Díky zlepšenému výkonu ve druhé půli jsme porazili Žďár nad Sázavou

/Slavičín/ Na poslední domácí utkání ve Slavičíně k nám přijel zachraňující se Žďár nad Sázavou. První půle se nepovedla dle našich představ, ale díky zlepšenému výkonu ve druhém poločase jsme zaslouženě porazili tým z Vysočiny.

2:0 (0:0)

Branky: Školník z pen., Kříž
Jelínek – Kocián, Fojtík, Lukaštík, Mezírka – P. Švach, Školník, Horáček, Žáček, Kalus – Kříž
Střídali: Bartoš, L. Šebák, O. Šebák

Do utkání jsme vstupovali s jasným cílem získat tři body. V prvním poločase se hosté soustředili na pozornou defenzivu s rychlými brejky, se kterými si ale naše obrana věděla rady. Za celý poločas se ani na jedné straně neurodila zajímavější šance. Jediný moment, který přinesl trochu vzruchu, byl přímý kop Školníka, jehož pokus obránce vykopl na nerovném terénu na roh.

Hned na začátku druhé půle mohlo být veselo. Kalusův průnik z boku bohužel skončil těsně vedle levé tyče. V 56. minutě jsme kopali penaltu! Aktivního Kaluse srazili v šestnáctce hosté až za cenu faulu a míč si postavil Ondra Školník. Ten se nemýlil a poslal nás do vedení. Hned o minutu později zachránil výborným skluzem Fojtík brejkovou situaci hostů, kdy šli dva na jednoho. V 59. minutě šel z boku Žáček na hostujícího brankáře, který jeho střelu chytil a následně Kalus z úhlu trefil jenom tyč. Hosté otevřeli mnohem více obranu a nám se tak otevíraly šance k brejku. Po jednom z nich nás definitivně uklidnil Kříž, který dostal přesný pas za obranu a běžel sám na brankáře. Tomu udělal kličku a pohodlně skóroval do prázdné brány. Utkání jsme tak vyhráli 2:0.

,,Věděli jsme, že v našem rozpoložení nejsme schopni soupeře přehrát fotbalovostí, proto jsme vsadili na bojovnost. První poločas to byla bohužel ještě křeč, kdy odeznívaly tři nepovedené zápasy. Po poločasové promluvě kluci druhou půli odjezdili. Nejprve se trefil z penalty Školník, který se konečně dočkal své premiérové trefy v sezóně. Druhou branku jsme přidali po krásném vysunutí Petra Švacha na Pavla Kříže, který udělal kličku brankáři. Klukům patří díky. Dnes to nebylo moc pro oko diváka, ale my jsme takové vítězství potřebovali,“ ohodnotil utkání trenér Milan Otépka.