Dorost zakončil podzimní sezónu vysokou výhrou na půdě Bojkovic

/Bojkovice/ Los posledního kola podzimní části fotbalové sezony nám přichystal soupeře z nedalekých Bojkovic a to na jeho půdě. Utkání se hrálo v neděli v pravé poledne za krásného slunečného počasí.

0:6 (0:4)

Branky: 4xStaněk, Bor, Salajka
Gergela – Miklas, Dobiáš, Bařinka, Janků – Švadleňák, Hrabina, Častulík, Salajka, Staněk – Hyžík
Střídali: Bor, Hamalčík

Úvod utkání vyšel našim barvám na jedničku, kdy prakticky hned po půlminutě hry nejlépe reagoval na dlouhý nákop dnes velmi při chuti hrající Staněk a načal tak destrukci domácích 0:1. V dalších minutách jsme nejprve 3x odmítli navýšit vedení. Nejprve při samostatném nájezdu selhal Staněk a prakticky v totožné situaci 2x Švadleňák, kdy v jednom případě zakončil do brankové konstrukce. A to běžela teprve desátá minuta. Naštěstí se nenaplnila fráze ,,nedáš-dostaneš“, protože i v dalších pasážích zápasu jsme jednoznačně lepším týmem. K dalšímu zápisu do střeleckých tabulek došlo ve 28. minutě. Po krásné křídelní akci a přesném centru Miklase zakončil nekompromisně Staněk na 0:2. Tento moment přinesl patřičné uklidnění na naše kopačky, do hry se dostali i mladší kluci Kuba Bor a Radim Hamalčík. Hned prvně jmenovaný zvýšil po nedůrazném bránění domácích na 0:3 a připsal si tak svůj premiérový gól po příchodu do dorostenecké kategorie. Hostující hráči jsou při chuti, a tak branková kanonáda pokračovala i nadále. Na poločasový výsledek 0:4 upravil přímo z rohového kopu David Staněk a připsal si tak další hattrick do své soukromé sbírky.

Druhá půle pokračuje prakticky tak, jak ta první skončila. Hned z první vážnější akce se k zakončení dostal Staněk a upravil svým čtvrtým gólovým zápisem na 0:5. Tento moment ubral hostujícím hráčům na soustředění a zvýšenému úsilí, takže hra se opticky vyrovnala. Domácí se pokoušeli alespoň o čestný zápis, bohužel brankář Gergela i obrana byla proti. Když v 70. minutě po rohovém kopu zvýšil na konečných 0:6 Salajka, zbytek zápasu se už jen dohrával. Na obou stranách došlo k několika zajímavým momentům. Na té naší stojí za zmínku samostatný průnik teprve 14-letého Radima Hamalčíka, který se zmocnil míče na vlastní polovině hřiště, obešel postupně čtveřici obránců Bojkovic, dostal se až k zakončení, kde jeho ránu brankář domácích vytěsnil na rohový kop.

,,Vždy hraješ to, co ti soupeř dovolí a dnes nám domácí dovolili opravdu hodně. Prakticky z každé druhé, třetí šance byl gól. Trošičku jsem se bál, jak se kluci vypořádají s přírodní trávou, ale ukázalo se, že konec sezony nás zastihl v dobré formě a při chuti. Jediný komu vadilo, že už je konec zápasu byl asi David Staněk. Naštěstí tam měl rodiče a ti ho vzali domů, jinak by tam byl až do večera,“ spokojeně uzavřel se smíchem své hodnocení trenér Michal Švach.