Béčko vybojovalo cenný bod ve Slavkově pod Hostýnem

/Slavkov p. Hostýnem/ Po nevydařeném vstupu do sezóny čekalo naše béčko těžké utkání na hřišti Slavkova pod Hostýnem. V omlazené sestavě dokázali soupeře několikrát potrápit a přes nepříznivý vývoj si odvézt cenný bod.

2:1p (1:1)

Branky: Zvoníček
Kuja – Ondruš, Fojtík, Bureš, Miklas – Šebák L., Švach M., Zvoníček, Plšek, Kalík – Šmotek
Střídali: Zámečník

Rezerva Slavičína ve třetím kole zavítala na horkou půdu do Slavkova pod Hostýnem. Domácí hráli 2x venku a tak po mnoha letech měli obnovenou premiéru v krajské soutěži na domácím hřišti, a tomu také odpovídala divácká kulisa, která byla fantastická. Téměř 300 nadšených fanoušků hnalo tým po celých 90 minut dopředu a domácí hráči tak měli stálou „převahu dvanáctého hráče“. Slavičín nastoupil opět se sedmi dorostenci, ale na hřišti to v první půli nebylo znát. Hned v úvodu utkání jsme zaskočili přemotivované domácí a po několika dobrých kombinacích jsme je zatlačili do defenzívy. V 8. minutě však středová řada vyrobila obrovskou chybu a po náhodném nákopu z hloubi vlastního pole se v úniku prosadil domácí střelec Ponížil, který nás „zlobil“ po celé utkání. Po vstřelení vedoucí branky nastala na hřišti nepředstavitelná euforie a domácí hnáni nadšenými fanoušky najednou „zaplnili“ celou hrací plochu a náš mladý tým se s tím těžko vyrovnával. Po několika minutách jsme se uklidnili a opět začali dobře kombinovat, až přišel okamžik pro Dana Zvoníčka, který se ve 20. min. tvrdě opřel do míče z 25 metrů a nádhernou střelou k levé tyči nedal domácímu golmanovi šanci a vyrovnal na 1:1. Hra se vyrovnala jak domácí, tak i hosté si pak vytvořili několik šancí a hrál se pro diváky velmi atraktivní fotbal. Po změně stran začali slavičínským rychle docházet síly a domácí se valili na bránu mladého Kuji v bráně Slavičína jako lavina. V závěru utkání se domácí několikrát dostali nakopávanými míči do nebezpečných situací, ale slavičínská obrana a hlavně Martin Kuja v brance změnu stavu nepřipustili. V pokutovém rozstřelu byli šťastnější domácí.

„Do utkání jsme nastupovali opět se 7 dorostenci, ale odhodláni získat alespoň nějaký bod a odrazit se tak od dna po 2 úvodních prohrách. To se nám podařilo a tak všem klukům moc děkuji za bojovný výkon a hlavně za to, že nesložili zbraně a přes obrovský tlak domácích uhájili remízu i v tak hektickém závěru,“ shrnul zápas trenér Jiří Váňa