Doma jsme porazili rezervu Opavy

/Slavičín/ V zápase o druhé místo jsme dokázali doma porazit omlazenou sestavu opavského béčka. Nejdůležitější moment se odehrál v prvním poločase, kdy si na vynikající přímý kop Horáčka naskočil Fojtík a hlavou rozhodl jedinou brankou v utkání.

1:0 (1:0)

Branky: Fojtík
Vypušťák – Fojtík, Kalus, T. Švach, Mezírka – Juřica, Horáček, Školník, P. Švach – Žůrek, Vaculík
Střídali: Goňa, Šťastný, Salajka

Na nedělní zápas k nám nakonec přijela rezerva Opavy v omlazené sestavě. ,,Naše taktika by zůstala stejná i kdyby opavské béčko přijelo s hráči áčka. My nakonec ani moc možností neměli, protože teď bojujeme s marodkou, takže jsme byli rádi, že se nám to podařilo vůbec poskládat. Někteří hráli na jiných postech než jsou zvyklí,“ začal na úvod trenér Petr Slončík.

První poločas se nám povedl dle našich představ a do kabin jsme šli s jednogólovým vedením. ,,První poločas si myslím byl z naší strany v pořádku. Dokázali jsme soupeře presovat, napadat jeho rozehrávku a měli celý poločas pod kontrolou. Věděli jsme, co chceme hrát a to se nám dařilo. Bohužel jsme opět narazili na neproměňování šancí a nevyužili i určité nezkušenosti opavských zadáků. Do jediné zajímavé situace se dostala Opava až těsně před přestávkou,“ shrnul první půli trenér. Naopak jestliže se nám podařil první poločas, tak ve druhém dominovala Opava. ,,Tím, že jsme nedokázali dát uklidňující branku a vedli jenom 1:0, tak nám samozřejmě chyběl klid na balónu. Nedokázali jsme podržet míč a spíš to vypadalo, že bráníme výsledek, ale nám chyběla daleko větší odvaha, což byla jedna věc. Druhá věc je potom kondiční stránka. Jak už jsem podotkl výše, bojujeme s nemocemi, zraněními, takže tam šlo vidět, že Opava měla navrch hlavně po kondiční stránce. Navíc nám tam trošičku vypadl střed hřiště a nebyli jsme schopni ten míč podržet, ale i přes to jsme si dokázali vytvořit brankové příležitosti,“ zakončil hodnocení trenér Petr Slončík.

Jaká panuje spokojenost se ziskem tří bodů a posunutím se na druhé místo v tabulce? ,,Jedna věc je spokojenost s výsledkem a postavením v tabulce, to je jasné, ale druhá věc je samozřejmě hra a ta nebyla ve druhém poločase úplně optimální.“