Dorostenci přezimují v krajském přeboru na prvním místě tabulky!!

/Baťov/ S cílem plného bodového zisku zaručující přezimování na první příčce krajského přeboru odjížděli naši dorostenci ve čtvrteční podvečer na umělou trávu k soupeři SK Baťov.

1:2 (0:1)

Branky: L. Šebák, Kuja
Gergela – Vrba, Miklas, Blažek, Fiodor – Šmotek,L. Zámečník(ZL), Staněk, L. Šebák, Fojtů – Švadleňák
Střídali: Švach, Kuja, Častulík

Domácí nás v úvodu převyšovali v osobních soubojích, nepouštěli nás do kombinací a když už jsme se dostali do náznaku šance, svojí nepřesností jsme se o ni hned připravili. S přibývajícími minutami jsme však zlepšili pohyb po hřišti a domácí tak v několika případech podržel dobře chytající brankář. Snad největší šancí první půle byla situace z 33. minuty, kdy se po centru z levé strany v podání s chutí hrajícího Staňka, odrazil míč přímo na kopačky J. Fojtů. Ten však poslal míč vysoko nad domácí svatyni. Když už to vypadalo, že bude první půle bez branek, opět se zleva připomněl Staněk a svůj milimetrový pas posadil přímo na hlavu Lukáše Šebáka, který nás tak poslal do poločasového vedení 0:1.

Do druhé půle jsme museli střídat pilíř obrany Miklase, který po srážce se soupeřem zůstal otřesen. Do hry jsme tak nasadili hrajícího brankáře Martina Kuju. Ten se trenérům v zápětí odměnil, když po Staňkově rohovém kopu zvyšoval hlavou na dvoubrankové vedení 0:2. Domácí v žádném případě nesložili zbraně, přeskupili řady a vše vsadili na jednu kartu. Výsledkem tlaku byla kontaktní branka z 81. minuty. Ta domácí nakopla a bylo jasné, že poslední desetiminutovka byla ještě hodně těžká. Naštěstí pro naše barvy jsme závěrečný tlak ustáli, a tak po zaznění píšťalky hlavního arbitra Veselého, se naplno rozezvučely vítězné chorály našich barev.

,,Lhal bych, kdybych tvrdil, že jsme neodjížděli k dnešnímu utkání pro tři body. Matematika je jasná, věděli jsme, že jen plný bodový zisk nám zaručí podzimní kralování a to se nakonec povedlo. I když víme i s bráchou, že zajíci se počítají až po honě. Nikdy však nevíte co bude v zimě, jaké budou změny, posuny hráčů apod, takže si to teď patřičně užijeme. Bylo to však nesmírně těžké utkání a celý tým to zvládl na jedničku,“ okomentoval poslední podzimní utkání svého mančaftu asistent trenéra Michal Švach.