Dorost dokázal smazat dvoubrankové manko a na penalty porazil Rožnov pod Radhoštěm

/UT Hrádek/ Náš dorostenecký tým hostil na UT v Hrádku hráče Rožnova Pod Radhoštěm, kteří jsou v tabulce jen o jednu příčku za Slavičínem, a proto se dal očekávat tuhý boj o každý bodík.

4:3p. (1:3)

Rožnov pod Radhoštěm
Branky: Salajka, O. Šebák, vlastní
Sestava FC TVD Slavičín
Jurša – Vrba, Ondruš, Šebák O., Fojtů – Šebák L., Blažek, Zvoníček, Zámečník I., Zámečník II. – Salajka
Střídali: Šmotek, Miklas, Janků

Zápasový komentář

Počátek utkání domácím nevyšel, sice zatlačili soupeře do obranného pásma, ale z prvního nákopu a následného brejku se hosté hned ve 3. minutě dostali do vedení. Domácí se otřepali a opět začali kombinovat a tlačit se do pokutového území Rožnova, ten však opět rychlým kontrem zvýšil v 19. minutě na 0–2. Pro domácí to byl šok, ale vzpamatovali se a hned za 5 minut snížili aktivním Sallajkou na 1–2. Po zmatcích v obraně však hosté hned o 3 minuty později zvýšili na 1–3, a tak se do šaten domácím šlo velmi ztěžka.

Po změně stran domácí přidali na důrazu, pozměnili rozestavení i sestavu a zatlačili hosty do defenzivy. Branky se však stále nemohli dočkat. Domácí tedy ještě více otevřeli hru, do útoku se posunul stoper Ondruš, který odvedl na hrotu skvělou práci podpořenou kvalitními rozehrávkami Šmotka a hosté nevěděli kam dříve skočit. Vyústěním byla vlastní branka v 75. minutě a v 80. minutě vyrovnání Ondřejem Šebákem. Přes obrovskou snahu domácích a množství šancí v závěru hosté s velkým štěstím uhájili remízu 3–3. V penaltovém rozstřelu se domácí nemýlili a Jurša chytil pokutový kop, kdy bod navíc tedy připadl po zásluze Slavičínu.

Pozápasový komentář

,,Výsledky Rožnova napovídaly, že na jaře u nich došlo k výraznému zlepšení a to se také potvrdilo. Totálně jsme nezvládli začátek utkání, hráli jsme špatně, nesoustředěně se spoustou školáckých chyb. Navíc jsme neproměnili několik vyložených šancí. V poločase jsem musel zvýšit hlas a „domluvit“ klukům. Navíc jsme udělali úplnou rošádu v sestavě a v rozestavení. Pak se obraz hry zcela změnil. V závěru nám chybělo střelecké štěstí. Vzhledem k vývoji utkání jsem nakonec se dvěma body spokojený,“ okomentoval utkání svých svěřenců trenér Jiří Váňa.