3. kolo MOL Cup: Tisíc lidí, dvanáct branek, konec příběhu. Prvoligový Zlín nám vystavil konec

/Slavičín/ Fotbalový svátek je za námi. Padlo 12 branek, ale bohužel pro nás nám ligový Zlín vystavil stopku. Připravili jsme si pro vás obsáhlé zhodnocení s našim trenérem Petrem Slončíkem.

MOL CUP

3:9 (1:6)

Branky: Školník z pen., Fojtů, vlastní
Vypušťák – Kocián, T. Švach, Elšík, Mezírka – Zvoníček, Horáček, Školník – P. Švach, Žůrek, Juřica
Střídali: Vaculík, Fojtů, Kalus
Počet diváků: 1050

O taktice před zápasem..

,,Tak tady s tím soupeřem máme ve své podstatě dvě možnosti. Buď zalezeme, budeme bránit, odkopávat míče a čekat jestli se tam soupeř dostane nebo nedostane, vymyslí něco či nevymyslí. Druhá možnost je s něma hrát fotbal, což jsem chtěl i po klucích, aby to bylo fotbalové. My si tedy zvolili, že to prostě otevřeme, budeme aktivní a ne zalezlí na šestnáctce.“

O prvním poločase..

,,Prvních 20 minut bylo dobrých. Byla tam aktivita, dokázali jsme i po zisku míče držet balón, byly tam fotbalové věci. Potom jsme bohužel dostali dva goly po standardních situací, což nás nalomilo a to byla hrozná škoda. I když jsme hráli s takovým soupeřem, tak bychom si to měli u standardek pohlídat. Ať se to zdá nebo ne, tak i oni měli respekt, protože nikdy neví, do čeho jdou a co se bude dít. Ty dvě branky byly dle mého laciné a je uklidnili. Poté začali kombinovat, my dostali třetí gol, ale pak se nám podařilo snížit na 3:1. Od té doby jsme začali bláznit a mysleli si, že to ještě srovnáme. Závěr poločasu byl strašně divoký. My nebyli kompaktní, útočili absolutně neúčelně a soupeři to hodně otevřeli, za což nás trestal.“

O poločasové promluvě..

,,Je to nepříjemné prohrávat v půli 6:1. Oni jsou na jiné úrovni. My hráli s třetí, druhou ligou a některé věci tam fungovali, ale tady šlo vidět, že Zlín je na jiném levelu. Nehledě na to, že jsou v pohodě, hrají dobře, mají dobrou organizaci hry, ví co chtějí hrát a prokázali kvalitu. Je těžké něco udělat o poločase, když prohráváš takovým rozdílem. Měli jsme určitý respekt kvůli výsledku, který by potenciálně mohl být hodně divoký, ale hlavní impuls byl o tom, abychom se zklidnili. My ten závěr první půle odehráli nahoru-dolů a nemůžeme se rovnat se Zlínem v kondičních a rychlostních schopnostech, takže naše pokyny byly hlavně více obezřetnější do obrany.“

O druhé půli..

,,Když soupeř vede 6:1, tak automaticky poleví a začne si dovolovat věci. My zůstali stále aktivní a ty naše goly padly díky naší aktivitě a jejich nedůslednosti, což se nám pak podařilo snížit na rozdíl tří branek, ale pak se zase projevila kvalita a zkušenost Zlína.“

O možnosti, že jsme mohli dostat deset branek..

,,Jsou opět dva pohledy. Buď řešíš výsledek a nebo hru. Pro nás byla prioritní hra, byli tam mladí kluci, navíc i další mladí se přišli podívat, takže my jim mohli ukázat destrukci a nebo fotbal. Samozřejmě výsledek je nepříjemný vůči klukům a domácím divákům, ale na druhou stranu jsem rád, že to bylo po nějakém fotbalovém výkonu, byly tam tři branky prvoligovému týmu, což je pro nás důležité a hlavně již několikrát zmiňovaná snaha hrát fotbal. To jsme si v některých pasážích dokázali.“

O divácké kulise..

,,Pro mě je koučování i při takovém počtu lidí pořád stejné. Naopak u hráčů je to jiné. Lidi je dokázali strhnout a to byl náš případ v prvním poločase. My jsme trochu ztratili kontrolu nad tím, jak se chovat na tom hřišti a nebýt divocí či pobláznění. Pro spoustu kluků to byla nová zkušenost, hráli s ligistou. Jinak pro diváka je super, když se hrál fotbal a padaly goly. Bohužel pro nás bylo nepříjemné, že jsme jich tolik dostali. Myslím si, že třeba 3-4 branky byly zbytečné a naprosto zadarmo.“

O nedělním zápase s Frýdlantem..

,,Jsme rádi, že jsme měli možnost tuhle konfrontaci ať už se Znojmem nebo teď se Zlínem, protože chceme přenášet věci i do naší soutěže, aby si kluci vyzkoušeli, jak ten fotbal funguje. Teď jsme dvakrát prohráli, ale už teď na klucích vidím velké odhodlání. Je strašně velký rozdíl, zda-li musíš nebo chceš vyhrát a na klucích vidím, že chtějí jít za tím vítězstvím. Hrajeme další soutěžní zápas a chceme vyhrát.“

Napsali o nás

Jako na hokeji. Ševci vyřídili Slavičín 9:3 a slaví povinný postup – zlinsky.denik.cz

Životní trefa. Sedmnáctiletý Fojtů dal Zlínu gól po minutě na hřišti – zlinsky.denik.cz

Brankář Vypušťák tlačil čas, nechtěl dostat desítku. „Byl to kolotoč,“ přiznal – zlinsky.denik.cz