Béčko vyhrálo odložený zápas v Sehradicích

/Sehradice/ Ke svému poslednímu utkání podzimu zajížděla rezerva Slavičína do nedalekých Sehradic, které se nacházejí v suterénu tabulky. Hrálo se na poměrně značně poškozeném trávníku, který výrazně smazával rozdíly v technice a výkonnosti obou mužstev.

1:2 (0:2)

Branky: Šála, Kalík
Kuja – Salajka, Bureš, O. Šebák, Both – Kalík, Sochora, Plšek, M. Švach ml., Bartoš – Šála
Střídali: L. Šebák, Blažek, Fojtů, Mikš, Šmotek

Domácí nastoupili s řadou starších hráčů, hosté naopak s poměrně velmi mladým týmem, takže se jednalo o takový generační souboj. Od první minuty se bylo na co dívat, jelikož Slavičínští mladíci vlétli do utkání s obrovským nasazením a na bránu domácích se valil jeden útok za druhým. Hned ve 2. minutě se skvěle uvolnil Kalík, který přesnou přihrávkou našel Šálu, jenž otevřel utkání střelou z bezprostřední blízkosti pod břevno bezradného Minaříka v bráně domácích. Po několika nebezpečných útocích se prosadil již v 8. minutě výborně hrající Kalík a tvrdou střelou k tyči nedal domácímu brankáři šanci a bylo to 0:2. Domácí byli zcela zaskočeni a jen odkopávali míče. Hosté byli nadále aktivní a prosazovali se na většině postů, ale obrovské šance, které si postupně vytvořili Šála, Kalík, Bartoš, Sochora a další skončili buď na brankové konstrukci nebo v rukavicích vynikajícího Minaříka v brance domácích. Sehradice se v průběhu první půle nezmohli téměř na nic a tak poločasový účet 0:2 byl pro ně neuvěřitelně milosrdný.

Do druhé půle domácí vstoupili aktivně a nakopávanými míči se snažili prosadit před brankou hostí. Hra byla vyrovnaná a domácí se postupně dostali do několika šancí, které však nevyužili podobně jako hosté, kteří opět nastřelili 2x brankovou konstrukci a neproměnili několik dobrých příležitostí. V 77. minutě zahrávali domácí Zavadilem volný kop z poloviny hřiště a ten k překvapení všech skončil v síti hostí, kteří se v hojném počtu natlačili až do malého vápna a zamezili tak Kujovi přístup k míči. Po té domácí vycítili šanci a tlačili se dopředu, ale nebyli produktivní ani přesní. Hosté se mohli uklidnit, ale obrovské šance Salajky a Mikše zůstaly také nevyužity a tak se výsledek již neměnil. Výhra Slavičína je naprosto zasloužená, ale nerodila se nakonec lehce.

,,Již před utkáním jsem věděl o problémech domácích, kteří mají nedostatek kvalitních hráčů, a tak jsme zvolili útočnou taktiku a vysoké napadání, což kluci perfektně dodrželi. Bohužel neproměnění šancí nás nakonec mohlo stát body, jelikož ve druhé půli jsme polevili a zbytečně dovolili utkání zdramatizovat. Nakonec bereme 3 body a snad i diváci byli spokojeni s naší předvedenou hrou , a tak jsem nakonec spokojen, i když to byly zbytečné nervy. Všem klukům patří velký dík,“ zhodnotil poslední utkání podzimu trenér Jiří Váňa.