Dorost zvítězil v Lidečku. Pak nezvládl šlágr s Napajedly

Lidečko jaro 16

Slavičín – V uplynulém období sehrálo naše dorostenecké družstvo dva mistrovské zápasy. Nejprve se představilo na hřišti Lidečka, kde jsme zvítězili. O týden později jsme doma prohráli s Napajedly.

Dorost Lidečko – Dorost Slavičín 3:6 (2:3)

Branky: 2xŠmotek, Hyžík, Kalík, Havlín, Janků

Sestava: Jurša – Miklas (70. Švadleňák), Kovář, Šebák O., Floreš (55. Zámečník L. II ) – Šebák L. (75. Častulík), Zámečník L. I, Havlín, Kalík, Šmotek – Hyžík (60. Janků)

Komentář

Naši dorostenci nastoupili na pěkném trávníku proti aktivnímu soupeři a hned od počátku si vytvořili řadu příležitostí, z nichž 2 proměnili. Domácí však 2x nebezpečně zahrozili a my jsme se nepoučili a dále hráli svou nedůslednou hru. Po několika našich zmařených šancích nás domácí tvrdě potrestali a po hrubých chybách naší defenzívy vyrovnali na 2:2. Do poločasu jsme se trochu zvedli a ujali se vedení 2:3.

Po poločasové „bouřlivé“ přestávce se naše hra zlepšila, ale brankově jsme se nemohli prosadit. Po rozsáhlém střídaní se obraz hry zcela změnil a soupeře jsme v rychlém sledu deklasovali třemi brankami. V samotném závěru domácí z trestného kopu nádhernou střelou upravili skóre na konečných 3:6.

,,Na utkání jsme jeli v roli jasného favorita, ale kluci podcenili přístup a brzy pochopili, že samo to nepůjde. Po odchodu Filipa Ondrůše do mužů a dalších zraněních nám zcela vypadla středová osa a na hře týmu se to nepříjemně projevuje. Vítězství je zasloužené, ale zbytečně jsme se nadřeli,“ uzavírá své hodnocení trenér Jiří Váňa.

Dorost Slavičín – Dorost Napajedla 0:6 (0:5)

Sestava: Jurša – Miklas, Kovář (55. Janků), Šebák O., Fojtík – Šebák L. (70. Častulík), Havlín, (18. Švadleňák ), Zámečník L. I, Kalík, Šmotek – Hyžík