Béčko si z nedaleké Lípy odvezlo pohodlné vítězství

/Lípa/ V dalším jarním kole zavítala Slavičínská rezerva do nedaleké Lípy, která má záchranářské problémy v soutěži. Hrálo se za krásného slunečného počasí, ale na ne zcela rovném travnatém hřišti v Lípě, které je poměrně malých rozměrů a hraje se zde tedy hodně kontaktní fotbal.

0:4 (0:1)

Branky: 2xBartoš(1x z pen.), Bureš, L. Šebák
Kuja – Vladar, O. Šebák, Bureš, Both – L. Šebák, M. Švach ml., Šmotek, Bartoš, Kalík – Überall
Střídali: Havlín, Švadleňák, Ondruš

Utkání začalo opatrně z obou stran a hrálo se ve středu pole. Postupně se začala projevovat kvalita hostí a domácí postupně přecházeli do defenzívy. Hostujícímu týmu se ale nedařilo v koncovce, kdy se nemohli dostat přes zhuštěnou obranu domácích, kteří ale rovněž několikrát zahrozili z rychlých protiútoků. Ve 23. minutě se ve středu pole uvolnil Švach a poslal přesný centr na nabíhajícího Bartoše, který se prosadil hlavou – 0:1. Domácí se nevzdali a stále hrozili nebezpečnými nákopy či protiútoky, ale tlak hostí narůstal až do konce první půle. Nic dramatického se však již neudálo.

Po změně stran vyrobila obrana hostí hned ve 46. minutě hrubou chybu, ale domácí nezachovali klid a velkou šanci nevyužili, a tak záhy přišel trest, když v 54. minutě po levé straně pronikl aktivní Kalík a „ posadil“ nádherný míč na hlavu kapitána Bureše, který nezaváhal a zvýšil na 0:2. Po této brance domácí složili zbraně a jen sporadicky zaútočili, naopak hosté byli stále aktivní a v 59. minutě se prosadil velmi dobře hrající dorostenec Lukáš Šebák, který definitivně zlomil odpor domácích a zvýšil přes vyběhnuvšího brankáře na 0:3. Stejný hráč pak byl po samostatné akci zastaven faulem v pokutovém území a penaltu v 75. minutě se štěstím proměnil Bartoš. Domácí se za tohoto stavu zatáhli a utkání se již jen dohrálo.

,,Do Lípy jsme jeli odčinit ostudnou domácí porážku z minulého kola a to se beze zbytku podařilo. Klukům děkuji za kvalitní a soustředěný výkon,“ zhodnotil krátce vystoupení svých svěřenců trenér Jiří Váňa.