Dorostenci vstoupili do jarní části soutěže vítězně

Bylnice jaro 16

/UT Hrádek/Naši dorostenci po předlouhé zimní přestávce konečně nastoupili ke svému prvnímu mistrovskému utkání jarní části krajské soutěže skupiny A. Hrálo se za krásného slunečného počasí na UT v Hrádku.

Dorost Slavičín – Dorost Bylnice 9:0 (1:0)

Branky: Hyžík 2x, Kalík 2x, Kovář, Zámečník Lukáš I, Zámečník Lukáš II, Švadleňák a Šmotek

Sestava: Šebák L. – Miklas (62. Zámečník L. II), Šebák O., Ondruš, Kovář – Šmotek (75. Huťa), Sova (75. Vrba), Blažek, Zámečník L. I (62. Švadleňák), Kalík – Hyžík

Komentář

Soupeřem byl tým o pouhé 2 příčky v tabulce níž než je náš tým, tedy souboj 2. se 4., což ale absolutně neodpovídalo jak průběhu, tak i výsledku utkání. Hned v úvodu utkání jsme se ujali vedení po perfektně zahraném rohovém kopu Tomášem Kalíkem, který nekompromisně hlavou proměnil Jakub Kovář. Po rychlém gólu se naši trochu uklidnili, ale místo náporu jsme vršili chybu za chybou a jen díky neschopnosti soupeře jsme stále byli lepším týmem, měli územní převahu a vytvořili si celou řadu brankových příležitostí, která však zůstali neproměněny.

Do druhé půle jsme výrazně zpřesnili hru především ve středu pole a na hře to bylo okamžitě vidět. V 55. min se přesně trefil Lukáš Zámečník I a v krátkém sledu zcela zlomil odpor soupeře nejprve v 61. min po samostatné akci Kamil Šmotek a v 62. min kanonýr Hyžík. Hosté byli zcela odevzdaní a utkání se proměnilo v exhibici domácího celku, který měl jednu šanci za druhou a skóre narostlo až na konečných 9:0.

,,Před utkáním jsme počítali s důslednou a tvrdou obranou hostí, což se ale vyplnilo jen v prvním poločase. V první půli jsme hráli zbytečně nervózně a nepřesně. V poločase bylo nutno mírně zvýšit hlas a upřesnit některé „činnosti“. Ve druhé půli pak kluci předvedli velmi dobrý výkon, za což jim patří velká pochvala,“ neskrývá svou spokojenost trenér Váňa.