přišlo teprve až ve druhé půli, když se do hry dostali naši mladíci.]]>

Nepovedený první poločas rozhodl o osudu utkání proti Lednickému Rovne

/UT Hrádek/ V sobotním dopoledni jsme přivítali celek ze Slovenska, Lednické Rovne. I přes slibný úvod jsme inkasovali od soupeře do poločasu dvě branky a zlepšení přišlo teprve až ve druhé půli, když se do hry dostali naši mladíci. Nicméně ani oni s výsledkem už nic neudělali a tak jsme si připsali druhou porážku v zimní přípravě.

FC TVD Slavičín

0:3 (0:2)

Sestava FC TVD Slavičín
1. poločas: Talčík – Kocián, Fojtík, T. Švach, Mezírka – Šťastný, Elšík, Školník, P. Švach, Horáček – Kříž
Střídali: Vypušťák, O. Šebák, Bartoš, Salajka, L. Šebák, Vaculík, Fojtů

Pozápasové komentáře

,,My jsme hráli možná 10-15 minut dobře, ale potom jsme začali ztrácet jednoduché balony. Byli jsme vysoko postavení a soupeř chodil do brejkových situací. My navíc špatně přepínali z ofenzivy do defenzivy a celá první půle skončila tím, že jsme dostali dvě branky. Ve druhém poločase to bylo nijaké, ale změnilo se to v 60. minutě, kdy přišli na hřiště mladí kluci. Od té doby jsem byl paradoxně spokojený, i když jsem z toho měl obavy, když tam budou všichni mladí. Nicméně dokázali, že se s něma musí počítat a zahráli lépe než zkušená sestava z prvního poločasu. Svým výkonem mi příjemně zamotali hlavu,“ popsal průběh zápasu proti slovenskému celku a vyzdvihl výkon našich mladých nadějí trenér Prešnajder.

Fotogalerie

]]>
Mladší přípravka si vede v zimních satelitech velmi dobře http://fotbal-slavicin.cz/mladsi-pripravka-si-vede-v-zimnich-satelitech-velmi-dobre/ Mon, 12 Feb 2018 07:58:31 +0000 http://fotbal-slavicin.cz/?p=6202 /Brumov, Val. Klobouky/ Hned ze dvou satelitů mladší přípravky vám přinášíme zhodnocení. Zatímco v Brumově jsme obsadili bronzovou příčku, tak ve Valašských Kloboukách se nám podařilo zvítězit!!]]>

Mladší přípravka si vede v zimních satelitech velmi dobře

/Brumov, Val. Klobouky/ Hned ze dvou satelitů mladší přípravky vám přinášíme zhodnocení. Zatímco v Brumově jsme obsadili bronzovou příčku, tak ve Valašských Kloboukách se nám podařilo zvítězit!!

Brumov ve zkratce

Úvod turnaje nám nevyšel, kdy jsme prohráli s Bojkovicemi. Poté jsme se však nadechli k dobrému výkonu. Díky třem výhrám a jedné remíze jsme nakonec obsadili 3. místo.

Výsledky

SK SV Bojkovice Bojkovice 2:0 FC TVD Slavičín FC TVD Slavičín
FC TVD Slavičín FC TVD Slavičín 3:1 SK Vizovice SK Vizovice
FC Elseremo Brumov 0:3 FC TVD Slavičín FC TVD Slavičín
ČSK Uherský Brod 1:1 FC TVD Slavičín FC TVD Slavičín
FC TVD Slavičín FC TVD Slavičín 2:0 TJ Spartak Valašské Klobouky

Tabulka turnaje v Brumově

Poř. Tým V R P S B
1. ČSK Uherský Brod 4 1 0 8:2 13
2. Bojkovice ČSK Uherský Brod 4 0 1 12:2 12
3. FC TVD Slavičín FC TVD Slavičín 3 1 1 9:4 10
4. FC ELSEREMO Brumov 1 1 3 2:8 4
5. SK Vizovice SK Vizovice 1 0 4 5:10 3
6. TJ Spartak Valašské Klobouky 0 1 4 0:10 1

Valašské Klobouky

Sestava

J. Valenta, J. Šustek, T. Homola, M. Both, J. Vacula, H. Matouchová, A. Ptáček, Š. Ptáček, A. Gerych, M. Dorúšek, J. Boráň

Střelci

5xJ. Šustek, A. Gerych

Hodnocení a komentář

Vítězství v turnaji se nerodilo lehce. Před turnajem jsme řešili problém vstupu mladší přípravky do začátku turnaje, který je poslední měsíc špatný. V prvním utkaní jsme narazili na tradičního soupeře z Bojkovic. Záčátek utkání nám znovu nevyšel i přes všechny snahy, které jsme podnikli k nápravě. Bojkovice šli do vedení, ale mladší přípravka Slavičína v závěru utkání zabrala a zápas s Bojkovicemi po brankách J. Šustka přetavila se štěstím na 2:1 pro Slavičín. Ve druhém utkání turnaje jsme nastoupili proti Vizovicím, kdy po brance J. Šustka jsme utkání vyhráli. Následoval zápas s Brumovem, které rozhodl dvěma brankami opět J. Šustek, který měl svůj den a v turnaji vstřelil 5 branek. V předposledním utkáním jsme narazili na domácí Valašské Klobouky.Jedinou branku a tím i vítězství v zápase vstřelil A. Gerych. Poslední zápas turnaje s Uherským Brodem měl rozhodnout o celkovém vítězi satelitního turnaje ve Val.Kloboukách. Navíc v případě výhry nad Uh.Brodem bysme se posunuli do čela zimního satelitního turnaje. Po bezbrankové remíze jsme turnaj ve Val. Kloboukách vyhráli, ale do celkového vedení satelitu jsme se nedostali. Na první Uherský Brod máme ztrátu 1 bod.

Chtěl bych opět poděkovat všem, kteří se z naší strany zúčastnili turnaje ve Valašských Kloboukách! Po náročném turnaji v Kloboukách následoval dva dny poté trénink, na který dorazili všichni kluci mladší přípravky. To je pro pro nás největší odměna a signál, že jdeme správným směrem.

trenéři Tibor Šustek a Ivan Gerych

Výsledky

SK SV Bojkovice Bojkovice 1:2 FC TVD Slavičín FC TVD Slavičín
SK Vizovice SK Vizovice 0:1 FC TVD Slavičín FC TVD Slavičín
FC Elseremo Brumov 1:2 FC TVD Slavičín FC TVD Slavičín
TJ Spartak Valašské Klobouky 0:1 FC TVD Slavičín FC TVD Slavičín
FC TVD Slavičín FC TVD Slavičín 0:0 ČSK Uherský Brod

Tabulka turnaje ve Valašských Kloboukách

Poř. Tým V R P S B
1. FC TVD Slavičín FC TVD Slavičín 4 1 0 6:2 13
2. ČSK Uherský Brod 3 2 0 7:1 11
3. Bojkovice SK SV Bojkovice 3 1 1 8:3 10
4. SK Vizovice SK Vizovice 1 1 3 2:6 4
5. FC ELSEREMO Brumov 1 0 4 5:10 3
6. TJ Spartak Valašské Klobouky 0 1 4 2:8 1

Celková tabulka turnaje po 3. kole

Poř. Tým V R P S B
1. ČSK Uherský Brod 11 4 0 32:8 37
2. FC TVD Slavičín FC TVD Slavičín 11 3 1 32:12 36
3. Bojkovice SK SV Bojkovice 8 2 5 32:19 26
4. SK Vizovice SK Vizovice 4 2 9 15:25 14
5. FC ELSEREMO Brumov 3 3 9 17:28 12
6. TJ Spartak Valašské Klobouky 0 2 13 5:41 2
]]>
První prohru v přípravném období nám uštědřili zlínští mladíci z devatenáctky http://fotbal-slavicin.cz/prvni-prohru-v-pripravnem-obdobi-nam-ustedrili-zlinsti-mladici-z-devatenactky/ Sun, 11 Feb 2018 17:28:38 +0000 http://fotbal-slavicin.cz/?p=6188 /UT Hrádek/ Proti zlínské devatenáctce jsme poprvé okusili porážku v zimní přípravě. Utkání bylo po celý zápas velmi vyrovnané, ale v první půli se zlínským mladíkům podařilo najít skulinu v naší obraně a díky tomu jeli domů spokojenější hosté.]]>

První prohru v přípravném období nám uštědřili zlínští mladíci z devatenáctky

/UT Hrádek/ Proti zlínské devatenáctce jsme poprvé okusili porážku v zimní přípravě. Utkání bylo po celý zápas velmi vyrovnané, ale v první půli se zlínským mladíkům podařilo najít skulinu v naší obraně a díky tomu jeli domů spokojenější hosté.

FC TVD Slavičín

0:1 (0:1)

Sestava FC TVD Slavičín
1. poločas: Vypušťák – Kocián, Goňa, T. Švach, Mezírka – L. Šebák, Elšík, Školník, Zvoníček, Bartoš – Vaculík
Střídali: Gergela, O. Šebák, Fojtík, Šťastný, Horáček, Salajka, Fojtů

Pozápasové komentáře

,,Myslím, že jsme hráli profesorský fotbal a některé prvky, které se nám ve hře objevovali v předešlých utkání jako je vysoký presink, přímočarost, tak to nám teď hodně scházelo. Od nás tam bylo špatné dostupování, ochota většího náběhu za obranu a bez toho se bohužel fotbal hrát nedá. Ono si jen nahrávat a posouvat balón bez běhání proste nejde. Navíc když proti nám stojí takové běhavé mužstvo jako byli mladí kluci ze Zlína. Alespoň nám to ukázalo, že nejsme ještě tam, kde bychom měli být. Pořád máme však čas na to tyhle prvky vyladit a některým to otevře oči, že se musí makat pořád na 100%,“ zhodnotil zápas nespokojený trenér Pavel Prešnajder.

Fotogalerie

]]>
Další remíza v zimní přípravě. Tentokrát proti slovenskému celku MŠK Púchov http://fotbal-slavicin.cz/dalsi-remiza-v-zimni-priprave-tentokrat-proti-slovenskemu-celku-msk-puchov/ Sun, 04 Feb 2018 15:58:40 +0000 http://fotbal-slavicin.cz/?p=6143 /UT Hrádek/ V sobotu jsme odehráli zápas proti slovenskému zástupci MŠK Púchov. O poločase jsme prohrávali, ale díky druhé trefě v zápase v podání Petra Švacha jsme utkání dokázali zremizovat a připsali si další remízu v zimní přípravě.]]>

Další remíza v zimní přípravě. Tentokrát proti slovenskému celku MŠK Púchov

/UT Hrádek/ V sobotu jsme odehráli zápas proti slovenskému zástupci MŠK Púchov. O poločase jsme prohrávali, ale díky druhé trefě v zápase v podání Petra Švacha jsme utkání dokázali zremizovat a připsali si další remízu v zimní přípravě.

FC TVD Slavičín

2:2 (1:2)

Branky: 2xP. Švach
Sestava FC TVD Slavičín
1. poločas: Talčík – O. Šebák, Fojtík, T. Švach, Šťastný – L. Šebák, P. Švach, Horáček, Salajka – Fojtů, Kříž
Střídali: Vypušťák, Kocián, Goňa, Bartoš, Zvoníček, Vaculík

Pozápasové komentáře

,,První půle nebyla z naší strany moc dobrá. Hráči nedodržovali pokyny, které jsme si řekli před zápasem, pozdě dostupovali k soupeři, čímž všude byli pozdě, hostující tým měl hodně prostoru a vůbec jsme nepracovali se šířkou hřiště,“ řekl výčet chyb nespokojený trenér Prešnajder. Ve druhém poločase jsme dokázali srovnat stav a dle slov trenéra už byl o poznání lepší. ,,Ve druhé půli se to celé zlepšilo. Tam už jsem byl s výkonem, který hráči předváděli spokojený, protože mančaft vysoko presoval a soupeř si s tím nevěděl rady, díky čemuž jsme vyrovnali a měli tam ještě další příležitosti k tomu, abychom vyhráli, ale šance jsme neproměnili. Nicméně druhý poločas byl z naší strany v pořádku,“ zakončil své hodnocení zápasu proti osmému celku 3. slovenské TIPOS ligy ambiciozní kouč.

Fotogalerie

]]>