Béčko dokázalo smazat tříbrankové manko Kostelce u Holešova. Penalty však vyzněly pro soupeře

/Slavičín/ V předposledním domácím utkání přivítala rezerva Slavičína mužstvo Kostelce u Holešova. Hrálo se za velkého tepla na travnaté ploše ve Slavičíně. Domácí nastoupili jako již tradičně ve značně pozměněné sestavě, zato hosté přijeli ve standardní sestavě zkušených hráčů na jaře navíc posíleni o střelce Kaďorka.

4:5p (0:3)

Branky: Fojtů, Bartoš, Zvoníček z pen., Havlín
Vypušťák – Kalík, Blažek, O. Šebák, Both – L. Šebák, M. Švach ml., Fojtů, Zvoníček, Bartoš – Überall
Střídali: Bureš, Šmotek, Staněk, Havlín

Od úvodního hvizdu bylo jasno, co se na hřišti bude dít. Domácí se snažili kombinovat a hosté spoléhali na rychlé kontry. Po úvodní klidné čtvrthodince hosté zahrozili nejprve střelou do tyče, ale v 16. minutě po ztrátě míče domácích ve středu pole a po rychlém protiútoku ukázal své schopnosti kanonýr Kaďorek a poslal hosty do vedení. Hned o 2 minuty později hosté zvýšili na 0:2 po pokutovém kopu opět Kaďorkem. Domácí se chvíli otřepali a přidali na pohybu. Vytvořili si několik vyložených šancí, a když byl gól již na spadnutí, tak hosté po trestném kopu zvýšili ve 43. minutě Václavíčkem na 0:3. Do šaten se tak šlo domácím těžce a asi by se nenašel jediný divák, který by na domácí vsadil.

Po důrazné domluvě v kabině domácí vlétli do druhého poločasu jako uragán a zatlačili soupeře do defenzívy. Ve 47. minutě přeloboval brankáře hostí Fojtů a domácí tato branka nakopla. Na Kostelec se valil jeden útok za druhým a hlavně Lukáš Šebák posílal do pokutového území nebezpečné centry. Po jednom z nich se trefil v 53. minutě Bartoš a hosté znervózněli, začali zdržovat a jen neustále přerušovali hru. Vyrovnání bylo na spadnutí, jelikož Slavičín stále velmi dobře kombinoval a byl jednoznačně lepším týmem. V 70. minutě však po ojedinělé akci unikl opět Kaďorek a poslal hosty do dvoubrankového vedení. Domácí však nesložili zbraně, kdy hnáni lavičkou a diváky ještě zvýšili tempo a drtili soupeře, který se již pouze bránil. V 80. minutě unikl L. Šebák a po faulu na něj proměnil pokutový kop Zvoníček a domácí se přiblížili senzaci. Toužené vyrovnání přišlo v 87. minutě střídajícím Havlínem. Pokutové kopy se domácím nevyvedli a tak vybojovali pouze 1 bod.

,,Do utkání jsme nevstoupili dobře, ale kluci ve druhé půli předvedli jak se bojuje o body. Hrál se fotbal vynikající úrovně, se spoustou šancí a branek, který se musel divákům líbit. Mrzí mě, že jsme to nedotáhli do vítězného konce, což bychom si zasloužili, ale vzhledem k vývoji utkání beru i bod,“ zhodnotil infarktové utkání trenér Jiří Váňa.