Dorostenci převedli vynikající obrat a proti Baťovu zvítězili na penalty

/UT Hrádek/ Tohle se našim nadějím povedlo! První poločas prohráli 0:2, ale kluci se nevzdali a ve druhé půli dokázali smazat dvoubrankové manko a na penalty dokonce zvítězit! Tohohle vítězství, byť na penalty, si trenér Petr Švach velmi vážil a po zápase měl na kluky jenom slova chvály!

3:2p (0:2)

Branky: 2xStaněk
Sestava FC TVD Slavičín
Gergela – Miklas, Dobiáš, Bařinka, Janků – Šoman, Melichařík, Častulík, Zvoníček, Staněk – Fojtů
Střídali: Hyžík, Ondruš, Šefčík

Pozápasový komentář

První poločas naši dorostenci prohráli 0:2 a dle výsledku by se dalo soudit, že o poločase muselo být v naší kabině velké dusno. ,,Já musím paradoxně i za první poločas kluky pochválit. Je pravda, že jsme ho prohráli 2:0, ale v mých očích nebyla hra vůbec špatná. Tentokrát jsem ani nemohl nějak extra točit se sestavou, od 20. minuty nám dokonce hrál golman Hyžík na hrotu, ale musím říct, že to zvládl relativně velmi dobře, byl tam platný. Hosté měli dvě šance, možná byl Baťov i mírně lepší, ale naše hra nebyla vůbec špatná jak už jsem jednou řekl,“ prohlásil trenér Petr Švach i přes výsledkově nepodařenou první půli a přešel k obdrženým brankám. ,,Při prvním gólu jsme lehce propadli na levé straně, čehož hosté dokonale využili a prokombinovali se až do prázdné brány. Druhý padl po pěkné střele ze šestnáctky. Musím uznat, že jejich branky branky byly pěkné.“ Co se tedy dělo o poločasové přestávce? ,,Hlavně jsem kluky nabádal, aby byli trpěliví, protože pokud by hráli s míčem jako doposud, tak jsem neměl strach o vyrovnání. Po klucích jsem chtěl, aby do toho přidali navrch ještě větší bojovnost, což nám nakonec přineslo ovoce,“ popsal poločasové promluvy.

Ve druhé půli se začaly dít věci. ,,Musím říct, že jak kluci hráli druhý poločas, tak takhle jsem je ještě neviděl zahrát. Kdyby to skončilo nakonec 6:2, nikdo by nemohl říct ani půl slova. Celý tým začal jezdit, napadat, k čemuž nám samozřejmě pomohla rychlá kontaktní branka ve 46. minutě, ale co dále předváděli, na tom by měli stavět. Opravdu hráli fantasticky, takhle jsem je ještě neviděl hrát, tak moc chtěli vyhrát,“ popisoval velmi spokojeně vystoupení svých svěřenců mladý trenér. O osudu utkání tak rozhodly penalty, které dorostenci zahráli bravurně. ,,Je to tak, kluky musím za ně pochválit, protože jedna penalta vedle druhé byla kopnutá na výbornou,“ zakončil své hodnocení zápasu.