FC TVD Slavičín http://fotbal-slavicin.cz Oficiální stránky klubu Tue, 16 Jan 2018 09:23:39 +0000 cs-CZ hourly 1 Na vše ve Slavičíně vzpomínám moc rád, povídá náš bývalý kapitán Josef Lukaštík http://fotbal-slavicin.cz/na-vse-ve-slavicine-vzpominam-moc-rad-povida-nas-byvaly-kapitan-josef-lukastik/ Sun, 14 Jan 2018 12:37:32 +0000 http://fotbal-slavicin.cz/?p=6000 S půlročním odstupem jsme si pro vás nachystali obsáhlý rozhovor s našim bývalým hráčem a kapitánem Josefem Lukaštíkem. V rozhovoru se dočtete jak vznikl jeho příchod do našeho klubu a mnoho dalšího.]]>

Na vše ve Slavičíně vzpomínám moc rád, povídá náš bývalý kapitán Josef Lukaštík

Pepa Lukaštík

foto: Luděk Ovesný

S půlročním odstupem jsme si pro vás nachystali obsáhlý rozhovor s našim bývalým hráčem a kapitánem Josefem Lukaštíkem. V rozhovoru se dočtete jak vznikl jeho příchod do našeho klubu a mnoho dalšího.

Vzpomeneš jsi na své začátky ve Slavičíně? Jak se zrodil tehdy tvůj přestup?
Když tak na to vzpomínám, přijde mi to jako kdyby se to stalo teď. Končil jsem své angažmá v Lednickém Rovne, které tehdy hrálo 3. ligu na Slovensku. Zmínil jsem se před Milanem (pozn. v té době byl Milan Otépka ještě hráč), že jsem tam skončil a on jen tak prohodil, zda-li bych nešel do Slavičína. Já se tomu jen usmál, ale další den to nabralo takové obrátky, že se mi ozval pan Navrátil a nakonec to došlo do takového stavu, že jsem se objevil ve Slavičíně.

Ty jsi v tehdejších 38 letech poprvé okusil divizi nebo jsi ji již někde hrál?
Kdysi jsem hrával divizi v Brumově, ale to si teď nevybavuji, kolik mi tehdy bylo. To jsem byl hodně mladý. (smích)

Nebyl to pro bývalého ligového hráče velký skok dolů?
Nemyslím si. Měl jsem sice už nějaký věk, ale nepřemýšlel jsem o tom, zda-li to byl nějaký skok dolů nebo ne. Bral jsem to tak, že fotbal je fotbal a jestli to byla třída taková či maková, to u mě nerozhodovalo.

Přemýšlel jsi kolik odehraješ sezon, když jsi přestupoval do Slavičína?
Tak hlavně při mém věku je vždycky důležité zdraví, což musím i teď zaklepat, že se mi ty zranění vyhýbaly. Jinak jsem nepřemýšlel, že bych udělal třeba pět sezon. Jel jsem zápas od zápasu a v létě to skončilo.

Před novou sezonou jsi ukončil angažmá u nás a celkově i kariéru. Jak těžké bylo tohle rozhodnutí? Přemýšlel jsi dlouho?
No, každý říká, že ukončit kariéru je těžké, ale pro mě to až tak těžké nebylo. Já jsem byl rozhodlý dá se říct už v zimě (pozn. 2017), kdy jsem chtěl skončit, ale tehdy mě přemluvil Milan ať to vydržím do léta. Nakonec jsem to tedy prodloužil do léta, ale to už z mé strany byla hotová věc, že skončím. Neměl jsem třeba problém namotivovat se na trénink nebo zápas, ale chtěl jsem to ukončit, abych mohl být s dětma, věnovat se rodině.

Nepřemýšlel jsi o trenérské dráze či jiné funkci i třeba ve Slavičíně? Nenabízeli ti to?
Nenabízeli a nevím jestli bych na tu trenéřinu měl nervy. (smích) Stačí mi, co mám doma za děti a mít takových rošťáků ještě třeba 15, tak to ne. (úsměv) Něco jiného by byl třeba dorost. To už bych si dokázal představit, protože přece jen jsou to větší kluci, ale zatím nemám v plánu oprášit svoji trenérskou ,,B“ licenci. (smích)

Ve Slavičíně jsi byl 4 a půl roku, odehrál si přes 115 mistrovských utkání. Jak vzpomínáš na tohle angažmá?
Velice kladně. Hlavně, když jsem přišel první rok do Slavičína, tak tým měl těžké záchranářské starosti a málo bodů k tomu, takže jsem šel do toho s rozpakama jestli se to dá zachránit. Vytvořila se však super parta spolu s dobrým trenérem(pozn. Vladislav Straka), který to dokázal vše stmelit. Sezona se zachránila a parta pokračovala dále, protože vesměs se hráči neměnili. Jeden, dva přišli nebo odešli, ale jádro týmu zůstávalo. Hodně jsme to měli o partě, sedlo si to a teď to stále jede. Opravdu to hodnotím velmi kladně, mám tam výborné kamarády a moc rád na vše vzpomínám.

Ty jsi měl velmi dobrou tréninkovou morálku. Dokonce si i místo vynechání tréninku jel nejednou do Slavičína autobusem. Kde jsi v sobě bral tu sílu a motivaci?
Mně to nedělalo problém jezdit na trénink vlakem, autobusem nebo autem. Když to nešlo autem, jel jsem autobusem a třeba aspoň mladí viděli, že to nešidím. (smích) Ne teď vážně, nepřemýšlel jsem nad tím, prostě byl trénink a neřešil jsem dopravu.

Sleduješ i po skončení kariéry dál kluky ze Slavičína?
Jasně. V sobotu nebo v neděli se podívám, jak kluci hráli. Nejsem takový, že když jsem skončil, tak se nezajímám.

Nelákali tě funkcionáři z nižších soutěží, aby si i přes svůj věk šel hrát za jejich tým?
Ano, jako každý rok i teď jsem měl toho hodně. Nabídek bylo vážně dost, ale všem jsem řekl jasně, že ne.

Nestýská se ti po fotbale? Přece jen po tolika aktivních letech..
Právě vůbec. Jsem opravdu rád, že jsem to ukončil a jsem nyní bez fotbalu.

Jak nyní trávíš svůj volný čas, kterého nyní máš asi přece jenom více?
Jelikož nemusím na tréninky do Slavičína přes týden a víkend mám volný, tak jezdívám s klukama(pozn. synové Oliver a Mathias) na zimní stadion, kde trávím s něma hodně času. Dá se říct, že jsem teď vyměnil fotbal za hokej a hlavně klukům se věnuji.

Vypadáš ve velmi dobré formě. Udržuješ se i jinými sporty než fotbal?
Nevím jestli vypadám dobře. (smích) Jednou za týden si jdu s kamarádama zahrát hokej, ale fotbal nebo že bych si šel zaběhat, to ne.

Chtěl by si na závěr vzkázat něco slavičínským hráčům nebo fanouškům?
Já bych chtěl hlavně popřát do Nového roku zdraví hráčům, protože to je pro ně to nejdůležitější a do probíhající sezóny dobré výsledky. Slavičínský fanoušek je velmi náročný , takže hlavně ať jsou dobré výkony a výsledky!


Očima jiných…

,,Na Pepu nejde zapomenout. Vzpomínám na něj jenom v tom nejlepším, protože zaprvé si ho vážím jako člověka a zadruhé jako fotbalisty. Já ho potkal poprvé ve Zlíně a právě Pepa mi nahrál na můj první gól ve Zlíně, na což nejde zapomenout. (úsměv) Pořádně jsme se poznali až ve Slavičíně. Padl mi do oka, protože já mám rád tady ty typy, kteří nikdy nechtějí prohrát, byť se jedná o tréninkový zápas nebo mistrovský. Takových stoperů jako byl Pepa tady bylo málo a pro nás po celou dobu byl obrovskou oporou,“ vzpomíná nynější kapitán slavičínských Petr Švach na našeho bývalého spoluhráče.

O své vzpomínky na bývalého kapitána se s námi podělil i další dlouholetý hráč Slavičína, Lukáš Mezírka. ,,Od první chvíle, co Pepa došel do kabiny ukazoval, jak moc byl pro nás platným hráčem. Jeho přístup k tréninku nebo zápasu byl ukázkový. Byl to ostřílený prvoligový borec, ale na nic si nehrál a mezi nás zapadl, jakoby s námi hrál celou dobu. Třeba v bagu dokázal dělat úplně kulišárny a doteď když si na to vzpomenu, tak se tomu zasměji. Jednoznačně dokazoval po celou dobu svého působení, že je to i přes svůj věk nadstandardní hráč. Jeho odchodem z týmu jsme ztratili všichni vynikajícího spoluhráče a kamaráda v jednom.“

Tehdejší přestup domlouval a vyřizoval dnes již bývalý předseda oddílu pan Petr Navrátil. ,,Příchod Pepy Lukaštíka byl pro klub jednoznačným přínosem. Jeho profesionální přístup motivoval ostatní a vedle něho mladí spoluhráči fotbalově vyrostli. Nerad prohrává a proto dokázal strhnout ostatní k maximálním výkonům a třeba k vyřazení ligových oddílů v pohárech. Kdybych se měl znovu rozhodovat, usiloval bych o to mít takového hráče v týmu,“ vzpomíná na výborného fotbalistu nynější člen VV Petr Navrátil.

]]>
Krásné Vánoce a šťastný Nový rok!! http://fotbal-slavicin.cz/krasne-vanoce-a-stastny-novy-rok/ Thu, 28 Dec 2017 14:31:28 +0000 http://fotbal-slavicin.cz/?p=5931 Celý klub FC TVD Slavičín Vám přeje krásné Vánoce a šťastný Nový rok!!]]>

Krásné Vánoce a šťastný Nový rok!!

PF 2018 Slavičín

]]>
Mladší přípravka se před koncem roku zúčastnila halového turnaje v Trebaticích http://fotbal-slavicin.cz/mladsi-pripravka-se-pred-koncem-roku-zucastnila-haloveho-turnaje-v-trebaticich/ Thu, 28 Dec 2017 14:28:22 +0000 http://fotbal-slavicin.cz/?p=5957 /Trebatice/ Po úvodním úspěšném satelitu v Uherském Brodě si naše mladší přípravka stihla odehrát kvalitní turnaj u našich sousedů na Slovensku. Z celkového počtu 10 týmů si nakonec vybojovala pěkné 5. místo!]]>

Mladší přípravka se před koncem roku zúčastnila halového turnaje v Trebaticích

Ml. přípravka Trebatice 17 (2)

/Trebatice/ Po úvodním úspěšném satelitu v Uherském Brodě si naše mladší přípravka stihla odehrát kvalitní turnaj u našich sousedů na Slovensku. Z celkového počtu 10 týmů si nakonec vybojovala pěkné 5. místo!

Mladší přípravka si před koncem roku odskočila na halový turnaj do Trebatic nedaleko Piešťan. Hlavním důvodem, proč se turnajů na Slovenku účastníme, je kvalita přípravek našich sousedů, která je o třídu lepší než u nás. Pro nás to znamená, že na Slovensku se učíme hrát fotbal. Díky každému zápasu odehraném na tomto turnaji získáváme hodně zkušeností. Naši kluci musí v těchto turnajích ukázat na hřišti hru na hranici možností pokud chtějí uspět. Na turnaj jsme odjeli v neúplné sestavě, ale mladší přípravka i přesto předvedla kvalitní výkon. Na turnaj se sjelo celkem deset týmů.

Sestava

T. Homola, J. Vacula, J. Šustek, P. Šoman, H. Matouchová, J. Valenta, D. Ruman, A. Gerych

Střelci

5xA. Gerych, 3xJ. Šustek, J. Vacula, D. Ruman

Komentář k zápasům

V prvním zápase naší skupiny jsme nastoupili proti FK Pohronie. První branku do sítě soupeře dal Adam Gerych a za pár minut jej následoval Jakub Šustek. Vedení se nám udržet nepovedlo a FK Pohronie srovnalo na 2:2. Ještě v závěru utkání jsme měli několik šancí utkání zlomit na naši stranu, ale chybělo štěstí. Výsledek 2:2 pro nás v tu chvíli nebyl doceněn. Turnaj však  ukázal, že jsme byli jediným týmem, který obral FK Pohronie o body. Další zápas jsme odehráli proti FK Dúbravka. Předem jsme věděli, že budeme hrát o výsledek. V první půli utkání jsme se drželi na stavu 0:0, ale pak se projevila síla v podání kluků z Bratislavy, kteří konec zápasu přetavili v jejich čtyřbrankové vedení. Pro mladší přípravku Slavičína to byla jediná porážka v turnaji! Ve třetím útkání ve skupině A jsme nastoupili proti TJ Krajné. Výhru Slavičína 3:0 zařídili Adam Gerych, Jakub Šustek a Pepa Vacula. V posledním zápase ve skupině Slavičín nastoupil proti domácím CFM JA. Byl to nejlepší výkon ve skupině, který naše přípravka předvedla. Na začátku utkání jsme šli do vedení po brankách Jakuba Šustka a Adama Gerycha, ale to byl jenom začátek fotbalové přestřelky, kdy domácí dorovnali na 2:2. Do vedení jsme se opět dostali po střele Davida Rumana, ale domácí opět srovnali na 3:3. Na konci tohoto brankového představení vystřelil výhru Slavičína specialista na branky ve vyrovnaných zápasech Adam Gerych. Po vyhodnocení skupin A a B nám připadl zápas o páté místo se Sokolem Hrušky CZ. Utkání se Sokolem Hrušky rozhodl po chybě obránců soupeře Adam Gerych jediným golem utkání.

Hodnocení

,,Turnaj hodnotím z pohledu toho, že jsme z pěti utkání prohráli pouze jednou, jako úspěšný. Štěstí nám nepřálo jen v jedné věci, kdy týmu Dúbravky neuznal sudí regulérní gól a to mělo za následek, že jsme nehráli o třetí místo, ale takový je fotbal. Celá věc s neuznanou brankou FK Dúbravky měla dohru při závěrečném vyhlášení, kdy se slovně napadali aktéři incidentu. Celkově chci poděkovat kluků mladší přípravky Slavičína za vynikající výkon v turnaji CFM JA Trebatice a rodičům našich kluků, kteří byli součástí fotbalové neděle na Slovensku,“ zhodnotil povedený turnaj u našich sousedů trenér Ivan Gerych.

Výsledky

FK Pohronie FK Pohronie 2:2 FC TVD Slavičín FC TVD Slavičín (A. Gerych, J. Šustek)
FK Bratislava Dúbravka FK Dúbravka 4:0 FC TVD Slavičín FC TVD Slavičín
FC TVD Slavičín FC TVD Slavičín 3:0 Rovnosť Krajné TJ Rovnosť Krajné (A. Gerych, J. Šustek, J. Vacula)
CMF JA CMFJA 3:4 FC TVD Slavičín FC TVD Slavičín (2xJ. Šustek, A. Gerych, D. Ruman)
Sokol Hrušky CZ Sokol Hrušky 0:1 FC TVD Slavičín FC TVD Slavičín (A. Gerych)

Konečné pořadí turnaje

Poř. Tým
1. FK Pohronie FK Pohronie
2. MFK Dubnica MFK Dubnica
3. FK Dúbravka FK Bratislava Dúbravka
4. MFK Topoľčany MFK Topoľčany
5. FC TVD Slavičín FC TVD Slavičín
6. Sokol Hrušky Sokol Hrušky CZ
7. SFK Sereď ŠFK Sereď
8. CMFJA CFM JA
9. Spartak Myjava Spartak Myjava
10. Rovnosť Krajné TJ Rovnosť Krajné

Fotogalerie

]]>
Naše mladší přípravka se uvedla v prvním satelitu ve velmi dobrém světle http://fotbal-slavicin.cz/nase-mladsi-pripravka-se-uvedla-v-prvnim-satelitu-ve-velmi-dobrem-svetle/ Fri, 15 Dec 2017 10:18:35 +0000 http://fotbal-slavicin.cz/?p=5915 /Uherský Brod/ Již o minulém víkendu se rozběhl koloběh pro naši přípravku v podobě satelitního turnaje. V úvodu si naši kluci vedli nadmíru dobře.]]>

Naše mladší přípravka se uvedla v prvním satelitu ve velmi dobrém světle

/Uherský Brod/ Již o minulém víkendu se rozběhl koloběh pro naši přípravku v podobě satelitního turnaje. V úvodu si naši kluci vedli nadmíru dobře.

Sestava

T. Homola, P. Šoman, J. Šustek, J. Borán, J. Vacula, D. Ruman, A. Gerych, J. Valenta, M, Both

Střelci

4xJ.Vacula, 4xJ.Šustek, 3xA.Gerych, 3xD.Ruman, 2xM.Both, J.Valenta

Hodnocení a komentář

Do turnaje jsme nastupovali s vědomím, že naši kluci v předchozích dvou letech  odehráli mnoho fotbalových turnajů a nespočet přátelských utkání, kde získali mnoho cenných zkušeností. Naším cílem v tomto turnaji bylo plynule navázat na podzimní satelit, kde jsme v deseti zápasech nastříleli přes 140 branek.

V prvním zápase na turnaji v Uherském Brodě jsme narazili na silný Brumov. Průběh utkání byl velmi vyrovnaný, kdy v první půli zápasu vystřelil výhru Slavičína Adam Gerych. Následujícím soupeřem byli fotbalisté Uherského Brodu, kteří neměli být podle výsledků z podzimního satelitu vážnou překážkou. Začátek to potvrdil, když po třech rychlých brankách, které dal Pepa Vacula jsme měli téměř jisté vítězství. Jenže vedení nad Brodem mělo za následek to, že závěr zápasu naši kluci doslova prospali a Uherský Brod toho využil a dorovnal až na 3:3! Všichni z tohoto výsledku byli zklamaní, ale jediným řešením této nepříjemné situace bylo překonat tento výpadek a namotivovat kluky do závěru turnaje. Další překvapení na náš účet se již nekonalo. Přípravka Slavičína dojela turnaj na vítězné vlně.

Za těmito výsledky mladší přípravky FC TVD Slavičína stojí stovky hodin strávených na hřišti v podání našich kluků a především podpory ze strany jejich rodičů a vedení Slavičínského fotbalu!

trenéři Tibor Šustek a Ivan Gerych

Výsledky

FC TVD Slavičín FC TVD Slavičín 1:0 FC Elseremo Brumov
ČSK Uherský Brod 3:3 FC TVD Slavičín FC TVD Slavičín
TJ Spartak Valašské Klobouky 1:5 FC TVD Slavičín FC TVD Slavičín
SK Vizovice SK Vizovice 0:3 FC TVD Slavičín FC TVD Slavičín
SK SV Bojkovice Bojkovice 2:5 FC TVD Slavičín FC TVD Slavičín

 

Tabulka turnaje

Poř. Tým V R P S B
1. ČSK Uherský Brod 4 1 0 17:5 13
2. FC TVD Slavičín FC TVD Slavičín 4 1 0 17:6 13
3. SK Vizovice SK Vizovice 2 1 2 8:9 8
4. FC ELSEREMO Brumov 1 2 2 10:10 5
5. Bojkovice SK SV Bojkovice 1 1 3 12:14 4
6. TJ Spartak Valašské Klobouky 0 0 5 3:23 0

Vítězný pokřik

]]>
Podzimní hodnocení áčka: Převládá spokojenost s předváděnou hrou, mrzí neproměňování šancí http://fotbal-slavicin.cz/podzimni-hodnoceni-acka-prevlada-spokojenost-s-predvadenou-hrou-mrzi-nepromenovani-sanci/ Wed, 13 Dec 2017 07:16:53 +0000 http://fotbal-slavicin.cz/?p=5903 Podzimní hodnocení se nevyhnulo ani našemu áčku. To před sezonou přešlo do nové, neznámé divizní skupiny D. Trenér Milan Otépka se zpětně ohlíží za podzimem a lehce poodhaluje plány na zimní přípravu.]]>

Podzimní hodnocení áčka: Převládá spokojenost s předváděnou hrou, mrzí neproměňování šancí

S velký odstupem času jsme s trenérem áčka Pavlem Prešnajderem zhodnotili nejen podzim v našich barvách, ale i jeho pocity v nové roli a lehce naťukli zimní přípravu.

Podzimní hodnocení sezóny začal trenér Pavel Prešnajder trochu jinak. ,,Když to vezmu od úplného začátku, tak ve mně převládala rozpačitost z toho, jak to všechno bude vypadat. V přípravných zápasech a celkově v celém období bylo hodně absencí, z čehož jsem měl obavy,“ popisuje své dojmy ze začátku svého působení a dodává. ,,Postupně se to však vykrystalizovalo a výkony šly nahoru, kdy na konci jsme předváděli hru, kterou bychom chtěli hrát.“

Ve Slavičíně si všichni fanoušci zvykli na umístění v horní polovině tabulky a pod novým trenérem tomu nebylo jinak. ,,S vedením jsme se bavili a doufali v to, že bychom se mohli pohybovat do 5. místa, což jsme nakonec splnili,“ povídá mladý kouč, ale v jeho hlase lze nalézt lehké zklamání. ,,Když člověk vnímá průběh toho celého podzimu, tak někde jsme měli štěstí, někde smůlu, ale když bychom uhráli ještě ty tři body, tak jsme na dostřel prvnímu,“ povzdechne si nad pěti bodovou ztrátou na první tým tabulky, ale ihned si neodpustí dovětek o tom, že stejně je spokojený s umístěním.

O čem se příliš nemluvilo bylo, že trenér Prešnajder měl nového asistenta, Přemysla Dorušku. ,,Přemu znám hodně dlouho. Hrávali jsme spolu už v dorostu a máme stejný pohled na fotbal. Samozřejmě někdy jsme si v něčem oponovali, ale to není na škodu, protože to vidíme více pohledy, ale v konečném důsledku jsme se vždy shodli,“ popisuje průběh spolupráce a vyzdvihuje kvality svého asistenta. ,,Jsem s ním velmi spokojený, protože on ty trenérské zkušenosti má mnohem větší a určitě byl nejen pro mě, ale i pro Slavičín, velkým přínosem a jsem moc rád, že naše spolupráce bude pokračovat dále.“

,,Myslím si, že jsme dokázali přehrávat soupeře kromě jednoho zápasu v Kozlovicích. Vždy jsme byli skoro ve všech zápasech lepším týmem, hodně drželi balón, dobře kombinovali a naše hra byla v určitých chvílích hodně slušná,“ vyzdvihl pozitivum svého týmu trenér Prešnajder.

,,Nemůžu říct, že by se nám něco nepovedlo. Pořád se všichni učíme. Jak tým, tak i já, protože pořád se máme v čem zlepšovat. Když bych však měl být konkrétní, mrzí mě hodně neproměňování šancí,“ je si vědom slabiny mančaftu.

,,Vždy mám dobrý pocit, když vyhrajeme,“ povídá se smíchem ambiciózní kouč a pokračuje. ,,Dobrý zápas jsme zahráli s Havířovem a když vezmu i ty poslední zápasy sezóny, tak tam jsem byl spokojený skoro v každém.“

,,Nejhorší zápas byl pro mě v Kozlovicích. To byla z naší strany bezmoc. Potom se nám nepovedlo domácí utkání s Frýdlantem, kde jsme prohráli a pak taky bezbrankové utkání s Novými Sady, kteří to celé odbránili na šestnáctce,“ kroutí kouč hlavou nad nepovedenými zápasy.

,,Když to vezmu postupně, tak nejlepší posun udělal Dan Zvoníček. Rostl trénink od tréninku a ke konci už naskočil do základní sestavy a byl plnohodnotným členem. Dále vidím velký příslib v Lukáši Šebákovi, který prokazoval dobré výkony v dorostu, béčku a nakonec i u nás. Ze starých hráčů pak vyčníval Pavel Elšík, který když se vrátil z dovolené, tak se lepšil zápas od zápasu a prokazoval velkou kvalitu. Potěšil mě i Tomáš Švach, který odehrál všechny zápasy bez střídání a v neposlední řadě Petr Švach, který pořád ukazuje, že i když je nejstarší, tak je stále platný.“


Zimní příprava

,,Začneme 18. ledna, kdy nás čeká soustředění ve Velkých Karlovicích, což bude takový zahajovací blok. Bude to spíše hodně o běžkách a výšlapech, kde trochu utužíme i partu. Další týden se začnou prolínat třífázové až čtyřfázové tréninky, kdy o víkendu nás čeká vždy přátelské utkání. Celkem odehrajeme sedm přátelských zápasů. Dá se říct, že veškeré tréninky budou probíhat na umělé trávě, kde máme velmi dobré zázemí,“ poodhaluje plány na zimní přípravu trenér Prešnajder.

Nejen fanoušky, ale i široké okolí vždy zajímají hráčské přesuny v týmu. ,,Máme naťuklé dva až tři fotbalisty, kteří by mohli přijít. Od jednoho už máme příslib, že půjde s námi do přípravy a s dalšími teprve budeme jednat,“ nastiňuje možné příchody do mančaftu a dodává, že doplnit tým by chtěl i zevnitř klubu. ,,Ještě si chci sednout s trenérem béčka a dorostu, abychom k nám do tréninku posunuli hráče, kteří pracovali dobře v podzimní části. Chci rozložit síly a hlavně se podívat na naše mladé naděje, kteří šanci určitě dostanou,“ zakončuje své plány v zimní přípravě kouč Pavel Prešnajder.

Předchozí hodnocení

Podzimní hodnocení dorostu: První místo v tabulce hovoří za vše

Podzimní hodnocení béčka: Po špatném začátku se mužstvo vyhouplo do lepšího středu tabulky

]]>
Podzimní hodnocení dorostu: První místo v tabulce hovoří za vše http://fotbal-slavicin.cz/podzimni-hodnoceni-dorostu-prvni-misto-v-tabulce-hovori-za-vse/ Thu, 23 Nov 2017 07:45:53 +0000 http://fotbal-slavicin.cz/?p=5864 Podzim se v podání našeho dorostu povedl nadmíru dobře. Svou zásluhu na tom mají nejen hráči, ale určitě duo trenérů Petr a Michal Švachovi. Ti nám teď zhodnotili průběh podzimní části.]]>

Podzimní hodnocení dorostu: První místo v tabulce hovoří za vše

Podzim se v podání našeho dorostu povedl nadmíru dobře. Svou zásluhu na tom mají nejen hráči, ale určitě duo trenérů Petr a Michal Švachovi. Ti nám teď zhodnotili průběh podzimní části.

Trenér Petr Švach začal všeobecně hodnotit. ,,Myslím si, že to, co jsme předvedli je až nad očekávání. To mužstvo vypadalo, že bude v horším stavu, kdy jsem se domníval, že nás bude na tréninky chodit málo, ale opak byl pravdou. Kluky to bavilo a chodili ve velkém počtu. Trénovali s chutí a to podzimní umístění je k tomu bonus. Když budu upřímný, tak se splnily moje tajné přání a to mě hodně těší.“

Hodně podobně mluvil i asistent trenéra Michal Švach. ,,Naše podzimní vystoupení vzhledem k postavení v tabulce se musí hodnotit více než příjemně. Nejde však jen o výsledky, pozitivní je i zlepšený celkový přístup všech hráčů jak k zápasům, tak i tréninkům,“ uvědomuje si důležitý faktor a pokračuje dál. ,,Za důležité považuji i zlepšenou komunikaci mezi trenéry a s tím související nominování hráčů mezi dorostem a dospělými.“

Rozbor týmu

,,Tady panuje velká spokojenost,“ říká zcela jasně v úvodu Petr a vysvětluje proč. ,,Zaprvé jsme měli velmi často na tréninku dva gólmany, což je v tomto přeboru luxus. Zadruhé oba brankáři byli výborní, kdy Gergela se dokonce zapojil i do tréninku s áčkem. Gege(pozn. Gergela) byl pro nás oporou, v bráně jsme měli jistotu,“ hodnotí velmi kladně výkony velmi mladého brankáře.

,,Tam se nám to trochu točilo. Přišly zranění zkušených hráčů (Blažek a R. Častulík), se kterými jsem počítal na stopery. Pak se to ustálilo a bylo to velmi slušné. Pro mě je velké pozitivum, že i když do obrany nastoupili hráči, pro které to nebyl přirozený post, tak to zvládli velmi dobře,“ byl mírně překvapený, ale zároveň spokojený s univerzálností svých hráčů trenér Petr Švach.

,,Zde jsme měli největší sílu. Na všech postech velká spokojenost a když k tomu přičtu dobrou spolupráci s Pavlem Prešnajderem(pozn. trenér A-týmu), který mi vycházel vstříc, když mi uvolnil hráče typu Dana Zvoníčka nebo Lukáše Šebáka, nemůžu být nespokojen,“ hodnotí kladně spolupráci a kvalitu záložní řady ambiciozní kouč.

,,V útoku nastupoval na pozici typického hroťáka z 99% Kuba Fojtů, který splnil to, co jsme chtěli. Jen je škoda, že nedal více branek, protože do šancí se dokázal dostat. Věřím, že ty góly přijdou časem,“ zhodnotil útočné eso trenér.

POŘ. JMÉNO A PŘÍJMENÍ POČET 
1. Lukáš Šebák 9
2. Jakub Fojtů 8
3. Kamil Šmotek 4
Jan Švadleňák 4

,,Nedávno po utkání s Hulínem jsem klukům ukazoval tabulku, kde byli napsaní střelci z Hulína, kdy jeden měl 24 a druhý 15, což my nemáme. Máme střelce 8 a 9 branek, takže to máme takhle rozdělené, což ukazuje na to, že hrajeme více týmově a nikdo extra nevyčnívá. Branky se rozloží na celý tým,“ těší mladého trenéra.

Nakonec se k celému rozboru týmu vyjádřil i Michal Švach. ,,Vždy tvrdím, že fotbal je kolektivní hra, kde jednotlivci tvoří tým a tým dává možnost vyrůst každému hráči v osobnost. Tím chci říci, že nerad hodnotím individuality, ale vždy se snažím nahlížet při hodnocení na celý tým. Takže odpověď, kdo mě uspokojil na daném postu, se ode mne nedočkáte.“

,,Tady mě napadá jedno jméno – Ondra Miklas. Je to typ bojovníka, který do všeho vleze, všechno odkope, ale tenhle půl rok si dal říct a začalo mu to jít mnohem více i fotbalově. Viděl jsem ho lehce minulý půlrok a za tento je u něj znát velký progres. Nejen on, ale i ostatní kluci si nechali říct, poradit. Dokázali pochopit, co po nich chceme hrát a výsledky se dostavují,“ má jasno hlavní kouč.

,,Opět to zavání individuálním hodnocením. Určitě nás příjemně překvapil přístup Václava Vrby, u kterého jsme nemuseli řešit jediný kázeňský přestupek jak na hřišti, tak i mimo něj. Dále pak Ondra Miklas, který po celou podzimní část soutěže podával velmi vyrovnané výkony a v neposlední řadě pilíř obrany Filip Ondruš. A takto bych mohl postupně ke každému hráči napsat jak je důležitý pro tým, ale tím se vracíme k odpovědi na podrobný rozbor týmu,“ ukončil debatu o překvapení podzimu v řadách jeho týmu asistent trenéra.

,,Máme jasně danou filozofii hrát útočně. Chodit do rizika i v obraně, ale ne žádné laxní bránění. Já i Michal(pozn. asistent Michal Švach) jsme se shodli, že chceme maximálně podporovat útok. Máme takové krédo, že kdo útočí, tak prostě vyhraje. Kluci odehráli hodně zápasů, kdy prohrávali, ale tím, že jsme je nabádali, aby hráli stále svoji hru, tak jsme soupeře ofenzivním fotbalem nakonec přehráli a dotáhli utkání do vítězného konce,“ je velmi spokojený Petr Švach.

,,Už při vstupu do trenérského kolotoče jsme si s bráchou řekli, co budeme chtít hrát. A následně to klukům v kabině oznámili. Jednoznačně agresivní kombinační fotbal založený na důrazu a útočné hře,“ vysvětluje obecnou taktiku Michal Švach a pokračuje proč to ze začátku soutěže nešlo tak lehce. ,,Začátek soutěže byl ve znamení hledání a utváření, ale myslím, že tak od pátého kola kluci pochopili, že v týmu má každý šanci dostat se do zápasu od první minuty. Nerozlišujeme hráče mladé nebo starší, ale snažíme se zařazovat do sestavy ty hráče, kteří si to za svůj přístup zaslouží,“ zakončil svoji myšlenku Michal.


Otázky pro trenéry

Peťa ŠvachNa hodně zápasu jsi nebyl přítomen, protože se ti to krylo s áčkem. Jak jsi byl spokojený se svým bráchou a asistentem v jedné osobě?
Jsem strašně rád, že Michal do toho se mnou šel, protože si myslím, že i v tomhle směru je strašně důležité pracovat s člověkem, kterému věříš a důvěřuješ, poslechneš si jeho názory, vyhovíte si. Už vím, že když je někde vyhozený trenér, tak si sebou bere i asistenta, dříve jsem to tak neviděl, ale teď už ano. Jinak jsem spokojený, protože se výborně doplňujeme.

Máš odezvu, jak probíhá zápas bez tvé přítomnosti? Zda-li funguje vše v pořádku..
V tom není problém. Prakticky do posledního tréninku jsem vždy s klukama a jelikož Michal má hodně zkušeností, tak i ten zápas bezemě zvládl vždy dobře. Nicméně jsme se bavili, že na zápase je vždy lepší být ve dvou, počínaje rozcvičkou atd. Hlavně jsou na naši hru dva pohledy, doplníme se, protože každý může vidět trochu něco jiného.

Míša ŠvachHodně zápasu jsi odkoučoval sám, jak si to zvládal? Byla to pro tebe výhoda, že sis to celé mohl udělat podle sebe?
Ne tady nebudu váhat s odpovědí ani minutu. Výhoda to určitě není. Kdo zná fotbalové prostředí, tak ví, kolik je kolem samotného utkání drobných organizačních záležitostí např. u dorostu nejsou přítomni 3 rozhodčí, takže vždy musíte zajistit někoho, kdo to odmává. Naštěstí nejsme na to dva ,ale máme i vedoucího Karla Kosečka. A ten případnou absenci bráchy spolehlivě zastoupil.

Jak hráči vnímali, když jsi byl s něma sám a nebo když jsi byl i s bráchou na zápase?
Vždy, když chybí hlavní kouč, může být přístup hráčů poněkud volnější. Já měl to štěstí, že vždy šlo o zápasy tzv. ,,s regionálními rivaly“ ve Štítné a v Brumově. Tyto zápasy jsme chtěli vyhrát (a nakonec i vyhráli), takže nebyl čas řešit, kdo tě koučuje na střídačce.

Pár slov k zimní přípravě..

Pozornost výborných výkonů našich dorostenců zřejmě neunikne ani trenérům áčka, a tak se dá očekávat, že se pár hráčů posune do tréninku s prvním týmem. ,,Chceme, aby starší kluci trénovali minimálně s béčkem a ideálně s divizí, protože to je jejich priorita, musí se nachystat na mužský fotbal. Ti kluci potřebují hrát co nejtěžší zápasy a jen tohle je posune výš,“ vysvětluje možný posun jeho hráčů a pokračuje. ,,Všeobecně práce na těch klucích je strašně moc. Začneme od poloviny ledna, ze začátku 2x a potom 3x týdně tréninky. Trochu poběháme, nabereme sílu, kdy se celá příprava uskuteční v domácích podmínkách,“ zakončuje budoucí plány trenér Petr Švach.

Jestli si myslíte, že hráčům skončila úplně sezóna a tým se sejde poprvé až v přípravě, tak jste na omylu. ,,Po skončení soutěže do Vánoc chodíme jednou týdně do haly a ve čtvrtek využíváme umělku spolu s B- týmem a legendami. Jedná se o takové udržovací mezidobí,“ vysvětluje Michal Švach a nastiňuje lehce průběh zimní přípravy. ,,Ostrá příprava začne druhým týdnem v lednu a pak jako každoročně série zimních přípravných utkání. Co se týče posunů a pohybů hráčů, uvidíme s čím přijde vedení klubu nebo trenéři mužů. Bývá však zvykem, že starší hráči se zapojují plně do zimní přípravy seniorů. Konec podzimu začali tréninky s dorostem i kluci ze starších žáků, takže jak říkám, jsme s trenéry i vedením klubu FC TVD ve spojení a uvidíme,“ zakončil svůj výklad asistent trenéra Michal Švach.

]]>
Podzimní hodnocení béčka: Po špatném začátku se mužstvo vyhouplo do lepšího středu tabulky http://fotbal-slavicin.cz/podzimni-hodnoceni-becka-po-spatnem-zacatku-se-muzstvo-vyhouplo-do-lepsiho-stredu-tabulky/ Fri, 17 Nov 2017 18:42:36 +0000 http://fotbal-slavicin.cz/?p=5858 Po vcelku úspěšné uplynulé sezoně, kdy se naše rezerva po podzimní a jarní části ziskem celkem 48 bodů umístila na 4. místě tabulky, fotbalová veřejnost s napětím očekávala novou sezonu.]]>

Podzimní hodnocení béčka: Po špatném začátku se mužstvo vyhouplo do lepšího středu tabulky


Po vcelku úspěšné uplynulé sezoně, kdy se naše rezerva po podzimní a jarní části ziskem celkem 48 bodů umístila na 4. místě tabulky, fotbalová veřejnost s napětím očekávala novou sezonu.

Základním cílem rezervy mužů je „nastartovat“ mladé hráče a vychovat je pro mužský fotbal, a to především za pomoci předání zkušeností od starších hráčů. Důležitým úkolem je rovněž zpětné zařazení hráčů áčka po případném zranění a rekonvalescenci. Pro motivaci hráčů a klid na potřebnou výchovnou práci jsou samozřejmě důležitá i vítězství, body a postavení v tabulce.

V uplynulé sezóně se tým vcelku konsolidoval a přes nepříliš široký kádr neměl problémy se sestavou, jelikož osa týmu byla standardní a jen se doplňovala o hráče dorostu a áčka.

Již v průběhu jarní části a pak především v letní přestávce odešlo hned několik hráčů a to z různých důvodů. V jarní části skončil z osobních důvodů Neuman Jiří a z důvodu vleklého zranění Ocelík Michal. V letní pauze pak tým opustil Marcaník Michal, Žáček Libor (oba přestup), na začátku soutěže pak z pracovních důvodů odešel do Prahy Pekárek Jan a až na 2 výjimky jsme nemohli počítat s Lukášem Šálou, který má pracovní a studijní povinnosti. Letní přípravu „absolvovalo“ tedy torzo sedmi hráčů a to Both Milan, Bureš Radek, Fojtík Bronislav, Kalík Tomáš, Sochora Daniel, Floreš Ondřej a Michal Švach, později se přidal po zranění Dominik Plšek.

V průběhu letní přípravy a podzimní části soutěže tým absolvoval celkem 25 tréninkových jednotek s naprosto špatnou účastí, když několik TJ muselo být zrušeno pro malý počet hráčů. Nejvyšší tréninkovou účast měl Milan Both jakožto nejstarší hráč týmu, ostatní jsou pod 50%, tzn, že absolvovali cca 10 – 12 TJ. Nutno uvést že neúčast na trénincích je v mnoha případech ovlivněna zraněními, která nás hodně provázela (Švach, Floreš, Bureš), pracovními povinnostmi či studiem.

Realizační tým ve složení Hynek Tlušťák a Jiří Váňa zůstal nezměněn, ale především třítýdenní výpadek trenéra Váni v letní přípravě se rovněž podepsal na výsledcích z počátku soutěže, který nám výsledkově nevyšel.
V podzimní části sezony 2017-2018 byl před námi tedy úkol připravit mužstvo tak, aby se kvalitně prezentovalo v soutěži atraktivní útočnou hrou a zapojili se mladí hráči.

kolo datum domácí hosté poločas
1. ne 6.8.2017 Malenovice Malenovice 4:0 FC TVD Slavičín Slavičín (2:0)
2. ne 13.8.2017 Slavičín FC TVD Slavičín 0:1 Lužkovice-Želechovice Lužkovice (0:0)
3. ne 20.8.2017 Slavkov p. Hostýnem Slavkov p.H. 2:1p FC TVD Slavičín Slavičín (1:1)
4. ne 27.8.2017 Příluky Příluky 0:4 FC TVD Slavičín Slavičín (0:3)
5. ne 3.9.2017 Slavičín FC TVD Slavičín 3:0 Lípa Lípa (2:0)
6. ne 10.9.2017 Březnice Březnice 1:2 FC TVD Slavičín Slavičín (0:1)
7. ne 17.9.2017 Slavičín FC TVD Slavičín 6:3 Admira Hulín Admira Hulín (1:1)
8. so 23.9.2017 Sehradice Sehradice 1:2 FC TVD Slavičín Slavičín (0:2)
9. ne 1.10.2017 Slavičín FC TVD Slavičín 0:1 Mladcová Mladcová (0:0)
10. ne 8.10.2017 Kostelec u Holešova Kostelec u Holešova 4:2 FC TVD Slavičín Slavičín (2:1)
11. so 14.10.2017 Slavičín FC TVD Slavičín 2:1 Veselá Veselá (0:0)
12. so 21.10.2017 Louky Louky 1:0 FC TVD Slavičín Slavičín (0:0)
13. ne 29.10.2017 Slavičín FC TVD Slavičín 4:3 Tečovice Tečovice (3:0)

Celkově jsme ve 13ti mistrovských utkáních  7x vyhráli, 1x remizovali a 5x prohráli a získali tak 22 bodů s celkovým skóre 26 vstřelených ku 21 obdrženým brankám. V současné době jsme tedy na 5. místě. Doma jsme 6 bodú ztratili za 2 prohry a venku 10 bodů získali za 3 výhry a 1 remízu a v tabulce „pravdy“ jsme na +4 bodech.

Na vstřelených brankách se podíleli:
Bartoš Adam 8x, Kalík Tomáš 4x , Pastorek Miroslav 3x, Šála Lukáš 2x, Zvoníček Daniel 2x, Šebák Lukáš 2x, Goňa Martin, Mezírka Lukáš, Šťastný Daniel, Floreš Ondřej a Ondruš Filip.

V průběhu soutěže jsme se snažili do týmu vedle zkušených hráčů zapracovat další mladé hráče z dorostu, ale rozdíl mezi dorosteneckou krajskou soutěží a B třídou mužů je značný. Všichni mladí kluci si musí uvědomit, že pokud chtějí hrávat, tak tomu musí obětovat něco navíc, čerpat zkušenosti od starších hráčů a především trénovat.

Na reprezentaci oddílu se mimo již dříve uvedené podíleli dále tito hráči: Both Miky, Bureš Radek, Sochora Dan, Kuja Martin, Švach Michal, Plšek Dominik, Fojtů Jakub, Salajka Martin, Horáček Dan, Blažek Michal, Švach Tomáš, Školník Ondřej, Pekárek Jan, Fojtík Bronislav, Šebák Ondřej, Šmotek Kamil, Zámečník Lukáš, Talčík Jakub, Miklas Ondřej a Matěj Mikš. Celkem tedy ve 13ti utkáních nastoupilo 31 hráčů, což je obrovské množství, ale pozitivní je počet 10ti dorostenců, kteří se vystřídali v tomto týmu mužů a osahali si tak mužský fotbal a celkem 15 hráčů je do 20ti let, což je velkým příslibem pro Slavičínský fotbal do budoucna.

Na závěr bych chtěl poděkovat výboru oddílu kopané ve Slavičíně a všem ostatním funkcionářům, trenérům a vedoucím všech týmů, jakož i všem příznivcům slavičínského fotbalu za podporu a spolupráci.

Osobně bych chtěl poděkovat všem hráčům za odvedenou práci, především pak děkuji Hynku Tlušťákovi za maximálně obětavý přístup a pomoc při trénincích, přátelských a hlavně mistrovských utkáních.

Ing. Jiří Váňa
trenér


]]>
V Dolním Benešově jsme nedali branku a vrátili se tak bez bodu http://fotbal-slavicin.cz/v-dolnim-benesove-jsme-nedali-branku-a-vratili-se-tak-bez-bodu/ Sun, 12 Nov 2017 16:32:47 +0000 http://fotbal-slavicin.cz/?p=5805 /Dolní Benešov/ V předposledním zápase podzimní části jsme zavítali do Dolního Benešova. O osudu utkání rozhodla jedna chyba a i přes enormní tlak ve druhém poločase jsme nedokázali vstřelit vyrovnávací branku.]]>

V Dolním Benešově jsme nedali branku a vrátili se tak bez bodu

/Dolní Benešov/ V předposledním zápase podzimní části jsme zavítali do Dolního Benešova. O osudu utkání rozhodla jedna chyba a i přes enormní tlak ve druhém poločase jsme nedokázali vstřelit vyrovnávací branku.

1:0 (1:0)

FC TVD Slavičín
Sestava FC TVD Slavičín
Talčík – Kocián, Fojtík, T. Švach, Mezírka – L. Šebák, Elšík, Školník, Horáček, P. Švach – Kříž
Střídali: Šťastný, Salajka, Fojtů

Pozápasový komentář

,,Podle mě jsme zahráli jedno z nejlepších utkání za posledních 5 kol. Byli jsme jednoznačně lepší než domácí. Bohužel jsme své šance neproměnili a navíc udělali jednu chybu, kdy se nedostoupil hráč, který nám potom dal gól. Oni jeden gól dali, my ne, a proto jsme prohráli. Herně to bylo z naší strany výborné, ale hraje se na góly a ten jsme nedali,“ posteskl si i přes herně vydařené, ale prohrané utkání trenér Pavel Prešnajder.

Napsali o nás

Vydařený křest nového sportovního areálu FC DB! – www.fcdb.cz

Fotogalerie

]]>
Smutná zpráva. Bývalý hráč Jožka Šnejd už není mezi námi http://fotbal-slavicin.cz/smutna-zprava-byvaly-hrac-jozka-snejd-uz-neni-mezi-nami/ Fri, 10 Nov 2017 19:34:55 +0000 http://fotbal-slavicin.cz/?p=5797 S bolestí v srdci oznamujeme všem příznivcům slavičínského fotbalu, že v sobotu 4. listopadu 2017 odešel do fotbalového nebe bývalý hráč Slavičína Jožka Šnejd.]]>

Smutná zpráva. Bývalý hráč Jožka Šnejd už není mezi námi

TVDS bolestí v srdci oznamujeme všem příznivcům slavičínského fotbalu, že v sobotu 4. listopadu 2017 odešel do fotbalového nebe bývalý hráč Slavičína Jožka Šnejd. Odchovanec slavičínské kopané prošel všemi žákovskými kategoriemi a později se dostal i do kádru ligového dorostu. Udivoval svojí technickou hrou a také elegantním stylem. Později hrál nižší soutěže na Přerovsku. Jožka Šnejd se dožil pouhých 53 let a poslední období života prožil v Přerově. Stále se však zajímal o dění ve slavičínském fotbalu a fandil klubu svého srdce…

Čest jeho památce!

Jožka Šnejd

]]>
Béčko vyhrálo odložený zápas v Sehradicích http://fotbal-slavicin.cz/becko-vyhralo-odlozeny-zapas-v-sehradicich/ Tue, 07 Nov 2017 13:33:20 +0000 http://fotbal-slavicin.cz/?p=5785 /Sehradice/ Ke svému poslednímu utkání podzimu zajížděla rezerva Slavičína do Sehradic, které se nacházejí v suterénu tabulky. Hrálo se na poměrně značně poškozeném trávníku, který výrazně smazával rozdíly v technice a výkonnosti obou mužstev.]]>

Béčko vyhrálo odložený zápas v Sehradicích

/Sehradice/ Ke svému poslednímu utkání podzimu zajížděla rezerva Slavičína do nedalekých Sehradic, které se nacházejí v suterénu tabulky. Hrálo se na poměrně značně poškozeném trávníku, který výrazně smazával rozdíly v technice a výkonnosti obou mužstev.

1:2 (0:2)

FC TVD Slavičín
Branky: Šála, Kalík
Sestava FC TVD Slavičín
Kuja – Salajka, Bureš, O. Šebák, Both – Kalík, Sochora, Plšek, M. Švach ml., Bartoš – Šála
Střídali: L. Šebák, Blažek, Fojtů, Mikš, Šmotek

Zápasový komentář

Domácí nastoupili s řadou starších hráčů, hosté naopak s poměrně velmi mladým týmem, takže se jednalo o takový generační souboj. Od první minuty se bylo na co dívat, jelikož Slavičínští mladíci vlétli do utkání s obrovským nasazením a na bránu domácích se valil jeden útok za druhým. Hned ve 2. minutě se skvěle uvolnil Kalík, který přesnou přihrávkou našel Šálu, jenž otevřel utkání střelou z bezprostřední blízkosti pod břevno bezradného Minaříka v bráně domácích. Po několika nebezpečných útocích se prosadil již v 8. minutě výborně hrající Kalík a tvrdou střelou k tyči nedal domácímu brankáři šanci a bylo to 0:2. Domácí byli zcela zaskočeni a jen odkopávali míče. Hosté byli nadále aktivní a prosazovali se na většině postů, ale obrovské šance, které si postupně vytvořili Šála, Kalík, Bartoš, Sochora a další skončili buď na brankové konstrukci nebo v rukavicích vynikajícího Minaříka v brance domácích. Sehradice se v průběhu první půle nezmohli téměř na nic a tak poločasový účet 0:2 byl pro ně neuvěřitelně milosrdný.

Do druhé půle domácí vstoupili aktivně a nakopávanými míči se snažili prosadit před brankou hostí. Hra byla vyrovnaná a domácí se postupně dostali do několika šancí, které však nevyužili podobně jako hosté, kteří opět nastřelili 2x brankovou konstrukci a neproměnili několik dobrých příležitostí. V 77. minutě zahrávali domácí Zavadilem volný kop z poloviny hřiště a ten k překvapení všech skončil v síti hostí, kteří se v hojném počtu natlačili až do malého vápna a zamezili tak Kujovi přístup k míči. Po té domácí vycítili šanci a tlačili se dopředu, ale nebyli produktivní ani přesní. Hosté se mohli uklidnit, ale obrovské šance Salajky a Mikše zůstaly také nevyužity a tak se výsledek již neměnil. Výhra Slavičína je naprosto zasloužená, ale nerodila se nakonec lehce.

Pozápasový komentář

,,Již před utkáním jsem věděl o problémech domácích, kteří mají nedostatek kvalitních hráčů, a tak jsme zvolili útočnou taktiku a vysoké napadání, což kluci perfektně dodrželi. Bohužel neproměnění šancí nás nakonec mohlo stát body, jelikož ve druhé půli jsme polevili a zbytečně dovolili utkání zdramatizovat. Nakonec bereme 3 body a snad i diváci byli spokojeni s naší předvedenou hrou , a tak jsem nakonec spokojen, i když to byly zbytečné nervy. Všem klukům patří velký dík,“ zhodnotil poslední utkání podzimu trenér Jiří Váňa.

]]>