Dorost na Baťově neuspěl. Venkovní zápasy jsou něj noční můrou

/Baťov/ Jako na houpačce jsou výkony dorostu v letošní jarní části soutěže. Tentokrát jsme zajížděli v nedělním odpoledni k soupeři z vrchních pater tabulky na půdu SK Baťov.

5:0 (2:0)

Sestava: Hyžík – Bor, Hrabina, Ondruš, Janků – Šoman, Dobiáš, Salajka, Melichařík, Staněk – Fojtů
Střídali: Lukáš

Průběh první půle ovšem nenaznačoval, že bychom měli prohrát tak vysoko. Začátek byl od obou aktérů opatrný, hra se spíše odehrávala mezi šestnáctkami, my hrozili brejky, domácí měli více míč na kopačkách. Poprvé o sobě domácí hráči dali vědět až po půl hodině hry a hned jsme po nedorozumění v naší obraně dostali gól 1:0. Po dalších pěti minutách a opět velmi laxním bránění zvýšili domácí na 2:0 a taková byla i podoba poločasového výsledku.

Do druhé půle jsme provedli změny v rozestavení, ve snaze o korekci výsledku jdeme hrát na dva útočníky a do hry se dostal i jediný přítomný náhradník z naší strany 13-tiletý žák Petr Lukáš. Bohužel i nadále ,,střílejí do černého“ jen domácí. V rozmezí mezi 56. až 68. minutou jsme obdrželi další tři branky a skóre se zastavilo na stavu 5:0. Baťovští v těchto minutách dominovali, na hřišti existovalo prakticky jen jedno družstvo. Po zbytek utkání se už nic podstatného nestalo a tak velmi pohodlně získali domácí hráči plný počet bodů.

,,Jsem víc než zklamán a řeknu upřímně totálně rozčarován. Nechápu tak rozdílné obrazy hry doma a venku. Dokud nedostaneme branku, tak ještě hrajeme. Po obdržení gólu je po nás. Okamžitě se vytratíme, začneme se schovávat, nikdo nechce hrát ani to vzít na sebe. Chybí nám sebevědomí, důraz a chuť. Pokud si tohle kluci neuvědomí, nemají na hřišti co dělat. Nemusí vyjít každá šance, to pochopím, ale nechtít hrát, být po… už v autobuse, to je na nic. Slabou náplastí za předvedený výkon může být fakt, že z důvodu přijímacích zkoušek na vysoké školy chyběli kapitán Miklas a J. Častulík, dále pak pro zranění Svoboda a nemoc Bařinka,“ uzavřel své hodnocení značně rozladěný trenér Michal Švach.