Béčko si připsalo první jarní výhru. Venku porazilo Hovězí

/Hovězí/ K prvnímu jarnímu utkání zajížděla rezerva Slavičína do Hovězí. Hrálo se na vcelku dobré travnaté ploše. Slavičín nastoupil jako obvykle s velmi mladým týmem, kdy nejstaršímu hráči bylo 23 let.

3:6 (0:2)

Branky: 2xFojtů(1x z pen.), Zvoníček, Šťastný, L. Šebák, Goňa z pen.
Sestava: Böhm – Dobiáš, Goňa, Zámečník(ZL), Salajka – Šťastný, Šmotek, Švach M., Žůrek, Bartoš – Fojtů
Střídali: Zvoníček, L. Šebák, Both

Mladíci se s elánem pustili do soupeře a od počátku diktovali tempo, které brzy vyjádřili vstřelenou brankou. Domácí hráli ustrašeně a naši branku atakovali jen sporadicky. Do šaten se šlo za stavu 0:2, což odpovídalo předvedené hře.

V poločasové přestávce jsem hráče upozorňoval na to, že ještě není nic vyhráno, ale mladí kluci to ještě v hlavě nemají tak nastavené a výsledkem byl úplný kolaps během 3 minut, kdy soupeř po našich hrubých chybách vstřelil 3 branky a dostal se do vedení. Na situaci jsme zareagovali střídáním a tým se vzpamatoval, velmi rychle vyrovnal a v závěru utkání přehrál unaveného soupeře. Zrodil se tak velmi divoký výsledek 3:6. Pro diváky toto utkání bylo velmi atraktivní, plné zvratů, padlo 9 branek, kopali se 4 pokutové kopy a na straně hostí došlo k vyloučení L. Zámečníka za 2 ŽK.

,,Z výsledku mám radost, ale mrzí mě především ten nepochopitelný výpadek a hlavně vyloučení našeho stopera. Pochválit musím především mladého Martina Böhma v naší brance, který nás podržel v rozhodujících chvílích, především když bravurně chytil pokutový kop za stavu 3:3, což nás nakoplo k obratu a pak samozřejmě celý tým, který v sobě našel sílu a v závěru soupeře přehrál,“ pochválil své mladé svěřence lodivod rezervy Jiří Váňa.