FC TVD Slavičín http://fotbal-slavicin.cz Oficiální stránky klubu Fri, 17 Nov 2017 18:42:36 +0000 cs-CZ hourly 1 Podzimní hodnocení béčka: Po špatném začátku se mužstvo vyhouplo do lepšího středu tabulky http://fotbal-slavicin.cz/podzimni-hodnoceni-becka-po-spatnem-zacatku-se-muzstvo-vyhouplo-do-lepsiho-stredu-tabulky/ Fri, 17 Nov 2017 18:42:36 +0000 http://fotbal-slavicin.cz/?p=5858 Po vcelku úspěšné uplynulé sezoně, kdy se naše rezerva po podzimní a jarní části ziskem celkem 48 bodů umístila na 4. místě tabulky, fotbalová veřejnost s napětím očekávala novou sezonu.]]>

Podzimní hodnocení béčka: Po špatném začátku se mužstvo vyhouplo do lepšího středu tabulky


Po vcelku úspěšné uplynulé sezoně, kdy se naše rezerva po podzimní a jarní části ziskem celkem 48 bodů umístila na 4. místě tabulky, fotbalová veřejnost s napětím očekávala novou sezonu.

Základním cílem rezervy mužů je „nastartovat“ mladé hráče a vychovat je pro mužský fotbal, a to především za pomoci předání zkušeností od starších hráčů. Důležitým úkolem je rovněž zpětné zařazení hráčů áčka po případném zranění a rekonvalescenci. Pro motivaci hráčů a klid na potřebnou výchovnou práci jsou samozřejmě důležitá i vítězství, body a postavení v tabulce.

V uplynulé sezóně se tým vcelku konsolidoval a přes nepříliš široký kádr neměl problémy se sestavou, jelikož osa týmu byla standardní a jen se doplňovala o hráče dorostu a áčka.

Již v průběhu jarní části a pak především v letní přestávce odešlo hned několik hráčů a to z různých důvodů. V jarní části skončil z osobních důvodů Neuman Jiří a z důvodu vleklého zranění Ocelík Michal. V letní pauze pak tým opustil Marcaník Michal, Žáček Libor (oba přestup), na začátku soutěže pak z pracovních důvodů odešel do Prahy Pekárek Jan a až na 2 výjimky jsme nemohli počítat s Lukášem Šálou, který má pracovní a studijní povinnosti. Letní přípravu „absolvovalo“ tedy torzo sedmi hráčů a to Both Milan, Bureš Radek, Fojtík Bronislav, Kalík Tomáš, Sochora Daniel, Floreš Ondřej a Michal Švach, později se přidal po zranění Dominik Plšek.

V průběhu letní přípravy a podzimní části soutěže tým absolvoval celkem 25 tréninkových jednotek s naprosto špatnou účastí, když několik TJ muselo být zrušeno pro malý počet hráčů. Nejvyšší tréninkovou účast měl Milan Both jakožto nejstarší hráč týmu, ostatní jsou pod 50%, tzn, že absolvovali cca 10 – 12 TJ. Nutno uvést že neúčast na trénincích je v mnoha případech ovlivněna zraněními, která nás hodně provázela (Švach, Floreš, Bureš), pracovními povinnostmi či studiem.

Realizační tým ve složení Hynek Tlušťák a Jiří Váňa zůstal nezměněn, ale především třítýdenní výpadek trenéra Váni v letní přípravě se rovněž podepsal na výsledcích z počátku soutěže, který nám výsledkově nevyšel.
V podzimní části sezony 2017-2018 byl před námi tedy úkol připravit mužstvo tak, aby se kvalitně prezentovalo v soutěži atraktivní útočnou hrou a zapojili se mladí hráči.

kolo datum domácí hosté poločas
1. ne 6.8.2017 Malenovice Malenovice 4:0 FC TVD Slavičín Slavičín (2:0)
2. ne 13.8.2017 Slavičín FC TVD Slavičín 0:1 Lužkovice-Želechovice Lužkovice (0:0)
3. ne 20.8.2017 Slavkov p. Hostýnem Slavkov p.H. 2:1p FC TVD Slavičín Slavičín (1:1)
4. ne 27.8.2017 Příluky Příluky 0:4 FC TVD Slavičín Slavičín (0:3)
5. ne 3.9.2017 Slavičín FC TVD Slavičín 3:0 Lípa Lípa (2:0)
6. ne 10.9.2017 Březnice Březnice 1:2 FC TVD Slavičín Slavičín (0:1)
7. ne 17.9.2017 Slavičín FC TVD Slavičín 6:3 Admira Hulín Admira Hulín (1:1)
8. so 23.9.2017 Sehradice Sehradice 1:2 FC TVD Slavičín Slavičín (0:2)
9. ne 1.10.2017 Slavičín FC TVD Slavičín 0:1 Mladcová Mladcová (0:0)
10. ne 8.10.2017 Kostelec u Holešova Kostelec u Holešova 4:2 FC TVD Slavičín Slavičín (2:1)
11. so 14.10.2017 Slavičín FC TVD Slavičín 2:1 Veselá Veselá (0:0)
12. so 21.10.2017 Louky Louky 1:0 FC TVD Slavičín Slavičín (0:0)
13. ne 29.10.2017 Slavičín FC TVD Slavičín 4:3 Tečovice Tečovice (3:0)

Celkově jsme ve 13ti mistrovských utkáních  7x vyhráli, 1x remizovali a 5x prohráli a získali tak 22 bodů s celkovým skóre 26 vstřelených ku 21 obdrženým brankám. V současné době jsme tedy na 5. místě. Doma jsme 6 bodú ztratili za 2 prohry a venku 10 bodů získali za 3 výhry a 1 remízu a v tabulce „pravdy“ jsme na +4 bodech.

Na vstřelených brankách se podíleli:
Bartoš Adam 8x, Kalík Tomáš 4x , Pastorek Miroslav 3x, Šála Lukáš 2x, Zvoníček Daniel 2x, Šebák Lukáš 2x, Goňa Martin, Mezírka Lukáš, Šťastný Daniel, Floreš Ondřej a Ondruš Filip.

V průběhu soutěže jsme se snažili do týmu vedle zkušených hráčů zapracovat další mladé hráče z dorostu, ale rozdíl mezi dorosteneckou krajskou soutěží a B třídou mužů je značný. Všichni mladí kluci si musí uvědomit, že pokud chtějí hrávat, tak tomu musí obětovat něco navíc, čerpat zkušenosti od starších hráčů a především trénovat.

Na reprezentaci oddílu se mimo již dříve uvedené podíleli dále tito hráči: Both Miky, Bureš Radek, Sochora Dan, Kuja Martin, Švach Michal, Plšek Dominik, Fojtů Jakub, Salajka Martin, Horáček Dan, Blažek Michal, Švach Tomáš, Školník Ondřej, Pekárek Jan, Fojtík Bronislav, Šebák Ondřej, Šmotek Kamil, Zámečník Lukáš, Talčík Jakub, Miklas Ondřej a Matěj Mikš. Celkem tedy ve 13ti utkáních nastoupilo 31 hráčů, což je obrovské množství, ale pozitivní je počet 10ti dorostenců, kteří se vystřídali v tomto týmu mužů a osahali si tak mužský fotbal a celkem 15 hráčů je do 20ti let, což je velkým příslibem pro Slavičínský fotbal do budoucna.

Na závěr bych chtěl poděkovat výboru oddílu kopané ve Slavičíně a všem ostatním funkcionářům, trenérům a vedoucím všech týmů, jakož i všem příznivcům slavičínského fotbalu za podporu a spolupráci.

Osobně bych chtěl poděkovat všem hráčům za odvedenou práci, především pak děkuji Hynku Tlušťákovi za maximálně obětavý přístup a pomoc při trénincích, přátelských a hlavně mistrovských utkáních.

Ing. Jiří Váňa
trenér


]]>
V Dolním Benešově jsme nedali branku a vrátili se tak bez bodu http://fotbal-slavicin.cz/v-dolnim-benesove-jsme-nedali-branku-a-vratili-se-tak-bez-bodu/ Sun, 12 Nov 2017 16:32:47 +0000 http://fotbal-slavicin.cz/?p=5805 /Dolní Benešov/ V předposledním zápase podzimní části jsme zavítali do Dolního Benešova. O osudu utkání rozhodla jedna chyba a i přes enormní tlak ve druhém poločase jsme nedokázali vstřelit vyrovnávací branku.]]>

V Dolním Benešově jsme nedali branku a vrátili se tak bez bodu

/Dolní Benešov/ V předposledním zápase podzimní části jsme zavítali do Dolního Benešova. O osudu utkání rozhodla jedna chyba a i přes enormní tlak ve druhém poločase jsme nedokázali vstřelit vyrovnávací branku.

1:0 (1:0)

FC TVD Slavičín
Sestava FC TVD Slavičín
Talčík – Kocián, Fojtík, T. Švach, Mezírka – L. Šebák, Elšík, Školník, Horáček, P. Švach – Kříž
Střídali: Šťastný, Salajka, Fojtů

Pozápasový komentář

,,Podle mě jsme zahráli jedno z nejlepších utkání za posledních 5 kol. Byli jsme jednoznačně lepší než domácí. Bohužel jsme své šance neproměnili a navíc udělali jednu chybu, kdy se nedostoupil hráč, který nám potom dal gól. Oni jeden gól dali, my ne, a proto jsme prohráli. Herně to bylo z naší strany výborné, ale hraje se na góly a ten jsme nedali,“ posteskl si i přes herně vydařené, ale prohrané utkání trenér Pavel Prešnajder.

Napsali o nás

Vydařený křest nového sportovního areálu FC DB! – www.fcdb.cz

Fotogalerie

]]>
Smutná zpráva. Bývalý hráč Jožka Šnejd už není mezi námi http://fotbal-slavicin.cz/smutna-zprava-byvaly-hrac-jozka-snejd-uz-neni-mezi-nami/ Fri, 10 Nov 2017 19:34:55 +0000 http://fotbal-slavicin.cz/?p=5797 S bolestí v srdci oznamujeme všem příznivcům slavičínského fotbalu, že v sobotu 4. listopadu 2017 odešel do fotbalového nebe bývalý hráč Slavičína Jožka Šnejd.]]>

Smutná zpráva. Bývalý hráč Jožka Šnejd už není mezi námi

TVDS bolestí v srdci oznamujeme všem příznivcům slavičínského fotbalu, že v sobotu 4. listopadu 2017 odešel do fotbalového nebe bývalý hráč Slavičína Jožka Šnejd. Odchovanec slavičínské kopané prošel všemi žákovskými kategoriemi a později se dostal i do kádru ligového dorostu. Udivoval svojí technickou hrou a také elegantním stylem. Později hrál nižší soutěže na Přerovsku. Jožka Šnejd se dožil pouhých 53 let a poslední období života prožil v Přerově. Stále se však zajímal o dění ve slavičínském fotbalu a fandil klubu svého srdce…

Čest jeho památce!

Jožka Šnejd

]]>
Béčko vyhrálo odložený zápas v Sehradicích http://fotbal-slavicin.cz/becko-vyhralo-odlozeny-zapas-v-sehradicich/ Tue, 07 Nov 2017 13:33:20 +0000 http://fotbal-slavicin.cz/?p=5785 /Sehradice/ Ke svému poslednímu utkání podzimu zajížděla rezerva Slavičína do Sehradic, které se nacházejí v suterénu tabulky. Hrálo se na poměrně značně poškozeném trávníku, který výrazně smazával rozdíly v technice a výkonnosti obou mužstev.]]>

Béčko vyhrálo odložený zápas v Sehradicích

/Sehradice/ Ke svému poslednímu utkání podzimu zajížděla rezerva Slavičína do nedalekých Sehradic, které se nacházejí v suterénu tabulky. Hrálo se na poměrně značně poškozeném trávníku, který výrazně smazával rozdíly v technice a výkonnosti obou mužstev.

1:2 (0:2)

FC TVD Slavičín
Branky: Šála, Kalík
Sestava FC TVD Slavičín
Kuja – Salajka, Bureš, O. Šebák, Both – Kalík, Sochora, Plšek, M. Švach ml., Bartoš – Šála
Střídali: L. Šebák, Blažek, Fojtů, Mikš, Šmotek

Zápasový komentář

Domácí nastoupili s řadou starších hráčů, hosté naopak s poměrně velmi mladým týmem, takže se jednalo o takový generační souboj. Od první minuty se bylo na co dívat, jelikož Slavičínští mladíci vlétli do utkání s obrovským nasazením a na bránu domácích se valil jeden útok za druhým. Hned ve 2. minutě se skvěle uvolnil Kalík, který přesnou přihrávkou našel Šálu, jenž otevřel utkání střelou z bezprostřední blízkosti pod břevno bezradného Minaříka v bráně domácích. Po několika nebezpečných útocích se prosadil již v 8. minutě výborně hrající Kalík a tvrdou střelou k tyči nedal domácímu brankáři šanci a bylo to 0:2. Domácí byli zcela zaskočeni a jen odkopávali míče. Hosté byli nadále aktivní a prosazovali se na většině postů, ale obrovské šance, které si postupně vytvořili Šála, Kalík, Bartoš, Sochora a další skončili buď na brankové konstrukci nebo v rukavicích vynikajícího Minaříka v brance domácích. Sehradice se v průběhu první půle nezmohli téměř na nic a tak poločasový účet 0:2 byl pro ně neuvěřitelně milosrdný.

Do druhé půle domácí vstoupili aktivně a nakopávanými míči se snažili prosadit před brankou hostí. Hra byla vyrovnaná a domácí se postupně dostali do několika šancí, které však nevyužili podobně jako hosté, kteří opět nastřelili 2x brankovou konstrukci a neproměnili několik dobrých příležitostí. V 77. minutě zahrávali domácí Zavadilem volný kop z poloviny hřiště a ten k překvapení všech skončil v síti hostí, kteří se v hojném počtu natlačili až do malého vápna a zamezili tak Kujovi přístup k míči. Po té domácí vycítili šanci a tlačili se dopředu, ale nebyli produktivní ani přesní. Hosté se mohli uklidnit, ale obrovské šance Salajky a Mikše zůstaly také nevyužity a tak se výsledek již neměnil. Výhra Slavičína je naprosto zasloužená, ale nerodila se nakonec lehce.

Pozápasový komentář

,,Již před utkáním jsem věděl o problémech domácích, kteří mají nedostatek kvalitních hráčů, a tak jsme zvolili útočnou taktiku a vysoké napadání, což kluci perfektně dodrželi. Bohužel neproměnění šancí nás nakonec mohlo stát body, jelikož ve druhé půli jsme polevili a zbytečně dovolili utkání zdramatizovat. Nakonec bereme 3 body a snad i diváci byli spokojeni s naší předvedenou hrou , a tak jsem nakonec spokojen, i když to byly zbytečné nervy. Všem klukům patří velký dík,“ zhodnotil poslední utkání podzimu trenér Jiří Váňa.

]]>
Doma jsme vysoko porazili soupeře z Jeseníku http://fotbal-slavicin.cz/doma-jsme-vysoko-porazili-soupere-z-jeseniku/ Sun, 05 Nov 2017 19:30:37 +0000 http://fotbal-slavicin.cz/?p=5727 /Slavičín/ Poslední utkání proti nepříjemnému celku z Jeseníku se nám vyvedlo náramně. Do poločasu bylo rozhodnuto, kdy jsme soupeře jasně přehráli. Ve druhé půli jsme náskok navýšili a v pohodě dokráčeli k vítězství.]]>

Doma jsme vysoko porazili soupeře z Jeseníku

/Slavičín/ Poslední utkání proti nepříjemnému celku z Jeseníku se nám vyvedlo náramně. Do poločasu bylo rozhodnuto, kdy jsme soupeře jasně přehráli. Ve druhé půli jsme náskok navýšili a v pohodě dokráčeli k vítězství.

FC TVD Slavičín

4:1 (3:0)

Branky: 2xP. Švach, Kříž, Fojtík
Sestava FC TVD Slavičín
Talčík – Goňa, Fojtík, T. Švach, Mezírka – Horáček, Elšík, Zvoníček – P. Švach, Kříž, Juřica
Střídali: Školník, Kocián, Salajka

Pozápasový komentář

,,Dnes to byl z naší strany perfektní týmový výkon. Určitě nám pomohlo brzké vedení, kdy ve 12. minutě jsme vedli 2:0, což nás uklidnilo. Soupeř nám nekladl velký odpor a zaslouženě jsme vyhráli,“ shrnul poslední domácí utkání v podzimní části trenér Pavel Prešnajder.

Napsali o nás

Divizní Slavičín rozhodl zápas hned v úvodu – zlinsky.denik.cz

Bez opor se nedařilo, oslabený Jeseník prohrál ve Slavičíně – sumpersky.denik.cz

Fotogalerie

Slavičín – Jeseník – slavicin.rajce.idnes.cz

]]>
V dohrávce proti Ústí jsme ukončili naši sérii bez porážky http://fotbal-slavicin.cz/v-dohravce-proti-usti-jsme-ukoncili-nasi-serii-bez-porazky/ Fri, 03 Nov 2017 05:25:51 +0000 http://fotbal-slavicin.cz/?p=5679 /Ústí/ Včera jsme odehráli dohrávku utkání proti nováčkovi z Ústí, kterému se daří a pohybuje se na špici tabulky. Bohužel jsme prospali první poločas a ve druhém se nám již nepodařilo utkání alespoň zremizovat.PŘIDÁNA FOTOGALERIE]]>

V dohrávce proti Ústí jsme ukončili naši sérii bez porážky

/Ústí/ Včera jsme odehráli dohrávku utkání proti nováčkovi z Ústí, kterému se daří a pohybuje se na špici tabulky. Bohužel jsme prospali první poločas a ve druhém se nám již nepodařilo utkání alespoň zremizovat.

3:2 (2:0)

FC TVD Slavičín
Branky: Kříž, Goňa
Sestava FC TVD Slavičín
Talčík – Kocián, Fojtík, T. Švach, Mezírka – P. Švach, Elšík, Školník, Zvoníček, Horáček – Juřica
Střídali: Kříž, Goňa, Salajka

Pozápasový komentář

,,Z dnešního výsledku ve mně převládá zklamání, protože to mohl být 10. zápas, který bychom zvládli bez porážky. My jsme měli v první půli dvě velké příležitosti, které jsme neproměnili a naopak soupeř nás potrestal po dvou brejcích. Ještě do šatny jsme mohli vstřelit kontaktní branku Juřicou, který ale z malého vápna netrefil hlavou bránu,“ kroutí hlavou nad špatným prvním poločasem trenér Pavel Prešnajder a pokračuje druhým. ,,Ve druhém poločase jsme se snažili něco udělat s výsledkem, kdy jsme to dali na dva útočníky. Měli jsme velkou příležitost snížit z penalty, ale tu jsme bohužel nedali. Pak jsme otevřeli hru, čímž soupeř podnikal rychlé brejky, kdy měl dobré příležitosti ke skorování, ale nedal. My snížili na 2:1, ale soupeř nám o chvilku později odskočil na 3:1. Pár minut před koncem se krásně trefil Goňa, ale už jsme nedokázali vyrovnat. Opakuji se, ale převládá ve mně zklamání, že jsme to nedotáhli do konce, protože jsme dnes měli na víc, než jak to dopadlo,“ mrzí trenéra prohra v Ústí.

Napsali o nás

Školník zahodil penaltu. Slavičín v dohrávce těsně prohrál – zlinsky.denik.cz

Fotogalerie

 

]]>
Dvakrát naprostá tma, 7 branek, vítězství béčka. Tak vypadal páteční zápas proti Tečovicím http://fotbal-slavicin.cz/dvakrat-naprosta-tma-7-branek-vitezstvi-becka-tak-vypadal-patecni-zapas-proti-tecovicim/ Mon, 30 Oct 2017 07:02:51 +0000 http://fotbal-slavicin.cz/?p=5676 /UT Hrádek/ V posledním podzimním domácím utkání hostila Slavičínská rezerva tým Tečovic, který se obdobně jako domácí nacházejí v klidném středu tabulky. Hrálo se netradičně v pátek večer v 18.00 hod na umělé trávě v Hrádku za umělého osvětlení.]]>

Dvakrát naprostá tma, 7 branek, vítězství béčka. Tak vypadal páteční zápas proti Tečovicím

/UT Hrádek/ V posledním podzimním domácím utkání hostila Slavičínská rezerva tým Tečovic, který se obdobně jako domácí nacházejí v klidném středu tabulky. Hrálo se netradičně v pátek večer v 18.00 hod na umělé trávě v Hrádku za umělého osvětlení.

FC TVD Slavičín

4:3 (3:0)

Branky: Šťastný, Bartoš, Mezírka, Kalík
Sestava FC TVD Slavičín
Kuja – Goňa, Sochora, O. Šebák, Both – Salajka, Plšek, Horáček, Bartoš – Šťastný, Mezírka
Střídali: M. Švach ml., Kalík, Mikš

Zápasový komentář

Domácí nastoupili se značně posílenou sestavou s několika hráči „A“ mužstva a na hřišti to bylo znát hned od úvodních minut. Domácí dirigováni Dominikem Plškem a Danem Horáčkem ve středu pole se hned od úvodních minut vrhli na soupeře a nedali mu žádný prostor ke hře. Již v 7. minutě se uvolnil skvěle hrající Lukáš Mezírka a na „ zlatém podnosu“ naservíroval gólovou přihrávku Šťastnému, který otevřel skóre utkání. Ve 20. minutě našel přesnou přihrávkou před brankou volného Bartoše opět Mezírka a skóre se zvýšilo na 2:0. Skvělý výkon završil Mezírka ve 27. minutě, kdy se prosadil po rychlé rozehře Horáčka a zvýšil na 3:0. V tu chvíli by se asi nenašel na hřišti nikdo, kdo by vsadil na hostující tým, který se jen bránil a v podstatě neohrozil domácího brankáře. Domácí pokračovali v tlaku a jen díky skvělému Joklovi v brance hostí se skóre neměnilo. Narůstající tlak domácích však zastavila vyšší moc, když ve 40. minutě zhasla světla a rozhodčí po krátké chvíli rozhodli o poločasové přestávce.

Po ní domácí nastoupili se stálou chutí a hosté jen statovali. Slavičín tak přistoupil ke střídání, pozměnili rozestavení a hosté najednou ožili. V 64. minutě se jim po nečekané akci podařilo snížit kanonýrem Vopatřilem, ale domácí vzápětí kontrovali hned v 68. minutě a zvýšili po pěkné akci Goni střídajícím Kalíkem na 4:1 a zdálo se být definitivně rozhodnuto, ale opět zasáhla vyšší moc, to když v 72. minutě po druhé selhalo osvětlení. Po krátké 10ti minutové technické přestávce se domácí přestali koncentrovat a utkání se snažili jen dohrát. Vše by asi v klidu takto skončilo, ale po třetí zasáhla vyšší moc, tentokrát však v podobě hlavního rozhodčího, který při odkopnutí míče hostujícím hráčem za postranní čáru zcela jasně signalizoval vhazování domácích, kteří v klidu šli pro míč a přesouvali se do útočné části, ale pomezní signalizoval teč domácích, tedy opačné vhazování, čehož hosté využili a náhle vhodili míč do hry, který nikým neatakován Dorazím dopravil do brány domácích. K překvapení všech rozhodčí vstřelenou branku nepochopitelně uznal a nepřerušil hru!!! Po té se na hřišti již nehrálo, jen vznikaly sporné situace, diskuze a zbytečné fauly. Domácí zcela nekoncentrováni ztratili kontrolu a hosté po rohu snížili Chovancem v 88. minutě na 4:3, ale to bylo z jejich strany vše a utkání tak po zásluze vyhráli domácí.

Pozápasový komentář

,,Do utkání jsme vstupovali vzhledem k posilám z áčka s jasným cílem zisku 3 bodů, což se nám dařilo 75 minut, ale závěr utkání jsme nezvládli a umožnili hostům zápas zdramatizovat. Všechny tři body však vzhledem k vývoji celého utkání po zásluze zůstávají doma,“ zhodnotil nečekaně dramatické utkání trenér Jiří Váňa.

]]>
Dorostenci přezimují v krajském přeboru na prvním místě tabulky!! http://fotbal-slavicin.cz/dorostenci-prezimuji-v-krajskem-preboru-na-prvnim-miste-tabulky/ Sun, 29 Oct 2017 08:04:11 +0000 http://fotbal-slavicin.cz/?p=5673 /Baťov/ S cílem plného bodového zisku zaručující přezimování na první příčce krajského přeboru odjížděli naši dorostenci ve čtvrteční podvečer na umělou trávu k soupeři SK Baťov.]]>

Dorostenci přezimují v krajském přeboru na prvním místě tabulky!!


/Baťov/ S cílem plného bodového zisku zaručující přezimování na první příčce krajského přeboru odjížděli naši dorostenci ve čtvrteční podvečer na umělou trávu k soupeři SK Baťov.

1:2 (0:1)

FC TVD Slavičín
Branky: L. Šebák, Kuja
Sestava FC TVD Slavičín
Gergela – Vrba, Miklas, Blažek, Fiodor – Šmotek,L. Zámečník(ZL), Staněk, L. Šebák, Fojtů – Švadleňák
Střídali: Švach, Kuja, Častulík

Zápasový komentář

Domácí nás v úvodu převyšovali v osobních soubojích, nepouštěli nás do kombinací a když už jsme se dostali do náznaku šance, svojí nepřesností jsme se o ni hned připravili. S přibývajícími minutami jsme však zlepšili pohyb po hřišti a domácí tak v několika případech podržel dobře chytající brankář. Snad největší šancí první půle byla situace z 33. minuty, kdy se po centru z levé strany v podání s chutí hrajícího Staňka, odrazil míč přímo na kopačky J. Fojtů. Ten však poslal míč vysoko nad domácí svatyni. Když už to vypadalo, že bude první půle bez branek, opět se zleva připomněl Staněk a svůj milimetrový pas posadil přímo na hlavu Lukáše Šebáka, který nás tak poslal do poločasového vedení 0:1.

Do druhé půle jsme museli střídat pilíř obrany Miklase, který po srážce se soupeřem zůstal otřesen. Do hry jsme tak nasadili hrajícího brankáře Martina Kuju. Ten se trenérům v zápětí odměnil, když po Staňkově rohovém kopu zvyšoval hlavou na dvoubrankové vedení 0:2. Domácí v žádném případě nesložili zbraně, přeskupili řady a vše vsadili na jednu kartu. Výsledkem tlaku byla kontaktní branka z 81. minuty. Ta domácí nakopla a bylo jasné, že poslední desetiminutovka byla ještě hodně těžká. Naštěstí pro naše barvy jsme závěrečný tlak ustáli, a tak po zaznění píšťalky hlavního arbitra Veselého, se naplno rozezvučely vítězné chorály našich barev.

Pozápasový komentář

,,Lhal bych, kdybych tvrdil, že jsme neodjížděli k dnešnímu utkání pro tři body. Matematika je jasná, věděli jsme, že jen plný bodový zisk nám zaručí podzimní kralování a to se nakonec povedlo. I když víme i s bráchou, že zajíci se počítají až po honě. Nikdy však nevíte co bude v zimě, jaké budou změny, posuny hráčů apod, takže si to teď patřičně užijeme. Bylo to však nesmírně těžké utkání a celý tým to zvládl na jedničku,“ okomentoval poslední podzimní utkání svého mančaftu asistent trenéra Michal Švach.

Fotogalerie

]]>
V Loukách jsme si nedokázali vytvořit větší šanci a po zásluze prohráli http://fotbal-slavicin.cz/v-loukach-jsme-si-nedokazali-vytvorit-vetsi-sanci-a-po-zasluze-prohrali/ Wed, 25 Oct 2017 11:28:52 +0000 http://fotbal-slavicin.cz/?p=5615 /Louky/ Další zápas nás čekal na půdě velmi dobře hrajícího nováčka z Louk. V první půli branky nepadly. Ve druhém poločase jsme dostali branku po neschopnosti odkopnout míč a utkání prohráli nejtěsnějším rozdílem.]]>

V Loukách jsme si nedokázali vytvořit větší šanci a po zásluze prohráli

/Louky/ Další zápas nás čekal na půdě velmi dobře hrajícího nováčka z Louk. V první půli branky nepadly. Ve druhém poločase jsme dostali branku po neschopnosti odkopnout míč a utkání prohráli nejtěsnějším rozdílem.

1:0 (0:0)

FC TVD Slavičín
Sestava FC TVD Slavičín
Kuja – O. Šebák, Ondruš, Bureš, Both – L. Šebák, Sochora, Plšek, Mikš, Kalík – Šťastný
Střídali: Fojtů, L. Zámečník

Pozápasový komentář

,,Domácí měli v utkání ze začátku dvě šance, z toho jednou trefili tyč. My jsme byli herně chvílemi lepší, ale nedokázali jsme pořádně vystřelit na branku. Naše akce končily před šestnáctkou. Důkazem situace, kdy jsme měli přečíslení čtyři na dva, ale nedokázali jsme to dobře vyřešit. Hráči si dávali přednost a to bylo špatně. Branku jsme dostali ze situace, kdy naši hráči nebyli schopni odkopnout míč. Pak už to byla z naší strany spíše křeč, k čemuž napomohl i velmi špatný terén. Když bych to shrnul, tak herně jsme rozhodně nepropadli, ale fotbal se hraje na góly,“ shrnul utkání u nováčka z Louk vedoucí mužstva Stanislav Belžík.

Fotogalerie

]]>
Výborný první poločas rozhodl o naší výhře proti Havířovu http://fotbal-slavicin.cz/vyborny-prvni-polocas-rozhodl-o-nasi-vyhre-proti-havirovu/ Sun, 22 Oct 2017 17:17:26 +0000 http://fotbal-slavicin.cz/?p=5589 /Slavičín/ Proti silnému Havířovu jsme na domácí půdě nastoupili ve velkém stylu. Do poločasu jsme vstřelili 3 branky a ve druhé půli se utkání jen dohrávalo.]]>

Výborný první poločas rozhodl o naší výhře proti Havířovu

/Slavičín/ Proti silnému Havířovu jsme na domácí půdě nastoupili ve velkém stylu. Do poločasu jsme vstřelili 3 branky a ve druhé půli se utkání jen dohrávalo.

FC TVD Slavičín

3:0 (3:0)

Branky: 2xJuřica, Elšík
Sestava FC TVD Slavičín
Talčík – Kocián, Fojtík, T. Švach, Mezírka – P. Švach, Elšík, Školník, Zvoníček, Horáček – Juřica
Střídali: Salajka, Šťastný , Kříž

Pozápasový komentář

Dnes začal trenér Pavel Prešnajder v hodnocení trochu jinak. ,,Tentokrát jsme k utkání přistoupili daleko více zodpovědněji než v Brumově. Tam jsme prospali začátek, ale tady jsme šli od začátku s tím, že chceme vyhrát a bylo to tam cítit.“ Potom se hned pustil do hodnocení zápasu. ,,Dnes to byl z naší strany perfektní výkon. Hostující mančaft jsme do ničeho nepustili a po zásluze vedli po poločase 3:0. Škoda, že jsme ve druhé půli nedotáhli další náznaky šancí, díky kterým bychom navýšili své vedení. Měli jsme to lépe řešit, když jsme byli úplně sami a mohli si to nachystat, ale byla tam možná určitá lehkovážnost, ale to nic nemění na tom, že jsme získali naprosto zasloužené vítězství. Havířov jsme předčili ve všech směrech,“ komentuje spokojeně utkání proti silnému celku ambiciozní kouč.

Napsali o nás

Fotbalisté Slavičína natáhli sérii úspěchů na osm zápasů – zlinsky.denik.cz

Indiánům zápas nevyšel – karvinsky.denik.cz

Fotogalerie

]]>